کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی طبقه‌ تن‌پرور اثر تورستین وبلن، با زبانی روان و همه فهم به بررسی کارکردها و نماد‌های مشخص طبقه بالای جامعه می‌پردازد. در این کتاب با واقعیت‌های جامعه سرمایه‌داری و نقش و عملکرد طبقه تن‌پرور در تحولات و رویکرد جامعه آشنا می‌شنویم.

کتاب طبقه‌ تن‌پرور (Theory Of The Leisure Class) با تصویر معوج از طبقه کم‌عمق مرفه خوش‌گذران غرق در پوشاک و ماشین‌ها، مصرف‌ کننده کالاها و در حال ارتقاء در جامعه، با گذشت بیش از صد سال از نگارشش، همچنان معتبر است.

نظریه طبقه‌ تن‌پرور، نخستین و معروف‌ترین کتاب تورستین وبلن (Thorstein Veblen) است که در آن بسیاری از معیارهای رفتار انسان به چالش کشیده می‌شود. او با طنزی ویرانگر، توخالی بودن معیارهای سلیقه، آموزش، لباس، و فرهنگ طبقه تن‌پرور را افشا می‌کند. به گفته وبلن، طبقه تن‌پرور معیارهایی را می‌پروراند که هر فردی در هر سطحی از جامعه، به‌ گونه‌ای وادار به رعایت آن می‌شود. نشانه بارز عضویت در طبقه تن‌پرور، پرهیز از مشقت کار تولیدی و موفقیت در مصرف تظاهری است.

تورستن وبلن، اقتصاددان و جامعه‌شناس اهل کاتو ویسکانسین در ایالات متحده آمریکا بود. وی پایه‌گذار مکتب نهادگرایی در حوزهٔ علم اقتصاد است. وبلن یکی از افراد برجسته در تاریخ تفکر اقتصاد است.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا این کتاب برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم.

در بخشی از کتاب صوتی طبقه‌ی تن‌پرور می‌شنویم:

حوزه‌ی انتخابی طبقه‌ی تن‌پرور، توسط روند انتخابی دائمی حفظ می‌شود. افراد و یا نژادهایی که به طور برجسته، مناسب رقابت مالی متخاصمانه هستند از طبقات پایین‌تر جدا می‌شوند. برای اینکه شخص داوطلب‌ شأن و مقام بتواند به مراحل بالاتر دست یابد، نه تنها باید تمایلی ذاتی برای اجرای گرایشات مالی داشته باشد بلکه تمایلات وی بایستی چنان بارز و معلوم باشد که بتواند بر مشکلات موجود بر سر راه عروج و ترقی خود فائق آیند. البته این روند ورود و پذیرش همیشه ادامه داشته است یعنی از زمانیکه الگوی چشم و هم چشمی و تقلید مالی شکل گرفته است. می‌توانیم بگوییم از زمانی که نهاد و عرف طبقه‌ی تن پرور برای اولین بار بنیان نهاده شده است.

اما اساس و پایه‌ی دقیق و جامع انتخاب، همیشه یکسان و مشابه نبوده است. و بنابراین روند انتخابی همیشه نتایج مشابهی به همراه نداشته است. در دوران اولیه‌ی بربریت و درنده خویی آزمون تشخیص‌، به معنی ساده‌ی کلمه دلیری و دلاوری بوده است. در این ادوار داوطلب برای پذیرفته شدن در این طبقه می‌بایست دارای تعصب قبیله‌ای، قدرت جسمانی، درنده خویی، بی‌پروایی و سرسختی در اجرای اهدافش می‌بود. این ویژگی‌ها، ویژگی‌هایی بودند که منجر به تصدی و تصرف دائمی ثروت می‌گشتند.

در آن دوران و دوران پس از آن اساس اقتصادی طبقه‌ی تن پرور، دارایی و مال و ثروت بود. اما روش‌های ثروت‌اندوزی و ویژگی‌های لازم برای حفظ ثروت، تا حدی نسبت به روزهای اولیه‌ی فرهنگ درنده خویی تغییر کرده است. در نتیجه روند انتخابی، ویژگی‌های بارز در طبقه‌ی بربری اولیه‌ی شامل تجاوز و حمله‌ی دلیرانه، درک زیرکانه از مقام و‌ شأن و آزادی توسل به شیّادی بود. اعضاء این طبقه از طریق تصرف‌، تصدی و شهامت جایگاه خود را حفظ کردند.

کتابهای بیشتر از گوینده
کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
181,892 مگابایت
03 ساعت 21 دقیقه
قسمت اول
21,543 مگابایت
21 دقیقه
قسمت دوم
21,500 مگابایت
21 دقیقه
قسمت سوم
22,123 مگابایت
22 دقیقه
قسمت چهارم
23,628 مگابایت
23 دقیقه
قسمت پنجم
34,091 مگابایت
35 دقیقه
قسمت ششم
23,427 مگابایت
23 دقیقه
قسمت هفتم
33,751 مگابایت
34 دقیقه
قسمت هشتم
21,446 مگابایت
21 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران