کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

زمان کل: ۶ ساعت و ۳۱ دقیقه

حاجی مراد اثر ولستوی که اینک ترجمه‌ای از آن به دست داده می‌شود شرحی است از دلاوری‌های مردی از ناحیه داغستان که علیه اربابش ((شامیل)) طغیان می‌کند و یک چند یاغی می‌شود .شامیل به همه نیروهای خود و روستاییان اعلام کرده که در صورت دستگیری حاجی مراد ـ مرده یا زنده ـ هدایای هنگفتی دریافت خواهند کرد .اما حاجی مراد درصدد راهی است تا بدان وسیله به ((شامیل)) حمله آورد و از شر او خلاص شود .به همین منظور او به جانب نیروهای روس می‌رود تا از آن طریق بتواند بر شامیل فائق آید, اما … این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

راوی: فاطمه پهلوان         زمان کل: ۱۵ ساعت و ۵۶ دقیقه

 

این کتاب پیرامون زندگی سردار جنگل، شهید میرزا کوچک‌خان و نهضت جنگل، است. با اینکه از اولین چاپ این کتاب بیش از ۴۰ سال می‌گذرد ولی هنوز کامل‌ترین و مستندترین کتابی که پیرامون میرزا کوچک نوشته شده همین کتاب است. این کتاب توسط انتشارات جاویدان در ۵۰۰ صفحه منتشر شده است.ویژگی برجسته این کتاب آن است که نویسنده کتاب «ابراهیم میر فخرایی»، خود از سران مجاهدین جنگل بوده و در بسیاری از وقایع حضور داشته. دیگر اینکه دقت و حساسیت مؤلف رعایت بی‌طرفی از نکات دیگر کتاب است.فصل اول و دوم این کتاب درباره شخصیت میرزا کوچک‌خان و آراء و افکار اوست. سپس به ترتیب تاریخ شروع به ذکر وقایع می‌کند. فصل آخر کتاب هم فصل انتقادات و احتجاجات است که در آن به بسیاری از شبهات و غرض‌های مخالفان پرداخته شده است.

در این کتاب نقش خیانت‌بار انگلیس و شوروی و چگونگی اتحاد دو ابرقدرت برای نابودی نهضت جنگل به خوبی بیان شده است. استفاده از عکس‌های بکر و ناب در تعداد زیاد در صفحات کتاب، مطالب را جذاب‌تر و خواندنی‌تر کرده است. جالب است بدانیم این کتاب در زمانی تألیف شده که حاکمیت ایران،‌ میرزا کوچک‌خان را یک اغتشاشگر و نهضت گیلان را یک اغتشاش تلقی می‌کرد. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات