کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

هم اکنون در کشورهای پیشرفته بخش مهمی از فعالیت های مربوط به کتاب را کتاب های صوتی تشکیل می دهند و استفاده از کتاب های صوتی هنگام استراحت، سفر با اتومبیل، اتوبوس، مترو، هنگام انتظار و… به امری بسیار متداول تبدیل شده. کافی است کلمه ی AudioBook را در google جستجو کنید و یا مثلاً سری به سایت www.audible.com بزنید و از چندین هزار جلد کتاب های صوتی موجود در آنها استفاده کنید ولی متاسفانه هم اکنون در کشور ما مراکز زیادی وجود ندارد که به طور تخصصی در این زمینه کار کنند و به نشر و توزیع کتاب های صوتی مخصوصا در سطح اینرنت بپردازند…

در بین سایت ها و وبلاگ های فارسی چند سایت و وبلاگی هستند که جسته و گریخته به فعالیت در زمینه ی کتاب های صوتی می پردازند ولی برای پیشرفت فرهنگ کتابخوانی در کشورمان مخصوصاً در زمینه ی کتاب های صوتی و مخصوصاً در سطح اینترنت به فعالیت و تلاشی بیش از این احتیاج است.در راستای این هدف فایلی که ضبط و اجرای کتاب های صوتی را به طور مختصر و مفید توضیح می دهد آماده شده تا دوستانی که فرصت و توانی ضبط کتاب های صوتی را دارند از آن استفاده کرده و به ساخت و اجرای کتاب های صوتی بپردازند.

از نظر ما صدای همه ی شما قشنگ هست، اصلاً نگران تن صدا یا تپق زدن نباشید، همین که شما با هر لحن و لهجه و صدایی به اجرا و ساخت کتاب های صوتی بپردازید صدای شما برای همیشه جاودانه شده و برای بسیاری خاطره ای ماندگار خواهد شد! تمام کتاب های صوتی اجرا شده توسط شما دوستان عزیز، با نام و تخلص مورد نظرتان در سایت www.AudioLib.ir قرار گرفته و به طور رایگان در اختیار همه ی مردم عزیز کشورمان قرار می گیرد فقط لطفا برای اجتناب از موازی کاری قبلا نام کتاب مد نظرتان را باسایت هماهنگ کنید.(برای ارتباط با مدیران سایت می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام کنید)

برای اجرا و ضبط کتاب های صوتی می توانید از نرم افزار های مناسب ضبط صدا استفاده کنید. در فایل PDF زیر آموزش ضبط و ویرایش صدا با نرم افزار Wave Pad به طور مختصر و مفید همراه با تصاویر مناسب همچنین نحوه ی آپلود کردن فایل های صوتی در اینترنت برای قرار گرفتن در این سایت شرح داده شده است. نرم افزار Wave Pad را نیز می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

 

(Download Server: Drirect Link          Format: PDF             Size: 1.3MB)

دانلود نرم افزار Wave Pad برای ضبط صدا

(Download Server: Drirect Link               Size: 422KB)

برای دانلود رو لینک ها ابتدا راست کلیک کنید سپس Save target as را انتخاب کنید.

دوستان، لطفا جهت احترام و ترویج قوانین کپی رایت، ترجیحا کتاب هایی را صوتی کنید که از نخستین چاپ آن ها حداقل ۱۰ سال گذشته باشد

تاریخچه کتاب های صوتی

پیشینه کتاب گویا در جهان به سال ۱۹۳۱ برمی‌گردد که در آن سال گنگره آمریکا، برنامه کتاب سخنگو را در دستور کار قرار داد. این پروژه که «کتاب برای نابینایان» نام داشت، در ابتدا در راستای کمک به نابینایان برای مطالعه صورت گرفت. بنیاد نابینایان اولین بار کتاب سخنگو را در سال ۱۹۳۲ تولید کرد و سال بعد برای اولین بار تولید انبوه کتاب سخنگو آغاز گشت.


در سال ۱۹۳۳ جی. پی هارینگتون که در رشته مردم‌شناسی کار می‌کرد، آمریکای شمالی را درنوردید تا تاریخ قبایل بومی آمریکایی را روی دیسک‌های آلومینیومی با استفاده از گرامافونی که با برق اتومبیل کار می‌کرد ضبط کند. کتاب سخنگو سنت قصه‌گویی را که هارینگتون سال‌ها پیش تحقیقاتی درباره آن انجام داده بود، زنده می‌کرد. تا سال ۱۹۳۵ که پس از آن کنگره تصویب کرد کتاب‌های سخنگو برای شهروندان نابینا به رایگان ارسال شود، پروژه «کتاب برای نابینایان بزرگسال» به طور جدی دنبال می‌شد.


ابتدا برخی از کتاب‌های آموزشی و درسی روی کاست پیاده شد و به دنبال آن کتاب‌های ادبی و داستان و حکایات ارائه شدند. در سال ۱۹۷۰ شرکت کتاب گویا شروع به اجرای طرح اجاره کتاب صوتی کرد و خدمات فروش محصولات خود را به کتابخانه‌ها توسعه داد. به این ترتیب کتاب گویا هر چه بیشتر جایگاه خود را میان مردم باز کرد و طرفداران بسیاری یافت. در اواسط دهه ۱۹۸۰ نشر کتاب گویا، فعالیتی با گردش مالی بالغ بر چندین میلیارد دلار در سال بود.


با پدید آمدن سی‌دی، طرفداران آثار صوتی بیشتر شد. با توسعه اینترنت، تکنولوژی‌های ارتباطی، فرمت‌های جدید فشرده صوتی و دستگاه‌های پخش صوتی MP3 که به راحتی قابل حمل هستند، محبوبیت کتاب‌های سخنگو به شکل شگفت‌انگیزی رو به افزایش گذارد. این رشد با دسترسی به خدمات دانلود کتاب‌های گویا شدت یافت.


همگانی شدن دستگاه‌های پخش موسیقی مانند آی‌پودها نیز کتاب‌های سخنگو را برای عموم افراد قابل دسترس‌تر ساخت.


امروزه صنعت نشر کتاب سخنگو در دنیا، صنعتی بزرگ با گردش مالی قابل توجه است که توجه شایسته به آن می‌تواند برای ارتقاء فرهنگ مطالعه کتاب و همچنین تلفیق دنیای نشر سنتی با امکانات و الزامات نشر روز و بهره مندی از آن در کشور ما نیز مفید باشد.
مزایای استفاده از کتاب سخنگو

استفاده از کتاب سخنگو مزایای بسیاری دارد. در ادامه این بحث به طور خلاصه به بعضی از این مزایا اشاره می‌شود:


۱٫ استفاده بهینه از زمان‌های غیر کارآمد و امکان انجام همزمان کارها:
گوش دادن به کتاب سخنگو لذت بخش است، اما برتر از آن این که می‌توان با استفاده از آن زمان‌هایی را که به طور عادی از دست رفته محسوب می‌شوند، به بهترین زمان برای مطالعه تبدیل کرد. افرادی که در طول روز زمان زیادی را صرف رفت و آمد به محل کار خود می‌کنند، از طرفداران پر و پا قرص کتاب سخنگو هستند. گوش کردن به کتاب سخنگو به آنها کمک می‌کند در طول مسیر کمتر استرس داشته باشند و زمان برایشان سریع‌تر بگذرد و از همه مهم‌تر این که کتاب‌های دلخواه خود را نیز مطالعه کرده باشند. بر اساس تحقیقات اخیر هر شهروند آمریکایی برای رفتن به سر کار و برگشتن از آن، حدود یک ساعت و سیزده دقیقه وقت صرف می‌کند که معادل چهارصد و چهل ساعت یا یازده هفته کاری در سال می‌شود. در صورتی که از همین زمان برای گوش دادن به کتاب گویا استفاده شود، کتابهای بسیاری در طول سال به همین سادگی مطالعه خواهد شد. به طور یقین زمانهای از دست رفته برای مردم ما بیشتر از اینهاست.


اگر خواندن را دوست دارید، اما آن قدر مشغول کارهای دیگر هستید که به کتاب خواندن نمی‌رسید، گوش کردن به کتابهای گویا راهی ویژه و فوق‌العاده برای پر کردن بسیاری از زمانهای غیر مولد است که عموماً همه ما در طول روز چند ساعتی از آن را داریم. هنگام ورزش، انجام کارهای شخصی، نظافت و … از جمله این زمانهاست.


۲٫ آموزش:
کتاب سخنگو برای اهداف آموزشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و ابزاری ارزشمند برای یادگیری محسوب می‌شود. با کتاب سخنگو برخلاف کتاب سنتی، فرد می‌تواند هنگام انجام کارهای دیگر نیز به یادگیری بپردازد. کارهایی که نیاز به فکر و توجه چندانی ندارند، همزمان با گوش کردن به کتاب سخنگو و یادگیری امکان پذیر هستند.


۳٫ سالمندان، بیماران و ناتوانان و معلولین:
کتاب گویا برای این دسته از افراد فوق‌العاده است. افرادی که به هر دلیلی از فعالیتهای معمول محروم هستند، با گوش دادن به کتاب سخنگو، می‌توانند بخش زیادی از اوقات خود را به بهترین شکل پر کنند و از آن لذت ببرند.


۴٫ افرادی که اختلال بینایی دارند:
کتاب گویا برای نابینایان و کسانی که اختلال بینایی دارند، یک موهبت محسوب می‌شود. کتاب گویا به آنها این امکان را می‌دهد تا از انواع کتاب‌های مورد علاقه‌شان بهره‌مند شوند. کتاب‌های گویا می‌تواند به این افراد کمک کند تا دانش و معلومات خود را افزایش دهند، و زندگی‌شان را از جهت شخصی و حرفه‌ای غنی‌تر کنند.


۵٫ ایجاد علاقه به کتاب در کودکان:
مهمترین مهارتی که یک کودک می‌تواند کسب کند، مهارت خواندن است. کتاب گویا می‌تواند به راحتی آنها را برای زبان آموزی تحریک و تشویق کند و عشق به یادگیری را در آنها افزایش دهد. کودکان می‌توانند همزمان که به کتاب نگاه می‌کنند، به قصه گوش دهند و دایره لغات و  مهارت‌های ارتباطی‌شان را افزایش دهند. اگر شما می‌خواهید عشق به مطالعه را در کودکان‌تان افرایش دهید،کتاب سخنگو شروع فوق‌العاده‌ای خواهد بود.


کاملاً ثابت شده که درگیر چیزی شدن با بیش از یک حس، می‌تواند به درک بهتر آن کمک کند. کتاب گویا می‌تواند به کودکان کمک کند تا کلمات را هم از طریق شنیدن و هم از طریق دیدن یاد بگیرند. از آن جایی که آنها می‌توانند کلمه را ببینند و همین طور بشنوند که چگونه به طور مستقل یا در متن استفاده می‌شود، این کار کمک می‌کند تا دو برابر سریع‌تر از روشهای دیگر بیاموزند.


امتیازات زیادی برای انتخاب کتاب گویا برای مطالعه وجود دارد. مواردی که ذکر شد، شاید کافی باشد تا شما را تشویق کند تا شروع به کشف دنیای هیجان‌انگیز کتاب‌های سخنگو کنید.


شما کجا به کتاب سخنگو گوش میدهید، سالن ورزشی، سر کار، یا پارک؟ پاسخ شما به این سوال، بر فرمت مورد استفاده شما از کتاب سخنگو موثر است. در حالی که فناوری چاپ تا حدود زیادی ثابت مانده است، تغییرات در دنیای صدا از زمان توماس ادیسون که جمله «مارک یک بره کوچولو داشت» را در سال ۱۸۷۷ روی دستگاه ضبط صوت استوانه ای فلزی ضبط کرد، به طور مدام ادامه داشته است. در حال حاضر بیش از ۲۳ میلیون امریکایی که هنگام رانندگی، ورزش، باغبانی- و هر جا که چشمانشان مشغول است ولی ذهنشان آزاد است تا یاد بگیرند یا سرگرم باشند- به فرمتهای مختلف کتاب گویا از کاستهایی که هنوز موجودند تا سی دی، کارتهای حافظه، ام پی تری و کتابهای گویای دیجیتال خود خوان و همین طور کتابهای دانلود شده روی ای پودها و دیگر پخش کننده های موسیقی، گوشیهای همراه، و حتی دریافت کننده های جی پی اس گوش میدهند.

کتاب صوتی در ویکی پدیا (فارسی)

کتاب صوتی در ویکی پدیا (انگلیسی)

 

استفاده از کتاب ها و لینک ها ی این سایت در سایر سایت ها بلامانع است ولی هر نوع استفاده ی تجاری و تبلیغاتی از این کتاب های صوتی ممنوع می باشد

جهت احترام به قوانین Copyright مسئولین انتشاراتی که کتاب صوتی شده ی انتشاراتشان را در این سایت مشاهده کرده  ولی نظر مساعدی نسبت به قرار داشتن کتاب انتشاراتشان در این سایت ندارند کافی است با ارسال ایمیل به مدیریت سایت در خواست حذف کتاب را اعلام نمایند

۱۰۴ ديدگاه

   سلام
   ممنون میشم از اخبارتون, بنده را مطلع سازید

   والعاقبه للمتقین

   salam…manam mikham hamkari konam khob!!!!
   pas key javab midin ????

    فائزه جان، لطفا کتابی رو که می خوای زحمت اجراشو بکشی از طریق ایمیل یا صفحه ی تماس با مای سایت اطلاع بده تا با هماهنگی بقیه کارهاشو انجام بدیم.

   mamnun k javab dadin :)
   tu ghesmae tamas ba ma goftam …mamnun misham khabaram konid.

   با سلام
   من همچنان منتظر جواب شما مبنی بر تایید کتاب مدنظرم هستم
   ممنون میشم که زودتر به من اطلاع بدید که آیا میتونم کتابهای پیشنهادی خودم رو شروع به صوتی کردنشون کنم
   ممنون

   سلام منم میخوام اشعار شعرا رو صوتی بخونم

   ممنون میشم .

   با عرض سلام و خسته نباشید
   از وقتی که با سایت شما آشنا شدم بطور مداوم کتابهای مورد نظرم را دانلود می کنم و هر بار دورا دور از تون تشکر و دعای می کنم . من هم خیلی دوست دارم تو این کار فرهنگی بسیار قشنگ شرکت کنم . به نظر من هنوز جای خیلی از کتابهای خوب و تاثیر گذار تو این سایت خالیه .

   سلام مجدد ببخشید من ایمیل قبلیم بلوکه شده

   من حاضرم در زمینه کتاب شعرا و یا خواندن داستانهای کوتاه با شما همکاری کنم

   ممنون میشم اگر جواب درخواست منو بدید . من واقعا مشتاقم که زودتر شروع به کار کنم .

   خودتون شاعر یا داستان مورد نظر رو تعیین کنید برای من فرقی نداره .

   گرچه فروغ فرخزاد رو ترجیح میدم .

    اشعار فروغ قبلا روی سایت بود اما «واحد نهی از منکر اینترنتی» دستور داد به قید فوریت آثارشو از روی سایت حذف کنم، برای هماهنگی اجرای کتاب یا شعر لطفا از طریق بخش تماس با ما افدام کنید.

   salam va khaste nabashid khedmate shoma ,man taze ba saiteton ashna shodam va koli ketab download kardam kheili azaton mamnonam kareton ham farhangie ham ensani man dost daram bahaton ham kari konam sedam khobe o goyandegiam dost daram age nazaramo khondin lofan behem az tarighe mail khabar bedin ke chetor mitonam bahaton hamkari konam mersi

   مهشید ملکی نظری مرداد ۲۹, ۱۳۹۲ در ۲:۲۸ ب.ظ

   باسلام.من کتاب صوتی علی مردان خان را دانلود کرده ام و با اینکه فایل دانلود شده را به صورت کامل دریافت کرده ام اما موفق به اجرای آن در سیستمم نمیشوم. اگر مراحل بعد از نصب تا اجرا را برایم توضیح دهید ممنونتون میشم

   مهشید ملکی نظری مرداد ۲۹, ۱۳۹۲ در ۲:۳۲ ب.ظ

   باسلام مجدد.من هم خوشحال میشم تا با شما در زمینه قصه های کودکانه همکاری داشته باشم.راهنماییم کنید ممنون میشم

   با سلام
   من هم خیلی علاقمند به این کار شدم و مطمئن هم هستم از عهده ش بر می آم. میشه یه کتاب کم حجم تا حالا صوتی نشده بهم معرفی کنید که طرفدار هم داشته باشه؟ ممنون

   با عرض سلام و سپاس فراوان از زحمات شما برای داشتن چنین سایت جذاب و مفید و آموزنده

   من مدرس زبان فرانسه هستم ولی ترجیح میدهم کتابهای نویسندگان بزرگ فرانسوی که به فارسی ترجمه شده را به صوت در آورم تا همه فارسی زبانان از آن بهرمند گردند و از آنجا که خودم شعر می گویم و صدای خوبی دارم که البته خیلی کمتر از سنم است و به صدای یک نوجوان و کودک خیلی نزدیک است و قبلا هم در چندین موسسه تست صدا قبول شدم که به علت مشغله کاری نتوانستم دوره های گویندگی را طی کنم این فرصت خوبی است که در زمینه کتابهای روانشناسی، رمان شعر و قصه برای بزرگسالان یا کودکان با صدای هم سن آنها همکاری نمایم و آیا از نظر قوانین جمهوری اسلامی منعی برای یک خانم که بخواهد کتابهای شعر را به صوت در آورد ندارد؟ خیلی خوشحال میشوم از اینکه هر چه زودتر پاسخ مناسبی از شما دریافت و همکاری با شما را آغاز کنم.

   با تشکر فراوان

   سلام من دوست دارم با شما همکاری برای تهییه کتاب صوتی داشته باشم

   سلام عرض میکنم خدمت مسئولین این سایت باارزش
   تازه عضو شدم و امیدوارم در آینده نزدیک بتونم سهم کوچکی در این سایت داشته باشم
   باآرزوی توفیق روزافزون برای شما بزرگواران

   سلام با تشکر از زحمات شما. من فایل wave pad رو دانلود و اجرا کردم.اما هنگام ذخیره صدا به صورت ام پی تری اخطار می ده . اشکال از چیه؟ ممنون از راهنمایی تون

   با درود و خسته نباشید من در کار نوشتن مقاله و کتاب هستم که چندین هفته نامه به صورت افتخاری کارکردم میخواستم با سایت شما همکاری کنم لازم به ذکر است که بیشتر در زمینه تاریخی کارمیکنم

   یا سلام و تشکر از همه زحماتتون…..میخواستم بگم این نرم افزار بعد از ۱۴ روز از کار میافته….باید چکار کرد…منون میشم هرچه زودتر پاسخ دهید….

    والله ظاهرا کرکش درست کار نمی کنه ولی می تونید uninstal و دوباره نصبش کنید، نصبش زیر ۳۰ ثانیه زمان می بره.

   مینو کلانتر مهدوی مهر ۱۳, ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۹ ب.ظ

   سلام
   من به تازگی عضو شدم.
   قبلا هم خواستم با شما در ارتباط باشم و فایل صوتی بفرستم ولی نمی دونستم چه طور باید بفرستم
   من می خوام با کتاب کودکان شروع کنم.
   کتابی با عنوان سرگذشت یک قطره آب
   ممنون می شم اگر پاسخ من رو بدید.
   با تشکر

   با درود و سپاس

   بنده کمترین مدیرمسئول انتشارات کتابخانه پیرداد هستم و چند کتاب دارم که مشتاقم بتوانم

   آن ها را بصورت کتاب گویا تهیه کنم.

   الف – ۴ کتاب در زمینه مدیریت خویشتن

   ب – ۵ کتاب ( داستان ویژه کودکان و نوجوانان و جوانان )

   از راهنمایی و همکاری آن مقام محترم و همیاران شما سپاسگزارم.

   با سلام خسته نباشد واقعا سایتتون عالیه کار من طراحی گرافیک و میکس صدا و تصویره تو زمینه طراحی جلد … کتاب … مجله … صفحه بندی حاضر به همکاری هستم مثلا تمامی کتاب های سایت نیاز به غالب کلی داره تا حق ناشر (خود سایت ) محفوظ بمونه…اکثر صدا نیاز به تنظیم و به اصطلاح هوا گیری داره خیلی جاها نیاز به موسیقی متن هست تا حس بهتر به شنونده منتقل شه خیلی جاها نیاز به حذف تپق ها هست که بازم تو این زمینه حاضر به همکاری هستم تا کیفیت کارتون بالاتر بره …واقعا جای تشکر داره … بابت ترویج همچین فرهنگی همه جوره در خدمتم

   صدای خوبی دارم البته ازتون هم کمک خواستم.خواستم بگم میتونید روی همکاریم حساب کنید.اکثر کارهای اجرای سازمان خودمون رو چون صدام خوب بوده انجام میدم.من پونزده سال که کارشناس روابط عمومی هستم.جدا خسته نباشید.بخاطر همه چی ممنون

   سلام
   از مدیریت خوب شما و همه کسانی که کمک می کنن ممنونم.

   سلام و خسته نیاشید
   با تشکر و سپاس فراوان از شما که این سایت خوب و مفید را راه اندازی کردید
   من به گویندگی خیلی علاقه دارم و فکر می کنم صدای خولی هم داشته باشم ار اینکه توسط شما به من این فرصت داده شود تا کتابی را به هموطنان عزیزم هدیه کنم خوشحال می شوم.
   چند تا سوال اول اینکه آیا کتاب ها برای تهیه شما به ما معرفی می کنید؟
   و دوم اینکه آیا همکاری با شما فی سبیل الله است و یا در کنار فی سبیل اللهی درآمدی هم دارد؟

    سلام

    ممنون از لطفتون، لطفا به سایت ایمیل بزندی تا پیگری ها و هماهنگی ها رو از طریق ایمیل انجام بدین. ممنون.

   با سلام و احترام
   بنده قصد دارم صوتی نمودن کتابی را آغاز کنم، نام کتاب را برایتان ایمیل نمودم، لطفا پاسخ دهید تا من کار را شروع کنم.
   با تشکر

   سلام
   من هم تجربه ضبط صدا رو دارم
   چند مقاله رو هم صوتی درست کردم به همراه کلیپ
   اگر نمونه بخواهید میتونم براتون ارسال کنم
   خوشحال میشم بتونم همکاری کنم
   کتاب های مورد علاقه ام مدیریتی و روانشناسی هستند
   در زمینه تخصصی خودم IT هم دوست دارم همکاری کنم
   شرایط قبل و بعد همکاری رو ممنون میشم واضح و شفاف برام ایمیل کنید
   تشکر

   با سلام
   بنده بیشتر از یه هفته پیش برای شما ایمیل زدم برای همکاری جوابی نیومد لطفا پاسخ دهید
   مثل اینکه خیلی سرتوم شلوغه
   با تشکر ار تلاش شما

   سلام
   ببخشید منم میخاستم تو این کار شذکت کنم و یه کتاب رو بخونم
   اما کتاب خاصی مد نظرم نیست
   شما پیشنهاد بدهید

   سلام
   من هم دوست دارم در این کار خیر (کتاب صوتی برای نابینایان ) شرکت داشته باشم .
   کتاب خاصی رو مد نظر ندارم … چون نمیدونم چه کتاب هایی صوتی شده یا نشده …
   اگه حمل بر خود ستایی نباشه صدای خوبی هم دارم .
   اگه کتاب خاصی رو سراغ دارید که میخوایید صوتی بشه خوشحال میشم توی این پروژه نقش داشته باشم و از ثواب معنوی این کار بهره ای ببرم .
   با تشکر
   فرزاد

   من میخاستم یک کتاب بخونم ولی گویا استقبال نشد اسم کتاب هم سه روایت معتبر از مستور

   سلام
   من بارها از طریق ایمیلم عضو شدم

   ولی ظاهرا شما عضویتم رو نپذیرفتید چرا ؟

   لطفا در زمینه ی کتاب های مهدویت کار کنید

   اجرتون با امام زمان عج

   واقعا ممنون از زحماتتون. سایتتون عالیه .
   پیشنهاد میکنم بخش کتاب های روان شناسی رو کاملتر کنید .
   با یه دنیا تشکر

   سلام و خسته نباشید . من برای ضبط کتابم دارم از برنامه wordpad استفاده می کنم ولی صدای ضبط شده به اصطلاح هوا داره. چه کار کنم؟ ممنونم.

   منظورم wavepad بود.

   با سلام وخسته نباشید من چند وقتی میشه که با سایتتون آشنا شدم و تقریبا هر روز اینجام واقعا حرف نداره و از این کار زیبای فوق‌العاده فرهنگیتون ممنونم از همه دست‌اندرکاران عزیزی که به توسعه این سایت کمک می کنند تشکر ویژه دارم.

   سلام. من در حال حاضر مالزی زندگی می کنم . از چندین کتاب صوتی شما استفاده کردم و بهتون تبریک می گم برای کار مفیدتون. من هم می خواهم با شما همکاری کنم اما هیچ کتاب فارسی در اختیار ندارم غیر از دیوان حافظ. با این شرایط چطور می توانم در کنار شما باشم و همگام با شما قدم بردارم ؟ ممنون از زحمتی که می کشید.

   سلام بچه ی همین سرزمینم و البته عاشق ادبیات معاصر ایران زمین. دلم میخواد کتاب گل ها همه افتابگردانند قیصر امین پور را دکلمه کنم لطفا راهنمایی ام کنید

   سلام…ممنون از زحماتتون واسه وبسایت!
   من در آلمان زندگی می کنم. خواستم بپرسم دانلود این نرم افزاری که گذاشتین قانونیه یا ممکنه در اینجا مشکل ساز شه و جریمه داشته باشه؟
   با تشکر

   سلام ممنون از سایت خوبتون
   من میخوام رمان زیبای بامداد خمار را صوتی کنم

   ولی در قسمت گذاشتن آهنگ
   صدای آهنگ از صدای من بیشتر میشه و کارو خراب میکنه
   میشه راهنماییم کنید و کمکم کنید ؟
   ممنون میشم
   :)

   سلام وقت بخیر
   من ارشد زبان و ابیات فارسی هستم
   این نرم افزار روی موبایل هم نصب میشه؟؟؟؟؟
   من خیلی تمایل دارم کتاب صوتی های شما رو و اگه خوب راهنماییم کنید حتما من هم تو این امر کمک تون می کنم
   کارتون زیباست من هم می خوام کتاب بخونم و صدام رو ضبط کنم و در اختیار دیگران بزارم

   البته من چیزی جز موبایل ندارم که صدام رو ضبط کنم
   چند بار آزمایشی این کار رو کردم ولی خیلی عالی نشد

   سلام من خیلی زیاد دوست دارم یک فایل صوتی داشته باشم با صدای خودم میشه بفرماید ایا باید هماهنگی صورت بگیره چطوری میتونم ارسال کنم .

   سلام من دانشجو هستم و د ر دانشگاه کسانی رو میشناسم که نا بینا هستند با تمام وجودم دوست دارم کتابی به شکل فایل صوتی در اختیارشون بگذارم تا انشالله مورد استفادشون قرار بگیر واستادم من رو با سایت شما اشنا کرد خواهش میکنم راهنمای کنید دنیا دنیا ممنون.

   سلام قبل از هرچیزی جا داره سال نو رو خدمت مدیریت سایت و تمامی دست اندکارن و تمامی بینندگان سایت تبریک بگم و خسته نباشید دوستان عزیز و گرامی. من دانشجوی رشته حقوق هستم و مایلم برای همکاری کمک کنم لطفا چندتا کتاب رمان خودتون بهم معرفی بکنید یا به ایمیلم بفرستید تا ما هم سهمی در این پروژه مهم داشته باشیم. به امید موفقیت روزافزون برای شما و تمامی بینندگان سایت

   باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
   سیستم صوتی درکامپیوترمن عمل نمیکند وهمچنین برای واریز پول شماره کارت شما نیست باتشکر

   با سلام. من چند روزه که با سایت فوق العادتون از طریق فیسبوک آشنا شدم. واقعا بینظیره.

   سلام خوبه فقط یه سوال داشتم اونم اینه که بایداز چه نوع میکروفون هایی استفاده کرد؟ لطفا خیلی سریع جواب رو اعلام کنید. باتشکر

   از اینکه با زحمات فراوان سعی در گسترش فرهنگ کتابخوانی انجام میدهید نهایت تشکر و قدردانی را از شما دوستان گرامی دارم. خدا یارویاورتان باشد.

   سلام.خسته نباشید.بذارید اولش گلایه کنم وقتی کیفیت پائین صداها رو میشنوم قلبم به درد میاد اعتماد به نفس مبحثی جداست ولی انصافا صوتی شدن کتابها به چه قیمتی؟من تعدادی کتاب از سایت شما دانلود کردم ولی بخاطر عدم کیفیت رغبت نکردم گوش کنم کلا از اون کتابهام زده شدم بعضی گوینده ها سوتی مسدن اشتباه تلفظ میکنن و صدای قورت دادن آب دهنش و نفس کشیدنشون میاد خدایی حق با من نیست؟اگر تمایل داشته باشید هر کتابی که خودتون بگید رو براتون میخونم تا به شعور شما و مردم عزیزمون توهین نشه و تازه متوجه بشید خوندن یعنی چی؟من دوبله انیمیشن کار کردم و تجربیاتی در این زمینه دارم جوابتونو برای همکاری با من همینجا بگذارید ممنون میشم قدم برداشتن در این راه نیازمند همکاری با افراد موفق و خوش صدا و خوش بیان و باسواده.سپاس.

    دوست گرامی
    ممنون از نظر و تماستون. فراموش نکنید عزیزانی که با این سایت همکاری می کنند به صورت افنخاری و صرفا از روی علاقه دست به این کار می زنن.
    چنانچه شما هم مایلید در این کار فرهنگی مشارکت داشته باشین، لطفا نمونه صدا رو به آدرس faridhamed@gmail.com ارسال کنید.
    با سپاس

   بسیار عالی
   از راهنماییتون در زمینه ایجاد کتاب صوتی و نرم افزار مورد نیازش متشکرم
   لطفا اطلاعاتی درباره ایجاد کتاب الکترونیکی قرار بدین روی سایت

   با عرض سلام و خسته نباشید
   در قسمت تماس با ما بعضی دوستان درخواست پولی شدن کتاب هارو کرده بودن اما نمی دونم چرا نتونستم اونجا نظرمو ارسال کنم
   به همین دلیل اینجا ارسالش می کنم
   این رو باید در نظر گرفت که تعداد افراد کتابخوان کشورمون خیلی خیلی کمه
   و این سایت با خدمات رایگان و ارزشمندش داره فرهنگ کتابخونیو بسیار خوب جا می اندازه
   و هر کسی با هر امکاناتی (تقریبا) می تونه از اینجا کتاب دانلود کنه
   فراموش نکنین
   کتاب خوندن فرهنگو خیلی بالا می بره
   و این روهم در نظر بگیرین
   کتاب الان خیلی گرونه و هرکسی توان خرید نداره
   این سایت می تونه خیلی تاثیر خوبی داشته باشه
   برای همین امیدوارم سایت همین طور که هست بمونه

   با عرض سلام و خسته نباشید
   تو قسمت تماس با ما بعضی دوستان درخواست پولی شدن کتاب هارو کرده بودن
   این رو باید در نظر گرفت که تعداد افراد کتابخوان کشورمون خیلی خیلی کمه
   و این سایت با خدمات رایگان و ارزشمندش داره فرهنگ کتابخونیو بسیار خوب جا می اندازه
   و هر کسی با هر امکاناتی (تقریبا) می تونه از اینجا کتاب دانلود کنه
   فراموش نکنین
   کتاب خوندن فرهنگو خیلی بالا می بره
   و این روهم در نظر بگیرین
   کتاب الان خیلی گرونه و هرکسی توان خرید نداره
   این سایت می تونه خیلی تاثیر خوبی داشته باشه
   برای همین امیدوارم سایت همین طور که هست بمونه

   با سلام
   سایت بسیار خوبی دارید .
   اما یک سوال داشتم اینکه برای جلوگیری از کپی رایت یک کتاب صوتی را ۱۰ سال بعد از نشر ان گویا کنیم خوب است ولی آن وقت تکلیف نابینایان چه می شود که باید ۱۰ سال صبر کنند ؟

   با عرض سلام و خسته نباشید
   در قسمت تماس با ما بعضی دوستان درخواست پولی شدن کتاب هارو کرده بودن اما نمی دونم چرا نتونستم اونجا نظرمو ارسال کنم
   به همین دلیل اینجا ارسالش می کنم
   این رو باید در نظر گرفت که تعداد افراد کتابخوان کشورمون خیلی خیلی کمه
   و این سایت با خدمات رایگان و ارزشمندش داره فرهنگ کتابخونیو بسیار خوب جا می اندازه
   و هر کسی با هر امکاناتی (تقریبا) می تونه از اینجا کتاب دانلود کنه
   فراموش نکنین
   کتاب خوندن فرهنگو خیلی بالا می بره
   و این روهم در نظر بگیرین
   کتاب الان خیلی گرونه و هرکسی توان خرید نداره
   این سایت می تونه خیلی تاثیر خوبی داشته باشه
   برای همین امیدوارم سایت همین طور که هست بمونه

   سلام
   حدود یک ماهی از ارسال پیام قبلیم میگذره اما کسی بهم پاسخ نداده!
   من قصد همکاری با شما رو دارم و ازونجا که گفته بودید قبل از شروع به ریکورد اسم کتاب رو بگیم، من کتاب “شاهدخت سرزمین ابدیت” اثر آرش حجازی رو میخوام صوتی کنم.
   وقتی تموم شد چطور باید براتون ارسال کنم؟

   سلام مجدد
   مدت زیادیه که منتظر پاسخ شمام تا همکاریم رو شروع کنم
   منظورم ضبط کاره
   اما متاسفانه شما نه شماره تلفنی توی سایت از خودتون گذاشتید که حداقل امثال من که تمایل به همکاری دارند این همه توی صف انتظار نمونند،نه زود بزود پاسخ میدید
   به هرحال فکر میکنم اگر قراره علاقه ای برای همکاری باشه باید دو طرفه باشه..
   به هرحال من واسه محکم کاری ازینکه کتابی که توی پست قبلی از آرش حجازی پیشنهاد دادم رد نشه و من دو ماه دیگه توی صف انتظار بمونم، چندتا کتاب دیگه هم پیشنهاد میدم که بمن بگید در صورتی که مشکلی برای صوتی کردن این کارا وجود داره
   ۱. شاهدخت سرزمین ابدیت-آرش حجازی
   ۲. اندوه ماه – آرش حجازی
   ۳. ساحره پرتوبلو – پائولو کوئیلو
   ۴. مثل رودخانه روان – پائولو کوئیلو
   ۵. وروونیکا تصمیم میگیرد بمیرد -پائولو کوئیلو
   ۶. خاطرات آدم و حوا – مارک تواین
   ۷. کودکی و جادو -هرمان هسه
   ۸. تونل- ارنستو ساباتو
   ۹. راه رفتن و مراقبه – تیک نات هان

   ممنون میشم اگر به هردلیلی این ۹تا کتاب نباید صوتی بشه بهم بگید

   مشکل دیگه هم که دارم اینه که موقع ضبط صدا با برنامتون، صدای noise ضبط میشه که بد میشه(من میکروفون جدا خریدم و نصب کردم اما مشکل باقیه) تنظیماتی هست که بشه برطفش کرد؟(با درنظر گرفتن اینکه ورژن جدیدی برای برنتمه اومده و اونی که اینجا گذاشتید دیگه با ویندوز ۸ سازگار نیس و خیلی از آموزشایی که دادید توی ورژن جدید صدق نمیکنه)

   سلام
   خسته نباشید کارتون عالیه خیلی دویت دارم در این وادی فعالیت کنم فقط یه مشکلی دارم که کتابهایی رو که دانلود میکنم تبلتم نمیخونه آیا باید برنامه خاصی داشته باشیم برای باز کردن فایلها.ممنون میشم اگه جواب بدین

   کسی واقعا اینجا نیست که پاسخگوی تقاضا ی همکاری ها باشه؟!!!
   کاش یه شماره تلفن در قسمت تماس با ما وجود داشت!

   سلام.من چند باری تقاضای همکاری ام(صوتی کردن کتاب باغ مخفی.نوشته ی فرانسس هاجسن) رو هم براتون ایمیل کردم,و هم در خود سایت ذکر کردم,اما متاسفانه جوابی ندادید.
   خواهشمندم اگر صفحه ای برای در خواست ها ایجاد میکنید,پاسخگوی مراجعین آن هم باشید.با تشکر

   سلام
   استفاده از نرم افزار Wave Pad خیلی خوب توضیح داده شده بود.
   اما یه سوال میشه صدا رو با دستگاهی غیر از کامپیوتر ضبط کنیم و از طریق این نرم افزار ویرایش کنیم؟؟
   منتظر جواب تون هستم…
   امیدوارم که من هم بتونم یه کتاب صوتی براتون بفرستم.

    سلام
    اگه منظورتون دستگاه هایی مثل موبایل یا رکوردر باشه بله می تونین.
    کافیه بعد از ضبط فایل را به وسیله رابط اون دستگاه به کامپیوتر منتقل کنین. فرمت هم بهتره wav یا mp3 باشه

   با سلام وعرض ادب .خوشحال میشم در زمینه اجرا(گویندگی)همکاری لازم با این مرکز داشته باشم.در صورت تمایل ادرس بفرمایید تا فایل صوتی ام را ارسال نمایم .با ارزوی توفیقات روز افزون.

   با سلام.لطفا پاسخ بدهید که آیا می توان از وویس ریکوردر برای ضبط صدا استفاده کرد و آیا صدای ضبط شده توسط آن کیفیت لازم و امکان ویرایش و حذف صدای هوا را دارد؟

   با سلام مجدد.و اینکه آیا میشود کتابهایی که قبلا توسط افراد دیگر صوتی شده اند را صوتی کرد تا هم کیفیت ارتقا پیدا کند و هم رقابت بین گویندگان ایجاد شود؟

   سلام
   این دوستانی که کتاب ها رو میخونن ادبیات درستی ندارند
   یه جورایی انگار با استرس میخونن
   کیفیت رکورد ها واقا پایینه
   و این قسمت تماس با ما تلفن نداره برای همکاری!

   مطمننا میتونید مطالبتونو بهتر و کامل تر داشته باشید
   وهمچنین تشکر میکنم از همه گویندگان

   آقا دمتون گرم واقعا کارتون ارزشمنده

   سلام
   من قبلا با شما برای صوتی کردن کتاب “هفده داستان کوتاه کوتاه”تماس گرفته و حتی گوشه ای از کتاب را خوانده و برایتان فرستاده ام وراهنمایی هایی نیز در مورد نحوه ی ضبط کردن و خواندن دریافت کردم .
   بسیار تلاش کردم اما هنوز در مورد کیفیت صدا ی ضبط شده از طریق wave pad به جایی نرسیدم.
   یعنی صدا بسیار ضعیف ضبط میشود .امکانش هست که بفرمایید چگونه و یا کجا میتوانم با کیفیت بالا این کار را به انجام برسانم.

   با سلام
   ببخشید من قبلا تو همین قسمت به شما پیام دادم. چرا جواب منو ندادین؟

   سلام . لطفا به من جواب بدین ایمل ذاذم برای روایت کتاب ۱۰۰ سال تنهایی . براتون چطور نمونه شو ارسال کنم
   ۱۰ فصل اول تموم شده فعلن

    سلام
    با پوزش از تاخیر.
    این کتاب توسط یکی دیگر از دوستان در حال ضبطه و تقریبا به مراحل پایانی کار رسیده.
    لطفا قبل از شروع هر کتابی، مشخصات کتاب را برایم ارسال کنین تا از جنبه های مختلف بررسی بشه.

    سپاس

   سللام
   لطفا جواب منو در مورد کتاب ۱۰۰ سال تنهایی بدین

   چرا من نمی تونم باهدست صدا رو ضبط کنم

    سلام
    بستگی داره به اینکه با چه نرم افزاری ضبط می کنین و اینکه تنظیمات برنامه برای شناسایی هدست به عنوان دستگاه ورودی درست هست یا نه.
    ضمنا هدست ها چندان کیفیت خوبی ندارند و صدا رو ضعیف، نویزی و تا حدی توام با تغییر صدا ضبط می کنند.

   سلام
   دوست دارم با شما همکاری کنم و کتاب “من او” از رضا امیرخانی رو به صورت صوتی دربیارم.
   ممنون میشم پاسخ بدید. من منتظر جوابتون هستم. ایمیلم رو هم دادم.

   با سلام. می خواستم کتاب “ایرانیان” نوشته دکتر همایون کاتوزیان را به صورت صوتی در آورم. متشکر خواهم شد مرا در مورد اینکه آیا کسی پیشتر اقدام به این کار نموده، مطلع سازید.
   با تشکر

   سلام.سه تا پیشنهاد دارم
   ۱: کتاب های پیشنهادیتونو که ترجیه میدید دوستان صوتی کنن رو در قسمتی از سایت قرار بدید
   ۲: نرم افزار اندروید و البته ای او اس رو هم بسازید
   ۳: بعضی از کتاب هارو پولی کنید… و مقداری حق ناشر بزارید کنار برای ناشرای عزیز و زحمت کش که حقشون هم ضایع نشه
   ممنون از سایت عالیتون. بی صبرانه منتظر نسخه اندروید و ای او اس سایتتونم
   (خودم صدام خوب نیست وگرنه همه ی کتاب هایم رو تبدیل می کردم )

   با سلام..من می تونم براتون به صورت حرفه ای کتاب صوتی تولید کنم اما طبیعتاً این کار رو بدون دستمزد انجام نمیدم..توصیه میکنم برای تهیه کتابها از افراد حرفه ای تر استفاده کنید و در قبالش هزینه ای رو از مخاطب بگیرید

   با سلام و احترام

   در مرحله اول لازم است بگویم حرکتی که چند سال پیش شروع کردید عالی بود ولی متاسفانه دچار لغزش هایی شدید که در زیر به استحضار می رسانم .

   ۱- بعضی از گویندگان کتاب که شما در توضیحی که برای donate داده بودید که باید هزینه به آنها پرداخت کنید هم از لحاظ اجرا ( روش و نحوه خواندن کتاب) و هم از لحاظ سواد در سطحی نبودند که در خور شنونده حتی هر شنونده ای باشد .که بسی مایه تاسف است .

   ۲- قرار دادن لینک که حدود یک سال است که شروع شده است بسیار آزار دهنده بوده است.

   کسی بدون دریافت هزینه کار نمی کند این واضح است ، ولی این لینک های فروشی کتاب صوتی که گذاشتید خیلی قیمت بالایی دارد و در صورتی که با قیمت پایین و مناسب قرار داده شود همان مبلغ و شاید بیشتر هم در بیاید و هم افراد بیشتری از کتاب بهره می برند. به آن سایت فروشنده بفرمایید قیمت ها را منصفانه تر بگدارند . مگر ۱۰ یا ۲۰ نفر می خواهند بخرند ؟؟

   من که از ابتدا این سایت را دنبال کرده ام و هر از گاهی انجام وظیفه donate را انجام داده ام ایرادی در فروش نمی بینم و انتظار کتاب رایگان را ندارم ولی اتصاف بدهید .من یا یک کتاب خوان که بنا بدلایلی نمی تواند کتاب بخواند مثلا راننده است و یا ….. باید برای یک کتاب ۳ ساعته ۱۰ هزار تومان پرداخت کند؟؟؟؟

   لطفا ترتیب اثر دهید .
   ضمنا من مایلم برای شما کتابی را که انتخاب می کنید اجرا کنم.
   با تشکر

   با سلام.بنده مدیر موسسه قانون یار هستم که به همراه کتب موسسه قانون یار سی دی صوتی تدریس کتاب داده می شود که کتاب را تدریس می کند(تدریس .منظورم روخوانی نیست)بنده مایلم حدودا ۲۰ جلسه از فایل های صوتی تدریس درس مدنی رو در مورد بحث های ازدواج و طلاق و چگونگی گرفتن مهریه و عقود و قراردادها و ارث و… در سایت شما به اشتراک بگذارم.چگونه عمل کنم؟

    با درود و سپاس از لطف و همراهی شما
    در صورت امکان فایل ها را به همراه توضیحات مورد نظر به آدرس faridhamed@gmail.com ارسال فرمایید. ضمنا اگر حجم فایل ها زیاد است می توانید از طریق مدیافایر و یا سایت های مشابه فایل ها را آپلود فرمایید و لینک دانلود را برای بنده ایمیل فرمایید.

   بنده لینک دانلود را ارسال میکنم.فایل ها زیاد هستند

   محمدرضا شاهمرادی خرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱:۲۵ ق.ظ

   درود چند باره
   چند روز پیش پیشنهاد گویا کردن چند کتاب را دادم و نیز آمادگی خود را برای گویا کردن کتاب های پیشنهادی شما اعلام کردم. نه پیامم منتشر شد و نه پاسخی گرفتم.

   سلام.جدول لینک دانلود به ایمیل شما ارسال شد.چه زمان در سایت قرار میگیرد؟عکس جلد کتاب هم الان ارسال کردم

   کجای سایت قرار میدهید که لینک کنم به وبلاگم

   با سلام و احترام
   من علاقه مند به همکاری با شما هستم
   ممنون میشم یک کتاب با حجم کم یا داستان کوتاه برای شروع برایم ارسال کنید.
   از بابت کیفیت صدا هم نگران نباشید دارای امکانات لازم و صدای مناسب هستم.
   موفق باشید
   ممنون میشم تا درگیر خانه تکانی عید نشدم باهاتون شروع به کار کنم.

ارسال ديدگاه


 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات