کتاب صوتی 12 گام به سوی زندگانی با مهربانی
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی 12 گام به سوی زندگانی با مهربانی

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 16,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی دوازده گام به سوی زندگانی با مهربانی اثر کارن آرمسترانگ، به شما کمک می‌کند، بتوانید دنیایی بهتر و مهربان‌تر برای خود ایجاد کنید، این کار ارزنده‌ترین وظیفه‌ی هر انسانی است.

همان‌گونه که از عنوان پیداست این کتاب صوتی ما را سوی مهربانی سوق می‌دهد. مطالب این کتاب بیشتر برگرفته از آموزه‌های ادیان راجع به مهربانی بوده و درصدد آن برآمده که بگوید شفقت و مهربانی تنها راه نجات انسان از شر، جنگ و ظلم است.

کارن آرمسترانگ (Karen Armstrong) این کتاب صوتی را در دوازده بخش به نام‌های: مهربانی را بیاموزیم، به دنیای خودت نگاه کن، با خودتان مهربان باشید، همدردی، ذهن آگاهی، رفتار، دانش ما چقدر ناچیز است، چگونه با یکدیگر گفت‌وگو کنیم، به فکر دیگران بودن، دانش، تشخیص، دشمنانت را دوست بدار، نوشته است.

دوازده گام به سوی زندگانی با مهربانی (Twelve steps to a compassionate life)، گام‌های پیشرفت به‌ سوی مهربانی و شفقت را به ما می‌آموزد. خانم آرمسترانگ به‌ عنوان یک دین‌ پژوه معتقد است که دنیای امروز ما بیشتر از هر زمان دیگری به شفقت معنوی نیازمند است و در این کتاب با تأکید بر خرد و دیدگاه معنوی، روش‌هایی را برای گسترش مهربانی ارائه می‌دهد. او تحقیقات زیادی درباره مذاهب و فرهنگ‌های مختلف داشته و اطلاعات بی‌شماری در این زمینه‌ها کسب کرده است.

او در این کتاب صوتی به آموزه‌های بزرگانی چون مولانا اشاره دارد و معتقد است مهربانی مسئله‌ای کمیاب و بسیار لازم برای بشر امروزی است. او می‌گوید در سراسر تاریخ شاهد پیکار میان مهربانی و عدالت و ستم بوده‌ایم. به گفته او مهربانی و شفقت می‌تواند پایان‌بخش مشکلات و ستم‌ها و ظلم‌های بشریت باشد. 

مهربانی و شفقت به‌صورت ذاتی در تمام انسان‌ها وجود دارد و تنها کار ما بیداری این حس و به کار گرفتن آن است و برای بیداری این حس نیاز به آموزش داریم. این کتاب صوتی در دوازده فصل خود به آموزش ما برای بیداری و دستیابی به این حس پرداخته است. ناگفته نماند که برای رسیدن به عادات روحی باید مدام آن را تمرین کنیم و توصیه‌های این کتاب را به‌ صورت عملی به کاربندیم. علاوه بر آن ما برای رسیدن به مهربانی نیاز به انگیزه داریم و باید به آموزه‌های دینی، فرهنگی و اعتقادی خود درباره مهربانی رجوع کنیم و آن‌ها را در ذهن خود مرور کنیم زیرا آن‌ها از هر چیزی دیگری برای ما آشناتر و انگیزشی‌تر هستند و می‌توانند راه سریع‌تری برای رسیدن به مهربانی باشند. این کتاب برای به کار بستن این آموزه‌ها کمک زیادی به ما خواهد کرد.

خانم کارن آرمسترانگ پژوهشگر، نویسنده و فرهنگ‌شناس زاده 1944 در انگلیس است. او چند سال در یک کلیسای کاتولیک راهب بود و بعدها در دانشگاه رشته ادبیات خواند. بیشتر کتاب‌های او براساس پژوهش‌های او درباره ادیان است.
او در تلاش بوده تا اساس و بنیاد مشترک ادیان سامی را بیابد و داشته‌های همسان آن‌ها را در کتاب‌هایش به کار ببرد. به گفته او مهربانی یکی از نقاط مشترک در بین ادیان است که در دنیای امروز بشریت بسیار به آن نیازمند است. از کتاب‌های او می‌توان به پرونده‌ای برای خدا، تاریخ خداباوری، استحاله بزرگ جنگ مقدس، اسلام و بودا، پیکار برای خداوند، زندگینامه محمد رسول‌الله، تاریخ اورشلیم: یک شهر، خداشناسی از ابراهیم تاکنون و... را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی دوازده گام به سوی زندگانی با مهربانی می‌شنویم:

اگر در زمان فراوانی منابع خود را تقسیم نکنید، در زمان نیازمندی چه کسی به شما و مردم‌تان کمک خواهد کرد؟ قبیله تنها در صورتی زنده می‌ماند که اعضای آن تمایلات شخصی خود را فرع بر نیازمندی‌های جمع قرار می‌دادند و حاضر می‌شدند که زندگی خویش را به خاطر کل جامعه کنار بگذارند. برای انسان‌ها ضرورت داشت که حتی وقتی غایب بودند، در ذهن دیگران حضوری مثبت داشته باشند.

این مسئله برای پدید آوردن محبت و علاقه در دیگر اعضای قبیله مهم بود، آنچنان‌ که اگر در سفر شکار گم یا زخمی می‌شدید، آن‌ها بازگردند و در پی شما بگردند؛ اما چهار اف نیز برای خصایل قبیله‌ای بسیار اهمیت داشت و به‌ اندازه افراد برای گروه هم ضروری بود؛ بنابراین نظام قبیله‌ای غالبا نمایانگر گونه‌ای قلمرو گرایی پرخاش جویانه، تمایل به مقام و منزلت، وفاداری بی‌قید و شرط به رهبر و گروه، سوءظن نسبت به غریبه‌ها و عزم ظالمانه برای کسب هر چه بیشتر منابع بود، حتی اگر این عزم بدان معنا بود که دیگر گروه‌ها از گرسنگی بمیرند.

احتمالا قبیله گرایی برای بقای هوموساپینس‌ها ضروری بود اما هنگامی‌ که انسان‌ها به تکنولوژی دست یافتند تا سلاح‌های کشنده‌تری بسازند و برای دستیابی به قلمرو و منابع گسترده‌تر، رقابت با یکدیگر را آغاز کردند، مسئله می‌توانست مشکل‌ آفرین باشد. وقتی انسان‌ها شروع به ساخت شهرها و کشورها کردند، این خصوصیت از بین نرفت و حتی امروزه نیز در جوامع ثروتمند و فرهیخته‌ای که در مورد بقای خویش هیچ تردیدی ندارند، از نو ظاهر شده است.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
404 مگابایت
07 ساعت 33 دقیقه
شناسنامه
1 مگابایت
01 دقیقه
پشت جلد
2 مگابایت
02 دقیقه
برداشت‌های تحسین‌آمیز در مورد کتاب
6 مگابایت
07 دقیقه
پیش‌گفتار - در آرزوی دنیایی بهتر - بخش اول
10 مگابایت
11 دقیقه
پیش‌گفتار - در آرزوی دنیایی بهتر - بخش دوم
7 مگابایت
07 دقیقه
پیش‌گفتار - در آرزوی دنیایی بهتر - بخش سوم
13 مگابایت
15 دقیقه
پیش‌گفتار - در آرزوی دنیایی بهتر - بخش چهارم
16 مگابایت
18 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش اول
7 مگابایت
08 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش دوم
8 مگابایت
09 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش سوم
7 مگابایت
08 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش چهارم
9 مگابایت
10 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش پنجم
11 مگابایت
12 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش ششم
9 مگابایت
10 دقیقه
گام اول - مهربانی را بیاموزیم - بخش هفتم
14 مگابایت
15 دقیقه
گام دوم - به دنیای خودت نگاه کن - بخش اول
10 مگابایت
11 دقیقه
گام دوم - به دنیای خودت نگاه کن - بخش دوم
12 مگابایت
13 دقیقه
گام سوم - با خودتان مهربان باشید - بخش اول
24 مگابایت
26 دقیقه
گام سوم - با خودتان مهربان باشید - بخش دوم
13 مگابایت
14 دقیقه
همدردی - بخش اول
21 مگابایت
23 دقیقه
همدردی - بخش دوم
12 مگابایت
13 دقیقه
ذهن آگاهی - بخش اول
6 مگابایت
06 دقیقه
ذهن آگاهی - بخش دوم
5 مگابایت
06 دقیقه
رفتار - بخش اول
7 مگابایت
07 دقیقه
رفتار - بخش دوم
8 مگابایت
08 دقیقه
دانش ما چقدر ناچیز است - بخش اول
18 مگابایت
20 دقیقه
دانش ما چقدر ناچیز است - بخش دوم
17 مگابایت
18 دقیقه
چگونه با یکدیگر گفتگو کنید - بخش اول
12 مگابایت
14 دقیقه
چگونه با یکدیگر گفتگو کنید - بخش دوم
14 مگابایت
16 دقیقه
به فکر دیگران بودن - بخش اول
13 مگابایت
14 دقیقه
به فکر دیگران بودن - بخش دوم
18 مگابایت
20 دقیقه
دانش - بخش اول
8 مگابایت
09 دقیقه
دانش - بخش دوم
8 مگابایت
09 دقیقه
تشخیص - بخش اول
13 مگابایت
14 دقیقه
تشخیص - بخش دوم
16 مگابایت
18 دقیقه
دشمنانت را دوست بدار - بخش اول
15 مگابایت
16 دقیقه
دشمنانت را دوست بدار - بخش دوم
15 مگابایت
17 دقیقه
سخن پایانی
7 مگابایت
07 دقیقه
موسیقی
1 مگابایت
01 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران