کتاب های صوتی
 
کتابهای صوتی

eramdownload eramdownload eramdownload eramdownload

زمان کل: ۹ ساعت و ۵۳ دقیقه

چکیده ای از کتاب:

بازگشت به گذشته‏های دور و نوشتن خاطره به چه معناست؟آیا می‏خواهیم از گذشته‏ای که دیگر در دست نیست شمایلی بسازیم و آن را به یادگار نگهداریم؟آیا می‏خواهیم چیزی به دیگران بیاموزیم؟ برای من هردو،و یا هر سه،و سوّمی آن این است که می‏خواهم به این گذشته چنگ‏ بزنم،تا آینده را بدان بیارمانم؛آیندهء دم‏زننده در هوای گرگ و میش،در شفق سربگون، و در دنیایی که به سوی غلظت و دودهای دوارانگیز روان است. بازگشت به گذشته،نوعی از بازشناخت خودست،حسابرسی از خود:که بوده‏ام،چه‏ کرده‏ام و چه هستم؟زیرا انسان به مرحله‏ای از عمر می‏رسد که باید قدری به حسابهایش… این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

چرا باید شاهنامه خواند؟

از کتاب: «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»

تهیه و اجرا: بهنام بزرگمهر      زمان کل: ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه

آوانامه “چرا شاهنامه را باید خواند” برگرفته از پیشگفتار کتاب “زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه” نوشته دکتر محمد علی اسلامی ندوشن است. در این آوانامه به زیبایی هرچه تمامتر، دکتر اسلامی ندوشن چگونگی و چرایی شکل گیری حماسه ملی ایرانیان را بیان می کند و نیز این که چرا شاهنامه را ایرانیان باید بشناسند و با داستانهایش خو بگیرند در این آوانامه خواهیم شنید همانگونه که یک انسان نیاز دارد تا تبار و ریشه و اصل و نسب خود را بداند یک ملت هم با همه وجود می خواهد تا ریشه خود را بداند تا احساس اصالت و غرور کند. و این نسب نامه را شاهنامه به ما می نمایاند.

ما در روزگاری زندگی می کنیم که فرهنگ غرب با همه روشها و ابزارهایی که در دست دارد یورش سهمگینی را به سمت فرهنگ های دیگر انجام می دهد. این یورش به گونه ای است که انسان ایرانی پس از پیروی محض و کورکورانه از آن به میله های قفس بر میخورد. زندگی دیگر برایش مفهومی ندارد. و از مواهب این جهانی دیگر لذت نمی برد. در این گیر و دار این فرهنگ پربار ایرانی است که می تواند فریادرس او باشد. فرهنگی که تبلور آن را در شاهنامه می بینی شاهنامه نه تنها داستان ایرانیان از سپیده دم تاریخ است بلکه کتابی است ارزشمند، سرشار از پند و اندرز و عبرت در این آوانامه جنبه های گوناگون شاهنامه و بزرگی کار حکیم خردمند توس به زیبایی بیان میشود. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

 بهنام بزرگمهر 

چرا باید شاهنامه خواند؟

از کتاب:

«زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»

تهیه و اجرا: بهنام بزرگمهر      زمان کل: ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه

آوانامه “چرا شاهنامه را باید خواند” برگرفته از پیشگفتار کتاب “زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه” نوشته دکتر محمد علی اسلامی ندوشن است. در این آوانامه به زیبایی هرچه تمامتر، دکتر اسلامی ندوشن چگونگی و چرایی شکل گیری حماسه ملی ایرانیان را بیان می کند و نیز این که چرا شاهنامه را ایرانیان باید بشناسند و با داستانهایش خو بگیرند. در این آوانامه خواهیم شنید همانگونه که یک انسان نیاز دارد تا تبار و ریشه و اصل و نسب خود را بداند یک ملت هم با همه وجود می خواهد تا ریشه خود را بداند تا احساس اصالت و غرور کند. و این نسب نامه را شاهنامه به ما می نمایاند.

ما در روزگاری زندگی می کنیم که فرهنگ غرب با همه روشها و ابزارهایی که در دست دارد یورش سهمگینی را به سمت فرهنگ های دیگر انجام می دهد. این یورش به گونه ای است که انسان ایرانی پس از پیروی محض و کورکورانه از آن به میله های قفس بر میخورد. زندگی دیگر برایش مفهومی ندارد. و از مواهب این جهانی دیگر لذت نمی برد. در این گیر و دار این فرهنگ پربار ایرانی است که می تواند فریادرس او باشد. فرهنگی که تبلور آن را در شاهنامه می بینیم شاهنامه نه تنها داستان ایرانیان از سپیده دم تاریخ است بلکه کتابی است ارزشمند، سرشار از پند و اندرز و عبرت. در این آوانامه جنبه های گوناگون شاهنامه و بزرگی کار حکیم خردمند توس به زیبایی بیان میشود. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

 بهنام بزرگمهر

 

دریافت پستی کتاب

 

 

حمایت از ما

 

 

تبلیغات