کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

راوی: عرفان نبی خانی    زمان کل: ۳۶ دقیقه

این کتاب را آقای دولت آبادی برای بچه ها نوشته و مصور هم هست در مورد آهوی زیبایی به نام گزل که نوعروسی به نام گزل او را از صیادی گرفته و آزاد می کند … این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

راوی: عرفان نبی خانی

داستان در مورد زندگی یک خانواده بازاری و سنتی در محله قدیمی درخونگاه است . حسن آریان مغازه دار خوش قلبی است که مغازه های زیادی دارد و همچنین فرزندان زیاد . مختار پسر اول از نظر هوشی کند ذهن و بسیار پول پرست و اماده به انجام هر جنایتی است علی پسر دوم از قشر بازاری متنفر و به دنبال اداری شدن است رسول پسر سوم بسیار باهوش و شدیدا خوش قلب و صادق پسر آخر نیز دکتری است که راوی قصه خود و خانواده اش می باشد .

لحن قصه حرف نداره از اونهایی هست که شدید آدم را دنبال خودش می کشونه معرکه است یعنی با اشتیاق دنبالش می کنید ولی خوب زیر بنای سفتی نداره آدمها یا سیاهن یا سفید ، قهرمان ها خیلی فداکار و قهرمانند و در ضمن بی مزه ادامه پیدا می کنه و تموم می شه با این حال می گم کتاب خوبیه چون اروم و روان جذبتون می کنه . به هر جهت این کتاب به دلیل اشاره به دوره خاصی از زندگی مردم ایران اهمیت پیدا می کنه و خود فصیح هم از این کتاب در داستان کوتاه های دیگه اش بسیار زیاد وام گرفته …این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

راوی: عرفان نبی خانی

عقیل، عقیل نام یکی از داستان‌های محمود دولت آبادی است که در سال ۱۳۵۱ نوشته‌ شده است. این داستان مانند بسیاری از آثار دیگر دولت آبادی به مشکلات مردم روستایی می‌پردازد. داستان در مورد زلزله‌ای است که در یکی از روستاهای خراسان اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی داستان، عقیل, خانواده و خویشان خود، به جز شهربانو دخترش و تیمور پسرش را از دست می‌دهد. عقیل همراه دخترش برای دیدن تیمور که در سربازی به سر می‌برد راهی‌ می‌شود اما دخترش در مسیر تلف می‌گردد و به تنهایی به مسیر خود ادامه می‌دهد. عقیل بعد از گشتن فراوان نمی‌تواند ردی از وی در پادگان بیابد…داستان عقیل، عقیل مانند بسیاری از داستان‌های دیگر دولت آبادی از زبانی محکم و استوار بهره می‌گیرد. روابط علی و معلولی منطقی در کل داستان دیده می‌شود و توصیفات دقیق و هنری جلوه خاصی به داستان می‌دهد. استفاده از کلمات گوناگون و پخته نثر داستان را روان و تاثیر گذار می‌کند. (از ویکیپدیا)نویسنده در خلال داستان بسیار ماهرانه و نامحسوس و از زاویهٔ فکر عقیل، بینشی فلسفی را ارائه می‌کند و بدین گونه گویی عقیل را در مصیبت شکیباتر می‌کند:«…عقیل، عاقل نیست. عقیل، عاشق است. عاشق مصیبت خود…

 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات