کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

دريافت رايگان و روزانه کتابهاي صوتي از طريق ايميل


mini

راوی: جهان در پوست گردو        زمان کل: ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه

 استیون هاوکینگ یکی از پر نفوذترین اندیشمندان زمان ماست . اندیشه ورزی های ماجراجویانه او و شیوه شوخ طبعانه ای که برای بازگویی اندیشه هایش به کار می گیرد ، نام او را پر آوازه ساخته است. کتاب تاریخچه زمان که درچندین میلیون نسخه به فروش رسیده ، چشم اندازی دلربا از فیزیک نظری برای خوانندگان در سراسر جهان فراهم آورد. اینک درکتابی تازه و پر از تصویر و نمودار ، هاوکینگ به مهمترین رویدادهایی که پس از کتاب تاریخچه زمان رخ داده است ، می پردازد.او مارا به پیشروترین بخش های فیزیک نظری می برد. جایی که واقعیت اغلب از تخیل شگفت آور است. و به زبانی ساده اصولی را که بر جهان می رانند بازگو می کند.پرفسور هاوکینگ ، همچون بسیاری از دانشمندان دیگر در جامعه علمی بین المللی ، در طلب جام جم دانش ، یعنی نظریه فریبای همه چیز که در دل کیهان نهانست می باشد… در ادامه می تواندی اطلاعات تکمیلی و لینک های دانلود را مشاهده کنید.

درکتاب جهان در پوست گردو او راهنمای ماست در سفری اکتشافی برای گشودن راز های جهان ، از ابرگرانش تا ابر تقارن ، از نظریه کوانتومی تا نظریه ام (M Theory)از هالو گرافی تا دو گانگی.در این پر هیجان ترین ماجراجویی ذهنی ، او در پی بهم آمیختن نظریه نسبیت عام انیشتین و اندیشه تاریخهای چندگانه ریچارد فینمن و فراهم آوردن نظریه ایست یکپارچه که هرآنچه را درجهان روی می دهد ، توصیف کند.او ما را به مرزهای بکر و دست نخورده دانش می برد.شاید درآنجا نظریه ابر ریسمانی و P-branes فرجامین کلید گشودن این چیستان و معما باشد.خواندن کتاب جهان در پوست گردو برای همه کسانی که می خواهند جهانی را که درآن می زیند بشناسند ، ضروری است.

((انتظار نداشتم کتاب مردم پسند من ، تاریخچه زمان ، باچنان موفقیتی رو به رو شود. ))

این کتاب برای بیش از چهارده سال در لیست پرفروش ترین های ساندی تایمز قرار داشت. هیچ کتاب دیگری – به ویژه کتابی نه چندان ساده و سهل درباره علم – چنین کامیابی تا کنون نداشته است.پس از آن ، مردم از من می پرسیدند که کی دنباله این کتاب را خواهم نگاشت ؟ من از این کار پرهیز داشتم ، زیرا نمی خواستم کتاب فرزند تاریخچه یا تاریخ کمی بزرگ زمان را بنویسم . افزون برآن سرگرم پژوهش نیز بودم. اما به این نتیجه رسیدم که جای کتابی متفاوت که آسانتر فهمیده شود خالی است.تاریخچه زمان بگونه ای خطی سامان یافته بود ، چنان که بیشتر بخش ها ، درپی بخش های پیشین و منطقاً وابسته به آنها نگاشته شده بود. این روش برای بخشی از خوانندگان خوشایند بود ، اما دیگران درهمان فصل های اول گرفتار می آمدند و هرگز به موضوع های هیجان انگیز تر بعدی نمی رسیدند. ولی کتاب حاضر بیشتر ، شبیه درخت است. بخش های یک و دو تنه اصلی را تشکیل می دهند و دیگر بخش ها چون شاخساری بر آن می رویند.

شاخه ها کما بیش به یکدیگر وابسته نیستند و پس از دوبخش نخست می توان آنها را به هر ترتیب دلخواهی خواند. آنها به موضوعهایی می پردازند که پس از انتشار تاریخچه زمان رویشان کار کرده ام یا درباره آنها اندیشیده ام. از این رو تصویری از برخی از عرصه های فعال پژوهش جاری به دست می دهند. در هر بخش نیز کوشیده ام که از ساختار خطی جداگانه پرهیز نمایم.تصویر ها و شرح زیر آن ها شاخه مصوری دیگری به متن می افزایند ، همانند کتاب تاریخچه زمان مصور که در سال ۱۹۹۶ به چاپ رسید.پنجره ها و جعبه های کناری فرصت ژرف اندیشی پیرامون برخی موضوعها را بیشتر ازآنچه در متن اصلی امکان پذیر است ، فراهم می آورند.
درسال ۱۹۸۸ به هنگام نخستین چاپ تاریخچه زمان ، به نظر می رسید نظریه فرجامین همه چیز در افق پدیدار شده است. از آن زمان تاکنون چه تغییری رخ داده است ؟آیا به هدف خود هیچ نزدیک تر شده ایم؟همانگونه که دراین کتاب توضیح داده خواهد شد ، هرچند از آن زمان راهی دراز پیموده شده است ، با این همه سفر همچنان ادامه دارد و خط پایانی در دیدرس نیست. برپایه سخنی کهن ، امیدوارانه رهنوردی کردن بهتر از رسیدن است. جستجوی ما برای اکتشاف ، بر آفرینندگی ، درهمه عرصه ها و نه فقط در عرصه علم ، دامن می زند. اگر به پایان خط برسیم ، روح آدمی می پژمرد و می میرد. اما به باور من ، هرگز از حرکت باز نخواهیم ایستاد : اگر به دانش خود ژرفا نبخشیم ، بر پیچیدگی آن خواهیم افزود و همواره در مرکز افق گسترش یابنده امکانات خواهیم بود. من میخواهم هیجان خود را ، که ناشی از اکتشافات در دست انجام ، تصویر واقعیتی که درحال پدیدار شدن است ، با شما تقسیم کنم. من بر عرصه هایی که خود روی انها کار کرده ام متمرکز شده ام.جزئیات کار بسیار فنی است ، اما باور دارم که اندیشه های گسترده را می توان بدون استفاده زیاد از ریاضیات انتقال داد. امیدوارم در این راه کامیاب شده باشم.

استیون هاوکینگ
کمبریج ، دوم ماه مه ۲۰۰۱

دانلود با لینک مستقیم:

دانلود بخش اول (حجم: ۳۸ مگابایت)

دانلود بخش دوم (حجم: ۳۹ مگابایت)

دانلود بخش سوم (حجم: ۳۷ مگابایت)

دانلود بخش چهارم (حجم: ۴۰ مگابایت)

(Format: Mp3          Archive Type: RAR)

 

eramdownload
 

s

درباره ی امپراطوری ایران در دوره قبل از ورود اسلام اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید تاریخ مکتوب ایران در این دوره، بیش از همه توسط یونانیان باستان نگاشته شده که در آن دوران از دشمنان اصلی امپراطوری ایران بودند؟!

کتاب صوتی «امپراطوری ایران» کتابی است درباره ی تاریخ ایران پیش از ورود اسلام که «دان ناردو» آن را نگاشته و «مرتضی ثاقب فر» به فارسی برگرداده است. در این کتاب نظراتی قاطع نمی یابیم چرا که مولف در پی آن نبوده است که مسئله ای مبهم یا تاریک را در این دوره روشن کند و بر نقطه های تاریک آن روشنایی بیفزاید. وی تنها به این اکتفا کرده که تاریخ هخامنشیان را تشریح کند و نگاهی اجمالی به آن بیاندازد. این کتاب ما را به درک درستی از امپراطوری های دوران باستان و رقابت ها و نبرد های آنان با یکدیگر و نیز درک روشنی از تاریخ تمدن پارس در دوران باستان قبل از ورد اسلام می رساند. تاریخی که برای پرداختن به تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران همواره به آن نیاز داریم.

بخش هایی از متن کتاب:

کوروش پیروزمندانه وارد شهر شد و نخستین اعلامیه رسمی خود را به این شرح صادر کرد: «منم کوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه نیرومند، شاه بابل، شاه سومر و اکد، شاه چهار گوشه جهان» کوروش با سقوط بابل، امپراطوری آن از جمله تمام جنوب بین النهرین و بیشتر منطقه فلسطین را به امپراطوری خود افزود چنان که پهناوری آن از سواحل دریای اژه در غرب تا غرب هندوستان در شرق را شامل می شد. به گفته بوسانی «مدارا و تساهل دینی کوروش، رفتار بزرگوارانه و مهربانانه ای که با دشمن مغلوب خویش داشت… مهارت و قابلیت فوق العاده او به عنوان یک فرمانده جنگی، توضیح دهنده علت ستایشی است که همه جهان، حتی بابلیان و یونانیان، نسبت به کوروش بزرگ داشته اند»

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت

۲۸ ديدگاه

   با تشکر
   کتاب تاریخچه زمان یکی از بهترین کتاب هایی بود که خوندم امیدوارم دنباله این کتاب نیز همینطور باشد.
   خواستم از راوی خواهش کنم تاریخ زمان رو هم صوتی نمایند با تشکر

   سلام آقای دامون عزیز. این پیغام رو روی صفحه درج نکنید لطفا. صرفا جهت اطلاع خودتون عرض میکنم:
   بجای نام راوی، نام کتاب درج شده! لطفا اصلاح کنید.

   آقای عباس اسماعیلی عزیز
   همیشه دوست داشتم این کتاب رو به صورت صوتی بشنوم
   ممنون از انتخابتون

   دوست گرامی
   یک دنیا سپاس تقدیم به شما. صوتی کردن کتاب های علمی کار واقعا سختیه.
   امیدوارم به فعالیت و همکاری تون با این سایت ادامه بدین.

   درود و عرض ادب

   من هنوز در حال دریافت فایلم و بسیار مشتاق شنیدن این کتابم

   ضمن تشکر فراوان بابت این کتاب میخواستم عرض کنم که من هم با آقای “رضا.م” موافقم و امیدوارم که کتاب صوتی “تاریخچه زمان” هم روی سایت قرار بگیره

   و در نهایت باز هم سپــــــــــاسگزارم

   واقعا کارتون جای تشکر داره

   سپاس از مدیران این سایت وزین که در مدت زمان کمی که با آن آشنا شده ام پیوسته ارتقاء کمی و کیفی داشته.. و سپاس ویژه از راوی کتا ب زیبای استیون هاوکینگ.. حقیقتا انتظار این کیفیت و تسلط و روانی را در برگردان صوتی کتاب نداشتم../موفق باشید دوست عزیز./

   ممنون از سایت خوبتون

   سلتسال نو مبارک قدر دانی بابت شما که دانش رواج میدید ♡♡♡♡♡

   بسیار عالی خیلیییییییییییییییییییییییییی خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییی ممنون

   دمتون گرم سایتتون عالیه-

   دم اقای اسماعیلی گرم و همینطور دم دامون عزیز.
   کتاب های علمی رو خیلی دوست دارم.

   خداوند همیشه یار و یاور و نگهدارتان باشه.

   ممنون ممنون ممنون واقعا کتاب شگفت انگیزی بود

   با سلام و تشکر
   خیلی کتاب خوندن رو به خصوص کتاب های تحول برانگیز علمی از نویسندگان و دانشمندان ناب زمان مثل آقای استیون را دوست دارم اما به دلیل اینکه کارهای منزل زیاد است هیچوقت این آرزوی من محقق نمی شود . از آنجایی که در دوران تحصیل و دانشگاه و کار در قسمت پژوهشی دانشگاه آزاد بودم خیلی مطالعه می کردم. حداقل به دلیل شغلم که تایپ خلاصه مطالب کتاب ها و مقالات علمی و پایان نامه های دانشجویان عزیز بود پیوسته با مطالب زیبا آشنا می شدم و تقریبا به روز بودم.
   اما حالا که خیلی درگیر زندگی شده ام افسوس می خورم که چرا نمی توانم بیشتر مطالعه کنم. همسرم هم پیوسته از من مطالعه مطالب خاصی را می خواهد و پیوسته همکاری مرا در امور شرکت خود خواستار است. حالا با این حرکت شایسته ی شما که کتاب های را بصورت فایل صوتی روی سایت خود قرار داده اید می توانم در گوشی خود بریزم و همزمان با کار منزل بشنوم و از یادگیری مطالب خوب لذب ببرم … الهی در کارهای خوبتان موفق باشید.

   سلام و تشکر مجدد
   من هم با نظر سپیده خانم درخصوص کتاب تاریخچه زمان موافقم.
   در ضمن دوست دارم اگه بتونم در این امر (صوتی کردن کتب علمی و رمان های زیبا) به شما کمک کنم.

   slm vaqean babate in hame khadamate arzandatun mamnoon va sepasgozaram ba arezuye behtarinha baraye shoma va site mofidetun

   با سلام به همه دوستانی که با کامنت های خوبتون به من اظهار لطف نمودید
   امروز ۸ بهمن ۹۳ یعنی هفت ماه بعد از تاریخ انتشار این کار به طور کاملا اتفاقی صفحه دیدگاه ها رو نگاه انداختم و با کامنت های شما عزیزان روبرو شدم؛ باور کنید احساس بی نظیری داشتم وقتی که دیدم این کار مورد توجه و استفاده شما دوستان عزیز قرار گرفته. در مورد درخواست بعضی دوستان بزرگوار مبنی بر صوتی کردن کتاب “تاریخچه زمان” باید بگم که کار قبلی رو بعد از دفاع از پایان نامه ام شروع کردم و چیزی حدود سه ماه زمان برد و این کار جدید رو خود من هم خیلی مشتاق انجام اون در یک فرصت مناسب هستم ، ولی راستش این روزها وقت مناسب برای تمرکز روی این کار رو ندارم و امیدوارم که خود شما عزیزان برای انجام این قبیل کارها این بار پیش قدم بشید. آقای دامون که همیشه بی دریغ همکاری کردن و اگر کمکی هم از دست من بر بیاد خوشحال میشم و دریغ نمیکنم.

   http://ir.linkedin.com/pub/abbas-esmaeely/49/6a/ba1

   با سپاس فراوان
   عباس

   عباس جان،….. کارت درسته. امیدوارم به جایی برسی که دیگران بیان کتابهای تو رو صوتی کنن.

   بسسسسسسسیار سپاسگذارم .

   سلام:ازاینکه سایت به این خوبی رو برامون فراهم نمودید سپاس

   منووووون….بسیار عالی

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   از کار بزرگی که شما انجام داده اید واقعا ممنونم
   اجرکم عندالله

   مرسی بابت این کارای با ارزش

   دست مریزاد واقعا صوتی کردن کتابهای علمی بخصوص طبیعی و نجوم دشوار….لذت بردم سپاس گذارم

   ba salam be tamame kasani ke in website ro shoroo kardan !
   man tu 25 sale zendegim taghriban 20 ta ketabe gheyre darsi khoondam !

   az 20 ta 18 tash ro az site shoma gereftam !

   vaghean mamnoon !

ارسال ديدگاه 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات