کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

دريافت رايگان و روزانه کتابهاي صوتي از طريق ايميل


Sholeye Tur

با اجرای بسیار زیبای فرید حامد

در این کتاب،‌ زندگی و اندیشه های عارف بزرگ «حسین بن منصور حلاج» شرح، و اشعار او نقد و ارزیابی شده است. کتاب در عین مستند بودن خود، ساختاری داستان گونه داشته و از نثری روان و زیبا برخوردار است. ابوالمغیث عبدالله بن احمد بن ابی طاهر مشهور به حسین بن منصور حلاج (کنیه: ابوالمغیث) از معروف‏ترین عرفا و شاعران قرن سوم هـ. ق. بوده‌است. او در ۲۴۴ هجری به دنیا آمد. به خاطر عقایدش عده‌ای از علمای وقت آموزه‌هایش را مصداق کفرگویی دانسته، او را تکفیر کردند. ابن داوود اصفهانی، قاضی شرع بغداد به دستور ابوالفضل جعفر مقتدر، خلیفه عباسی حکم اعدامش را صادر کرد. در سال ۲۹۸ ه. ق برابر با ۹۲۲ میلادی، به جرم «کُفرگویی و الحاد» در ملاعام به دار آویخته شد. گُماشتگان مقتدر، او را پس از شکنجه و تازیانه، به دار آویختند، سپس سلاخی‌اش کردند و دست و پا و سرش را بریدند و پیکرش را سوزاندند و خاکسترش را به رود دجله ریختند.این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

دو فصل اول از این کتاب ارزنده تا کنون صوتی و به سایت اضافه شده است و با هماهنگی های به عمل آمده با راوی محترم این کتاب، آقای فرید حامد، بخش های باقی مانده به زودی به سایت اضافه خواهد شد.

دانلود با لینک مستقیم:

دانلود بخش اول (حجم: ۲۱ مگابایت)

دانلود بخش دوم (حجم: ۲۲ مگابایت)

دانلود بخش سوم (حجم: ۲۶ مگابایت)

دانلود بخش چهارم (حجم: ۱۸ مگابایت)

دانلود بخش پنجم (حجم: ۲۳ مگابایت)

دانلود بخش ششم (حجم: ۲۳ مگابایت)

دانلود بخش هفتم (حجم: ۲۳ مگابایت)

دانلود بخش هشتم (حجم: ۳۶ مگابایت)

دانلود بخش نهم (حجم: ۲۵ مگابایت)

دانلود بخش دهم (حجم: ۳۹ مگابایت)

دانلود بخش یازدهم (حجم: ۳۹ مگابایت)

دانلود بخش دوازدهم (حجم: ۴۱ مگابایت)

دانلود بخش سیزدهم (حجم: ۲۰ مگابایت)

(Format: Mp3          Archive Type: RAR)

eramdownload
 

s

درباره ی امپراطوری ایران در دوره قبل از ورود اسلام اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید تاریخ مکتوب ایران در این دوره، بیش از همه توسط یونانیان باستان نگاشته شده که در آن دوران از دشمنان اصلی امپراطوری ایران بودند؟!

کتاب صوتی «امپراطوری ایران» کتابی است درباره ی تاریخ ایران پیش از ورود اسلام که «دان ناردو» آن را نگاشته و «مرتضی ثاقب فر» به فارسی برگرداده است. در این کتاب نظراتی قاطع نمی یابیم چرا که مولف در پی آن نبوده است که مسئله ای مبهم یا تاریک را در این دوره روشن کند و بر نقطه های تاریک آن روشنایی بیفزاید. وی تنها به این اکتفا کرده که تاریخ هخامنشیان را تشریح کند و نگاهی اجمالی به آن بیاندازد. این کتاب ما را به درک درستی از امپراطوری های دوران باستان و رقابت ها و نبرد های آنان با یکدیگر و نیز درک روشنی از تاریخ تمدن پارس در دوران باستان قبل از ورد اسلام می رساند. تاریخی که برای پرداختن به تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران همواره به آن نیاز داریم.

بخش هایی از متن کتاب:

کوروش پیروزمندانه وارد شهر شد و نخستین اعلامیه رسمی خود را به این شرح صادر کرد: «منم کوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه نیرومند، شاه بابل، شاه سومر و اکد، شاه چهار گوشه جهان» کوروش با سقوط بابل، امپراطوری آن از جمله تمام جنوب بین النهرین و بیشتر منطقه فلسطین را به امپراطوری خود افزود چنان که پهناوری آن از سواحل دریای اژه در غرب تا غرب هندوستان در شرق را شامل می شد. به گفته بوسانی «مدارا و تساهل دینی کوروش، رفتار بزرگوارانه و مهربانانه ای که با دشمن مغلوب خویش داشت… مهارت و قابلیت فوق العاده او به عنوان یک فرمانده جنگی، توضیح دهنده علت ستایشی است که همه جهان، حتی بابلیان و یونانیان، نسبت به کوروش بزرگ داشته اند»

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت

۳۸ ديدگاه

   استاد عزیزم جناب حامد
   بازهم مثل همیشه , روان و گویشی در خور تحسین
   خسته نباشید

   آقای حامد انتخاب وزین شما در انتخاب کتاب موجب غبطه من است احسنت

   سلام
   من بی صبرانه منتظرم تا این کتاب به اتمام برسه .جدا از انتخاب هوشمندانه شما سپاسگذارم.من عاشق صدای گرم و گیرای شما هستم .با هیچ کلامی نمیشه از زحمات شما تشکر کرد .صدا و کتاب جدا در خور هم اند .

   آقای حامد، امیدوارم کار بعدی شما کتاب پله پله تا ملاقات خدا باشه
   با آرزوی موفقیت شما

   سلام به همه عزیزان
   قبل از هر چیز باید از لطف همه دوستان که با کامنت هاشون بنده رو شرمنده می کنن تشکر کنم. فصل دوم کتاب رو به اتمام رسوندم و بزودی ۹ نامه آخر فصل دو نیز به سایت اضافه می شود.
   امیدورام به زودی بقیه فصول کتاب رو هم آماده و تقدیم شما بزرگواران کنم.
   مثل همیشه منتظر انتقادات شما هستم.

   اکنون که در آنها باز می نگرم درستی هیچ یک از این اسناد را نمی توانم خالی از هر شبهه ای تضمین کنم.
   این اسناد اگر تصویر واقعی از احوال روحی یک قدیس و یک قهرمان مانند حلاج نباشد به هر حال سعی مجدانه یی برای بازسازی عصر اوست.”
   دکتر زرینکوب در مقدمه این کتاب اشاره کرده اند که یادداشت های خود پیرامون شخصیت حلاج که سالها پیش آنها را نوشته اند و اینک به طور اتفاقی یافته اند اساس تنظیم این کتاب بوده است.

   نازه نفس راوی

   با سلام وتشکر از صدای رسا ودلنشین شما وزحمات شما لطف بفرماییدکه چه زمانی ادامه کتاب فوق العاده تحت تاثیر شعله طور را در سایت میگذارید؟

   زندگی رو زیر و زبر می کنه این کتاب این نوشتار این سرگذشت و این صدا و توانایی گوینده .

   درود بر اقای حامد دوست عزیز امید وارزویی گر باش به دیدار شما نازنین است

   با عرض سلام و خسته نباشید بسیار کتاب پر مغز و بسیار اجرای زیبایی بود. حسین بن منصور حلاج یکی از عارفانی بودکه در یک مرحله از حیات خویش توانست حرکت بسیار عظیمی در سیر کمال خویش نماید امیدوارم بتوانیم با الهام از عملکرد ایشان مسیر خود را تصحیح نماییم.

   خیلی عالی بود.

   ایکاش ادامه این کتاب هر چه زودتر رو سایت قرار بگیره

   با عرض سلام و وقت بخیر؛
   یعنی جناب حامد، معرکه اید. شاهکارآفرینی می کنید با صدای تأثیرگذار و مسحورکننده خود. من نام شما رو در سرچ زدم و کل آثاری که با صدای شما ارائه شده بود را دانلود کردم. کاش سایر دوستان هم ….
   به هر حال، دنیایی سپاس هنرآفرینی شما را سزاست.
   به امید دریافت آثاری فراوانتر از شما …

   با سلام خدمت همه عزیران
   دو فصل پایانی کتاب شعله طور هنوز آماده نشده ولی سعی می کنم در اسرع وقت اون دو فصل رو هم تقدیم کنم.
   اگر نتوانستم حق مطلب را ادا کنم،پیشاپیش از روح بلند استاد زرین کوب طلب بخشش می کنم.
   یا حق

   عالی و بسیار تاثیرگزار بود

   ای کاش تفسیر قران کریم نیز به صورت داستانی یا سوره ای وجود داشت. من خیلی گشته ام اما اکثرا با کیفیت بدی ضبط شده اند یا انقدر به حاشیه میروند که مفهوم اصلی از دست شنونده میرود. لطفا اگر فایل خوبی در این زمینه هست مورفی کنید … یا کتابی در این مضمون دارید بگذارید… از زحمات شما متشکرم.

   سلام خیلی کتاب قشنگی بود منتظر ادامه ی کتاب هستم.
   من کتاب فلسفی دینی زیاد میخونم ولی فکر نمی کردم زندگی نامه ی یک عارف و زاهد اینقدر برام شیرین و دلپذیر باشه خیلی خیلی از آقای فرید حامد سپاسگذارم که با خوانش و صدای قشنگشون مارو به این حظّ و کیف رسوندن
   دلتون پر صفا و جیب همتون پرپول و دماغتون چاق

   اقای حامد سلام اگر امکانش هست بیوگرافی خودتان را بگذارید

   سلام
   ما همچنان منتظر دو فصل پایانی این کتاب هستیم.

   سلام به همه عزیزان
   بابت دو فصل آخر کتاب خیلی شرمنده ام. به دلیل تراکم کارها موفق به اتمام این دو فصل نشدم ولی در اسرع وقت آنها را آماده می کنم.
   در مورد بیوگرافی هم چیز قابل عرضی نیست.
   متولد مشهد
   ساکن تهران (البته کار در تهران منزل در کرج)
   تقریبا ۵۲ ساله – متاهل
   لیسانس کامپیوتر-نرم افزار و کارم طراحی سیستم های اتوماسیون اداری و …
   عشق کتاب
   خودم فکر می کنم صدام خوبه!!!!

   اقا هم صدات خوبه هم خوب می خونی هم سوادت خوبه یکی از علتهایی که گوش می دم اینه اگه خودم بخونم چیزی نمی فهمم ممنونم از زحمتت

   درود
   بسیار سپاسگزارم بابت سایت پربار و ارزشمندتون
   در سایه الطاف دادار پاک پاینده باشید

   ممنون از لطف شما ..
   خیلی استفاده کردیم ..
   با آرزوی موفقیت
   یا حق

   باسلام
   و با تشکر از زحمات شما آقا ی حامد شما در مورد خوب بودن صداتون فکر نکنید یقین داشته باشید که صداتون خوبه امید وارم خدا به شما سلامتی بده تا ما هم از دم گرم شما بهره مند بشیم .
   خدا نگهدار

   سلام حامد نازنین اگر برایتان امکان دارد رمانهای برتررابه صورت صوتی درآورید بسیار ممنون میشوم رمانهایی همچون دن آرام ترجمه احمد شاملو انا کارنینا -تهوع -آثار کافکا آلبرکامو که بیشتر این کتابها برنده ی نوبل ادبی هستند آثار ساراماگو تصاویر زیبااثر سیمین دوبوآر مرگ دستفروش و خیلی آثار دیگر که جایشان در این مجموعه خالیست

   با سلام و عرض ادب ،واقعا باقیات و صالحات یعنی همین کار شمابزرگواران ، چه آن عزیزی که زحمت خواندن و ضبط را بر خود هموار می کند چه این سایت وزین که زحمت نشر آنهارا به رایگان برای عموم می کشد… این زحمات شما قرنها باقی خواهد ماند و سالیان سال پس از فوت من و شما باعث فیض و استفاده انسانها خواهد شد مانند یک بیمارستان خیریه که سالها پس از فوت خیر سازنده اش به مردم خدمت و رحمت میرساند اینکار یکی از بهترین کارهای معنویست موفق و موید باشید

   سلام و خدا قوت.
   خیلی خیلی ممنون بابت زحمتی که کشیده‎اید. می‎خواستم از شما خواهش کنم که کتاب‎های استاد شفیعی کدکنی را هم به صورت صوتی درآورید. من برای عزیزی روشن دل ضبط کرده‎ام و می‎دانم که چه زحمتی دارد. امیدوارم که زحمت حضرتعالی مقبول درگاه ذات احدیت باشد.

   سلام راوی که خیلی استادانه و زیبا بیان میکنه ، متن هم عالیه ، متشکرم.

   سلام . با تشکر از شما که با این کار فرهنگ کتابخوانی رو در کشور گسترش دادید.
   با آرزوی موفقیت

   میشه لطفن بی دی اف ش را هم بگذاارید

   محمدرضا شاهمرادی مرداد ۵, ۱۳۹۳ در ۱:۳۳ ق.ظ

   چقدر این صدای لطیف و در عین حال گیرا و قوی گوش دادن به این کتاب را لذت بخش میکند. دست مریزاد

   با درود…
   ضمن تشکر فراوان از گردانندگان محترم و زحمت کش سایت،ما همچنان با گذشت چند ماه و اندی منتظر بخش های بعدی کتاب هستیم نه فقط به خاطر کتاب،بلکه به خاطر صدا و اجرای بسیار زیبا و منحصر به فرد آقای فرید حامد…
   زنده باشید…

   سلام و سپاس بی پایان

   بالاخره پس از ماه ها که به دلیل مشغله کاری فرصت ضبط و ویرایش دو فصل پایانی فراهم نمی شد، کتاب شعله طور کامل شد.

   از تمامی دوستانی که بخش های قبلی را شنیده بودند صمیمانه پوزش می خواهم. ضمنا اگر آخرین فصل کیفیتی متناسب با بقیه فصول کتاب ندارد به دلیل برخی مشکلات فنی و عوض شدن اجباری سیستم ضبط صدا بوده است.

   بسیار مچکرم اقای حامد کارتون عالی بود

   سلام ,

   از شما بابت زحماتی که برای بروز رسانی این سایت میکشید , بسیار بسیار ممنونم.

   امیدوارم بتوانم ماهانه مبلغی هر چند ناچیز به وب سایتتان کمک کنم.

   ارادتمند

   با درود بر روان دکتر زرین کوب و با سپاس از همه ی عزیزانی که در گسترش دانش تلاش میکنند بویژه دوست عزیز جناب حامد.

   پیروز و مستدام باشید.
   صدای گرمتان در انسوی گوشه دنیا سبب دلگرمی ماست

   سلام دوسته عزیز بابته کتابهاى صوتى ممنونم
   من تمامه روز سر کارم وتنها کار میکنم عاشقه کتاب خونى هستم که وقت نمیشه اما کتاباى صوتى این کارو برام انجام میدن این یه تشکر بود اما دیدگاه: مجموعه کتاباتون زیبان اى کاش کمى کتاب صوتى بیشتر بزارین

ارسال ديدگاه 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات