کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

دريافت رايگان و روزانه کتابهاي صوتي از طريق ايميل


زمان کل: ۱۲ ساعت و ۲۳ دقیقه

رمان ۱۹۸۴ را جورج اورول (George Orwell) در سال ۱۹۴۹ نوشت، زمانی که جنگ دوم جهانی به تازگی به اتمام رسیده بود و جهان خطر تسلیم شدن در مقابل حکومتی ظالم و دیکتاتوری را به خوبی فهمیده بود. در آن زمان جنگ سرد هنوز به معنای واقعی آغاز نشده بود و در دنیای غرب روشنفکرانی بودند که به دفاع از کمونیسم برخواسته بودند. اورول این کتاب را در واقع برای اخطار به غرب در مورد گسترش کمونیسم نوشت. اما داستان این اثر را میتوان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطه ی حکومتهای استبدادی تعمیم داد. داستان در سال ۱۹۸۴ (۳۵ سال بعد از تاریخ نگارش کتاب) در شهر لندن رخ میدهد. بعد از جنگ جهانی حاکمان کشورهای قدرتمند به این نتیجه رسیده اند که اگر جهان به همین ترتیب روند افزایش ثروت را ادامه دهد ارکان جامعۀ طبقاتی به خطر افتاده و حکومتشان سرنگون خواهد شد. آنها تنها راه جلوگیری از این امر را نابود کردن ثروت تولید شده در جنگی بی پایان میبینند و… این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق audiolib.ir به فروش برسانید.

 

eramdownload
 

s

درباره ی امپراطوری ایران در دوره قبل از ورود اسلام اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید تاریخ مکتوب ایران در این دوره، بیش از همه توسط یونانیان باستان نگاشته شده که در آن دوران از دشمنان اصلی امپراطوری ایران بودند؟!

کتاب صوتی «امپراطوری ایران» کتابی است درباره ی تاریخ ایران پیش از ورود اسلام که «دان ناردو» آن را نگاشته و «مرتضی ثاقب فر» به فارسی برگرداده است. در این کتاب نظراتی قاطع نمی یابیم چرا که مولف در پی آن نبوده است که مسئله ای مبهم یا تاریک را در این دوره روشن کند و بر نقطه های تاریک آن روشنایی بیفزاید. وی تنها به این اکتفا کرده که تاریخ هخامنشیان را تشریح کند و نگاهی اجمالی به آن بیاندازد. این کتاب ما را به درک درستی از امپراطوری های دوران باستان و رقابت ها و نبرد های آنان با یکدیگر و نیز درک روشنی از تاریخ تمدن پارس در دوران باستان قبل از ورد اسلام می رساند. تاریخی که برای پرداختن به تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران همواره به آن نیاز داریم.

بخش هایی از متن کتاب:

کوروش پیروزمندانه وارد شهر شد و نخستین اعلامیه رسمی خود را به این شرح صادر کرد: «منم کوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه نیرومند، شاه بابل، شاه سومر و اکد، شاه چهار گوشه جهان» کوروش با سقوط بابل، امپراطوری آن از جمله تمام جنوب بین النهرین و بیشتر منطقه فلسطین را به امپراطوری خود افزود چنان که پهناوری آن از سواحل دریای اژه در غرب تا غرب هندوستان در شرق را شامل می شد. به گفته بوسانی «مدارا و تساهل دینی کوروش، رفتار بزرگوارانه و مهربانانه ای که با دشمن مغلوب خویش داشت… مهارت و قابلیت فوق العاده او به عنوان یک فرمانده جنگی، توضیح دهنده علت ستایشی است که همه جهان، حتی بابلیان و یونانیان، نسبت به کوروش بزرگ داشته اند»

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت

۴۰ ديدگاه

   ممنون. خسته نباشید. صدای راوی هم بسیار دلنشین بود.

   متاسفانه کتاب صوتی نواقصی داره. البته شاید هم فایل های صوتی مشکل دارن. مثلا چند صفحه ابتدایی کتاب خوانده نشده. بعضی بخش ها هم رد شده.
   اینطور که پیداست راوی تازه کاره و تسلط کافی روی متن نداره. جاهایی اشتباه هایی در خوانش هست که بهتر بود به جای تکرار و تصحیح, حذف بشن. همچنین صداهای اضافی هم گاهی هستن که خوشایند نیست. با این حال لحن راوی جالبه.
   کیفیت بعضی فایل های صوتی هم چندان مناسب نیست. اگر بتونید با نرم افزارهای مختلف نویز رو ازشون حذف کنید خیلی عالی میشه. مخصوصا برای کسانی مثل من که حین رانندگی و با وجود آلودگی صوتی در اطرافشون کتاب ها رو گوش میدن!
   ممنونم از راوی و سایت audiolib

   اگه بتونید کل کتاب رو تو یه لینک بدید خیلی ممنون میشم

   ملتی که نخواند محکوم به فناست…
   فقط در یک جمله میتوانم از تمامی کسانی که برای این سایت و دست اندکاران تمامی کتاب های صوتی اعم از راوی و … تشکر کنم آن نیز:
   درست است ما کتاب نمیخوانیم ولی خداوند فرشتگانی در کنار ما آفریده که با صدای دلنشین خود کتاب ها را برایمان خوانده و در دسترس مان قرار میدهند تا مبادا در زوال و جهل و نادانی فرو نرویم.
   فرشته های مهربان بابت تمامی زحماتی که کشیده اید بوسه ای از عشق بر سر انگشتانتان می نهیم.
   بهنام (مهندس برق مخابرات،مدیرعامل)

   خدای من همه کتاب های خوبی که من میشناختم توی این سایت هست ولی حجمش بالاست خیلی طول میکشه تا من دانلود کنم اینترنتم سرعتش پایینه !خواهش می کنم یه فکری به حال من بکنید ممننتون میشم

   صدای راوی افتضاح بود. اصلا حس نداشت . مقایسه کنید با صدای مرحوم شاملو تو شازده کوچولو به عمق فضاحت پی می برید

   این کتاب رو چند روز پیش دانلود کردم و اینقدر زیبا بود که در دو روز تمومشو شنیدم..
   باید بگم کیفیت روایت این اثر کاملا قابل قبول بود و راوی تمام تلاشش رو انجام داده بود..
   ازشون متشکرم.

   یه کم پول خرج کنید ، اینترنت سرعت بالا تهیه کنید !!! راه حل ساده ایه مگه نه؟ حجم که خیلی پایین بیاد ، کیفیت از اینی که هست بدتر میشه!

   یه کم پول خرج کنید ، اینترنت سرعت بالا تهیه کنید !!! راه حل ساده ایه مگه نه؟ حجم که خیلی پایین بیاد ، کیفیت از اینی که هست بدتر میشه!

   چرا محمد علی نخفی رای نیاورد؟

   سلام کار خانم موحدی بسیار عالی بود مخصوصا در شخصیت پردازیشون از طریق تغییر صدا
   اما کیفیت صدا خوب نبود کاهی اوقات کیفیت صدا پایین می آمد و باید صدا رو بیشتر می کردیم و بعد بدون این که حتی فایل تغییر کنه در بخش دیگه ای صدا خوب بود .
   اما با همه این ها خوب بود ممنون

   صدای راوی بد نبود اما یه جاهایی از کتاب تو بخش اول رو جا انداخت!! لطفا بهشون بگید بیشتر دقت کنن و البته تشکر هم بکنید ازشون
   سایتتون هم عالیه من دانشجوام و چند وقتی هم هست که در اثر مصالعه و زیاد بیدار موندن چشمام ضعیف شده و دیگه نزدیک بود با کتاب خوندن قهر کنم چون قیمتشون هم نجومی بالا رفته دیگه کم کم داشتم کتاب رو کنار میذاشتم اما وقتی با سایت شما آشنا شدم واقعا کتابهایی رو گوش کردم که فکر نمیکردم تا آخر عمرم فرصت کنم بخونمشون!!!!! ازتون خیلی ممنونم و برای همه ی شماها که زحمت میکشین آرزوی یه زندگی و آینده ی خیلی خیلی خوب دارم.

   راوی کار عالی بود. حداقل من که وقت کتاب خوندن ندارم، موقع کار کردن گوش میدم. از خانم راوی هم کمال تشکر را می کنم.

   حوصله حرف زدن ندارم فقط تو دو کلمه بگم :
   دمتون گرم !

   حوصله حرف زدن ندارم فقط تو دو کلمه بگم :
   دمتون گرم !

   سلام
   خسته نباشیدبه راوی پیشنهاد میکنم دیگه کتاب صوتی نکنن.صدا قشنگه اما کسل کننده و خسته کنده هست .خیلی هم جیق جیقو ه.من که نتونستم ادامشو گوش کنم
   با تشکر

   باید بگو این کتاب یه شاهکاره جا داشت که یک راوی یهتر این اثر رو میخوند ،کاملا بی حس ، روخوانی پر از غلط و صداهای بکگراند از قبیل موتور سیکلت و صدای بچه صدای خود گویینده هم در هر استارت مجدد بلند یا کوتاه میشد و …
   اما با وجود تمامی مشکلات دیوانه کنندش جای تشکر و تقدیر داره

   سلام
   من این کتاب رو قبلا دانلود کردم ولی هنوز نخوندم
   منتها کتاب های دیگه ای مثل قلعه حیوانات ، بادبادک باز{فوق العاده} ، کیماگر،امپراطوری هیتلر ، امپراطوری ایران و… رو به وسیله همین سایت تونستم گوش بدم و واقعا از تک تک کسایی که اینجا زحمت میکشن تشکر میکنم
   امیدوارم این کتاب هم به زیبایی و جالبی بقیه باشه و مطمعنا هست

   سلام
   خسته نباشید
   کتاب خوب و اجرا هم نسبتاً خوب بود اما ایراداتی در تلفظ واژههایی مثل “طیب خاطر” “حیز انتفاع” “الفیه و شلفیه” و از این دست هم کم نبود. بهتر بود اگر راوی قبل از خوانش واژه هایی را که معنی شان را نمی داند در لغتنامه ببیند و تلفظ صحیحش را یاد بگیرد.

   اوایل کتاب راوی خیلی کم انرژی می‌خوند اما هر چقدر جلوتر رفت صدا بهتر و قدرتمندتر شد. اگرچه غلط‌هایی موقع ادای بعضی کلمات و اسم‌ها داشت.
   در کل خسته نباشید!

   باسلام ، کتاب جالبی بود و خوب اجرا شده بود. فقط گاهی صدا کم و زیاد میشد، از راوی و دست اندر کاران سایت بسیار سپاسگزارم، اقدام شما بسیار قابل تقدیره. من مدت زیادیه که از کتاب های سایت استفاده می کنم و از کتابهایی مانند بادبادک باز، سه شنبه ها با موری، زندگی با عشق چه زیباست، سیذارتا، علی تنهاست، سووشون، قلعه حیوانات، داستان های هزار و یک شب، ماه پاره ها، اندیشه ماندگار وین دایر، بیشتر از بقیه لذت بردم و به دیگران نیز کتاب ها را معرفی کرده و حتی برای مطالعه داده ام.
   و مبلغ ناقابل۱۰۰۰۰۰۰ ریال به شماره حساب داده شده به نام آقای اسماعیل آذری واریز نموده ام که شماره پیگیری آن۴۶۰۸۷۱ می باشد. مجدداً از زحمات شما متشکرم. امیدوارم اثرات نیکوی این اعمال به نحو احسن به شما برگردد.

   درود بر شما
   قبل از هر چیز از کار ارزشمند شما که با قرار دادن کتابهای صوتی کار بزرگی در حق ارتقاء فرهنگی کشور عزیزمان انجام میدهید.
   راستش را بخواهید وقتی این اجرا رو با اجرای کتاب قلعه حیوانات از همین نویسند مقایسه میکنم بسیار کاستی ها دارد.
   یکی اینکه اجرای بدون حس، فقط در حد روخوانی آن هم با اشکالات فراوان. از قدیم گفته اند دندان اسب پیشکشی رو شماره نمیکنند، ولی این صحبت ها تنها از سر دوستی و خیرخواهی و جهت پیشرفت مجری محترم است.
   بنظر من ایشون همون نمونه ای که مثال زدم رو گوش بدند متوجه خواهند شد.
   و برای ارتقاء کارشون بهتره از کتابهای صوتی استاد بزرگ احمد شاملو و نحوه بیان و انتقال حس ایشون نکته ها بیاموزند.
   و نکته مهمتر قبل از اجرای هر کتاب حتما قبلا اون رو بخونند. چون این یک سمینار کلاسی نیست که خوب یا بد بگذرد اثریست ماندگار که حتی برای کسی که تازه با کتاب صوتی آشنا شده ممکنه نظر خوبی در اون ایجاد نکنه.
   و درپایان برای اجرای خود طرح و هدف و برنامه ریزی داشته باشند بعنی هر قسمت رو با چه حال هوایی بخونند که بیشترین تاثیر رو بر مخاطب داشته باشه.
   پاینده باشید.

   سلام. کتاب را کامل گوش کردم بسیار ممنون از راوی. تنها اشکالش این بود که توی قسمت آخر که ضمیمه بود یک سری کلمات انگلیسی بود که اشتباه تلفظ کردید و نیز در قسمت مقدمه دو جمله انگلیسی بود که اشتباه تلفظ کردید. بغیر از اینها همه چیز عالی بود. یک مشکل دیگه هم این بود که ولوم فایل صوتی خیلی پایین بود و مجبور شدم با استفاده از نرم افزار بالا ببرمش و بعضی فایلها صداش بلند و بعضی دیگه کم بود.یکنواخت نبودن.

   با تشکر از شما.
   اما ابتدای کتاب ناقص بود میشه دلیل شو پیدا کنید.

   با تشکر ازشما.عالی بود

   دوستان واقعاً تبریک میگم به خاطر این کار بزرگی که انجام دادید و مشغول انجام دادنش هستید ! خیلی علاقه مند هستم که در برخی از زمینه ها با شما همکاری کنم! در حال حاضر مشغول انتخاب کتاب هستم تا آن را تبدیل به یک اثر صوتی نمایم. بسیار بسیار سپاسگزار از شما

   با سلام و خسته نباشید
   من کتاب قلعه حیوانات را از همین سایت دانلود کردم , کتاب بسیار عالی و اجرا خیلی خوب بود , ولی اجرای کتاب ۱۹۸۴ را نپسندیدم, شماره صفحه ها بیدلیل خوانده میشود و ابتدای کتاب ناقص است, من PDF را در مورد آن ترجیح دادم
   در کل ممنون , خیلی زحمت میکشید

   به پای کتاب قلعه ی حیوانات از نظر راوی اصلا نمیرسید…ولی خب امکانات همین قدره.. جا داره از راوی قلعه ی حیوانات تشکر کنم واقعا خاطره ی خوبی در ذهن من بجای گذاشت

   چراااااااااااااااا باور نمیکنید کتاب ناقصه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   هم از نظر راوی وشیوه ی خوندن کتاب ( مثل گفتن صفحه ها) و هم نبودن بخش هایی از اون.
   لطفا قبل از قرار دادن در سایت چک کنید

   صفحه ۱تا ۱۹ چی شد چرا خوانده نشده فایل صوتیش نیست ؟

   مرسی مرسی مرسی

   سلام
   سایتتون عالیه
   من اول کتاب قلعه حیوانات رو دانلود کردم و لذت بردم . متاسفانه بعد دانلود این کتاب صدای بی حس و نحوه خوندن غلط راوی رو نتونستم بیشتر از ۴ صفحه تحمل کنم .
   اگر امکان داره کتاب رو با صدای راوی دیگه ای بزارید چون من حتما میخوام این کتاب رو گوش بدم
   ممنون

Trackbacks/Pingbacks

ارسال ديدگاه 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات