کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

دريافت رايگان و روزانه کتابهاي صوتي از طريق ايميل


ghomar

زمان کل: ۷ ساعت و ۵۸ دقیقه

«قمارباز» یکی از آثار درخور و ممتاز داستایوفسکی است که در سن ۴۵ سالگی وی، تنها در مدت ۲۶ روزنگاشته شده است. داستان رمان ماجرای خانواده ای روس است که بر اثر تحولات و بی لیاقتی ها ثروت انبوه خود را از دست داده و مجبور به مهاجرت به کشور دیگری شده اند. راوی داستان که معلم فرزندان این خانواده است داستان را در حالی روایت می کند که یا از قمارخانه برگشته است و یا در راه قمارخانه است. وی که به شانس خودش در قمار اعتقاد راسخ دارد مدام در اندیشه قمار است و آن را تنها راه محقق شدن خواسته هایش می داند. رمان دربرگیرنده مناسبات و روابطی است که تمامی انسانها در زندگی روزمره با آن مواجه هستند و مشغله ی شخصیت های داستان نیز از نوع مشغله های ذهنی تمامی انسانها است. دغدغه هایی همچون عشق، ثروت، شهرت و… بدین ترتیب ما با یک روایت کاملاً رئال مواجه هستیم. زندگی در نظر داستایوفسکی همچون یک بازی قمار است که انسان در آن هست تا فقط انتخاب کنی و گردانه را بچرخانی، و اینکه «این انتخاب آیا موفقیت و پیروزی دربردارد یا خیر؟» چیزی فرای دستان قدرت بشریت است. نکته جالب و ظریفی که در قمارباز داستایوفسکی به چشم می خورد همزمانی اتفاقات و رویدادهای غافلگیر کننده داستان با خارج شدن از قمارخانه است. یعنی تمام اتفاقات که داستان را می بافند زمانی رخ می دهد که یکی از شخصیتها ی داستان از بازی قمار فارغ شده و در حال بازگشت از قمار خانه به مسافرخانه هستند. بطوریکه گویی آنان به هنگام وارد شدن به قمارخانه گردونه ی زندگی را به حرکت در می آورند و هر بار بر روی عددی – شرایطی- خاص نشانه ی گردونه می ایستد و چگونگی ادامه زندگی شان را رقم می زند.

بخش هایی از این کتاب صوتی با اجازه رسمی موسسه آوانامه و نشر چشمه به سایت کتاب های صوتی اضافه شده است. نسخه ی کامل اثر را می توانید از اینجا تهیه کنید.

دانلود (حجم: ۵۵MB)

دریافت نسخه کامل

eramdownload
 

s

درباره ی امپراطوری ایران در دوره قبل از ورود اسلام اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید تاریخ مکتوب ایران در این دوره، بیش از همه توسط یونانیان باستان نگاشته شده که در آن دوران از دشمنان اصلی امپراطوری ایران بودند؟!

کتاب صوتی «امپراطوری ایران» کتابی است درباره ی تاریخ ایران پیش از ورود اسلام که «دان ناردو» آن را نگاشته و «مرتضی ثاقب فر» به فارسی برگرداده است. در این کتاب نظراتی قاطع نمی یابیم چرا که مولف در پی آن نبوده است که مسئله ای مبهم یا تاریک را در این دوره روشن کند و بر نقطه های تاریک آن روشنایی بیفزاید. وی تنها به این اکتفا کرده که تاریخ هخامنشیان را تشریح کند و نگاهی اجمالی به آن بیاندازد. این کتاب ما را به درک درستی از امپراطوری های دوران باستان و رقابت ها و نبرد های آنان با یکدیگر و نیز درک روشنی از تاریخ تمدن پارس در دوران باستان قبل از ورد اسلام می رساند. تاریخی که برای پرداختن به تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران همواره به آن نیاز داریم.

بخش هایی از متن کتاب:

کوروش پیروزمندانه وارد شهر شد و نخستین اعلامیه رسمی خود را به این شرح صادر کرد: «منم کوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه نیرومند، شاه بابل، شاه سومر و اکد، شاه چهار گوشه جهان» کوروش با سقوط بابل، امپراطوری آن از جمله تمام جنوب بین النهرین و بیشتر منطقه فلسطین را به امپراطوری خود افزود چنان که پهناوری آن از سواحل دریای اژه در غرب تا غرب هندوستان در شرق را شامل می شد. به گفته بوسانی «مدارا و تساهل دینی کوروش، رفتار بزرگوارانه و مهربانانه ای که با دشمن مغلوب خویش داشت… مهارت و قابلیت فوق العاده او به عنوان یک فرمانده جنگی، توضیح دهنده علت ستایشی است که همه جهان، حتی بابلیان و یونانیان، نسبت به کوروش بزرگ داشته اند»

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت

۸ ديدگاه

   شمام دیگه فایده ندارین….ایرانیا همه همینطورن همچین که مشهور بشن کیفیت رو بشدت میارن پایین حالا چه کارخونه داشته باشن چه فست فود داشته باشن و چه سایت کتاب گویا…همه کتاباتون پولی شده از فیسبوک یادبگیرین که رایگان است و همیشه رایگان خواهد ماند.

    دوست گرامی
    تا حالا به هزینه های تولید کتاب صوتی و حقوق مولفان و ناشران فکر کردین؟
    بخدا ما هم از مریخ نیومدیم و هیچ کدوم هم نوه بیل گیتس نیستیم!

   بله میدونیم هزینه ها بالاست ولی واقعا ۱۰ هزار تومن واسه هرکتاب خیلی گرونه،قیمتتون رو کم کنید فروشتون بیشتر شه تا هم جبران شه هم عده بیشتری استفاده کنند

   البته حق را به شما می دهم آقای فرید.
   ولی این را نمی فهمم که من قریب به دو ماه است که کتاب آشویتس دروازه جهنم را برای شما ارسال کردم و هیچ انتظاری هم نداشتم اما به نظر می رسد که علاقه ای برای ارائه این کتاب در این سایت وجود ندارد.
   حداقل می توانید بخشی را برای ایمیل کردن کتابهایی از این دست که کاملا مجانی ست در نظر بگیرید.

   کیفیت گتاب خوب بود. فقط حجم فایلها بیخودی زیاده و همچنین پیشنهاد میدم در ابتدای هر فایل شماره فصل و صفحه گفته شود. چون من در حال رانندگی و با پخش ماشین به کتابها گوش میدم (در ضمن اسم فایلها را بصورت ۰۱ و۰۲ و ۰۳ قرار دهید چون در غیر اینصورت پخش ماشین بعد از فایل ۱ فایل شماره ۱۱ را میخواند) با تشکر از سایت خوبتون .

   سلام دوستان
   کسی کتاب در مورد تاریخ ایران داره که کامل باشه؟ممنون میشم معرفی کنین

   قیمتتون باید بیاد پایینتر

ارسال ديدگاه 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات