کتاب صوتی جایی برای پیرمردها نیست
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی جایی برای پیرمردها نیست

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 19,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

تقابل خوب و بد در نفس زندگی

در جریان سیال و شناور زندگی آدم‌هایی وجود دارند که برای نفس زندگی احترام ویژه‌ای قائل‌اند و سخت به آن پایبندند. در کتاب «جایی برای پیرمردها نیست»، «اد تام بل» کلانتری است که با پایبندی به قوائد زندگی داستان زندگی خود را روایت می‌کند و به شرح سخت‌ترین ماموریت خود می‌پردازد. ماموریتی که در آن دو گروه از قاچاقچیان مواد مخدر با هم درگیر شده و همه کشته می‌شوند و جوشکاری ساده شاهده ماجرا بوده و ... «مک‌کارتی» در این کتاب تقابل بی‌نظیری از خوب و بد را با دیالوگ‌های بسیار عالی به تصویر می‌کشد. دنیایی پر هیجان و پر کششِ این کتاب، «جوئل و اتان کوئن» را بر آن داشت تا فیلمی با اقتباس از همین کتاب در سال 2007 بسازند.

برشی از کتاب

«من هر روز صبح روزنامه‌ها رو می‌خونم. بیشتر می‌خوام بدونم اطراف خودمون چه اتفاق‌هایی افتاده. هیچ‌وقت هم نگفتم که کارم رو خوب انجام دادم. کار ما روز به روز سخت‌تر می‌شه. همین چند وقت پیش دو تا پسر با هم رفیق شدند. یکی‌شون از کالیفرنیا بود یکی از فلوریدا. جایی اون وسطای راه باید آشنا شده باشند. بعد شروع کردند به سفر با همدیگه و کشتن مردم. یادم نیست چند نفر رو کشتند. فکر کن چقدر احتمال داشت این دو تا به هم برسند. تا قبل از این ماجرا چشم‌شون به هم نیفتاده بود. مگه چند نفر آدم اینجوری تو این مملکت هست. فکر نکنم زیاد باشند. خب ما که نمی‌دونیم. یه روز دیگه یه زنی رو گرفتند که بچه‌ش رو انداخته بود تو سطل آشغال. چه‌جور آدمی ممکنه همچین کاری به ذهنش برسه؟ زن من دیگه روزنامه نمی‌خونه. شاید حق با اون باشه. معمولا حق با اونه.»

مک‌کارتی، نویسندهای متنفر از ادبیات

کارمک مک‌کارتی ۲۰ جولای ۱۹۳۳در آمریکا زاده شد. مک‌کارتی دوران نوجوانی خود را در دبیرستان کاتولیک سپری کرد و به عنوان یکی از اعضای کلیسای کاتولیک رومی پرورش یافت. در سال1951 وارد دانشگاه تنسی شد و در رشته علوم انسانی به تحصیل پرداخت وی به مدت 4 سال به خدمت در نیروی هوایی پرداخت. در سال 1957 به دانشگاه بازگشت. وی در طول دوران حرفه‌ای خود آثار چون «جاده»، «نگهبان ارکید»، «نصف النهار خون»، «همه‌ی اسب‌های زیبا» و... را به رشته تحریر درآورد.

با وجود تعریف و تمجیدهای زیاد مک‌کارتی از سوی منتقدان کارهای او با استقبال مواجه نشد و مک‌کارتی وقتی از شدت فقر و بی‌پولی مجبور شد خودش موهایش را اصلاح کند و در یک دریاچه حمام کند، باز هم هیچ علاقه‌ای به داشتن یک شغل ثابت نشان نمی‌داد و پیشنهادهای کاری‌ای را که به او می‌شد، نمی‌پذیرفت. همسرش دولیزله یک بار در مصاحبه‌ای گفته بود:

«مثلاً یک ‌نفر به او زنگ می‌زد و می‌گفت در ازای دریافت دو هزار دلار بیاید در فلان دانشگاه درباره‌ی‌ کتاب‌هایش سخنرانی کند؛ ولی او در جواب می‌گفت هر حرفی داشته روی صفحات کتاب‌هایش زده و ما یک هفته دیگر را هم لوبیا می‌خوردیم.»

 نفرت او از دنیای ادبیات از شیوه نگارش و ویرایش کتاب‌هایش هم پیدا است. در نثر نامتراکم و پراکنده‌ی او برای دیالوگ‌ها به هیچ وجه از علائم نقل قول استفاده نشده ‌است. مک‌کارتی که از به کار بردن علامت آپوستروف هم پرهیز می‌کند معتقداست:

«هیچ دلیلی ندارد صفحه را با علامت‌های کوچک و عجیب و غریب سجاوندی مسدود کنیم.»

صدای زندگی

آوانامه با همکاری نشر چشمه کتاب صوتی «جایی برای پیرمردها نیست» را با صدای محسن زرآبادی‌پور تولید و منتشر کرده است تا علاقمندان به ژانر جنایی با شخصیت کلانتر بل همراه شده و دنیا را از دریچه‌ی ذهن او بنگرند و با او در غرب تگزاس به دنبال مردی شرور باشند.
کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
478 مگابایت
08 ساعت 52 دقیقه
بخش اول - قسمت اول
11 مگابایت
12 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
18 مگابایت
20 دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
32 مگابایت
35 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
14 مگابایت
15 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول
25 مگابایت
27 دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
17 مگابایت
19 دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
15 مگابایت
16 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
19 مگابایت
20 دقیقه
بخش چهارم - قسمت سوم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول
18 مگابایت
19 دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم
21 مگابایت
23 دقیقه
بخش پنجم - قسمت سوم
14 مگابایت
15 دقیقه
بخش ششم - قسمت اول
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش ششم - قسمت دوم
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش ششم - قسمت سوم
14 مگابایت
15 دقیقه
بخش هفتم - قسمت اول
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش هفتم - قسمت دوم
16 مگابایت
17 دقیقه
بخش هشتم - قسمت اول
27 مگابایت
30 دقیقه
بخش هشتم - قسمت دوم
19 مگابایت
20 دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
26 مگابایت
29 دقیقه
بخش نهم - قسمت دوم
28 مگابایت
31 دقیقه
بخش دهم
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش یازدهم
18 مگابایت
19 دقیقه
بخش دوازدهم
7 مگابایت
07 دقیقه
بخش سیزدهم
6 مگابایت
07 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران