کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

زمان: ۲۱ ساعت و ۲۹ دقیقه

این کتاب داستان دانشجویی به نام «راسکولْنیکُف» را روایت می‌کند که به خاطر اصول مرتکب قتل می‌شود. بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیلشان عاجز است؛ زن رباخواری را همراه با خواهرش که غیر منتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، می‌کشد و پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آنها را پنهان می‌کند. بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه راسکولنیکف این تصور را که هر کس را که می‌بیند به او مظنون است و با این افکار کارش به جنون می‌رسد در این بین او عاشق سونیا دختری که به خاطر مشکلات مالی خانواده‌اش دست به تن‌فروشی زده بود می‌شود. داستایوسکی این رابطه را به نشانهٔ مهر خداوندی به انسان خطاکار استفاده کرده است و همان عشق، نیروی رستگاری بخش است .البته راسکولنیکف بعد از اقرار به گناه و زندان شدن در سیبری به این حقیقت رسید. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

داستان ماری دهقان

از کتاب رویای آدم مضحک

راوی: سحرخیزان            زمان کل: ۱۶ دقیقه

این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

راوی: گیتی مهدوی    زمان کل: دو ساعت و پنجاه دقیقه

«شب‌های روشن» یا«شب‌های سپید» رمان کوتاه و متفاوتی از فئودور داستایوفسکی است: رمان کوتاهی که گرچه به اعتقاد منتقدان ادبی از شاهکارهای این نویسنده نیست اما رمان بسیار مطرحی است. این رمان جدای از جایگاه ادبی‌اش با سینما گره خورده است و حتی شاید بیشتر با اقتباس‌های سینمایی‌اش شناخته شده است. رمان «شب‌های روشن» در ایران چندباری ترجمه شده است؛ زهرا خانلری از زبان فرانسه و ترجمه دیگری از دکتر قاسم کبیری که بیشتر خوانده شده است و البته دیگرانی که همه به سال‌های دور بازمی‌گردد.

این روزها نشر ماهی ترجمه دیگری از «شب‌های روشن» با ترجمه درخشان سروش حبیبی را روانه بازار می‌کند. و این است که «شب‌های روشن» دوباره در خاطره جمعی ما زنده شده تا پرونده‌ای کوچک برای خاطره‌ای بزرگ فراهم آوریم. با یادداشتی از مترجم این کتاب که با ترجمه‌هایش از زبان اصلی، آثار و شاهکارهای داستایوفسکی و بسیاری دیگر از آثار کلاسیک را خوانده‌ایم. در ایران «شب‌های روشن» را با فیلم فرزاد موتمن به یاد می‌آوریم؛ فیلمی که بسیاری آن را بهترین فیلم موتمن می‌دانند و حتی موتمن فیلمساز را تنها با این فیلم می‌شناسند، گرچه خودش «هفت پرده» را بهترین اثر سینمایی‌اش می‌خواند. و حالا یادداشت او درباره اقتباس‌اش از «شب‌های روشن» شاید مدخلی دوباره برای بحث قدیمی اما ناتمام اقتباس‌های سینمایی باشد که موتمن به آن معتقد است. کریم مجتهدی فیلسوفی است که در حوزه ادبیات سال‌ها پیش کتابی منتشر کرد با عنوان «آثار و افکار داستایوفسکی».

گرچه در کتابش بیشتر به شاهکارهای داستایوفسکی پرداخته است اما خودش می‌گوید «شب‌های روشن» چکیده و کپسولی است از جهان داستانی و تفکر این نویسنده بزرگ، و یادداشت او در این پرونده حضوری است که نشانگر پیوند ادبیات و تفکر است. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات