کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس برنده جایزه نوبل اثر هرتا مولر، درباره زندگی چهار جوان از اقلیت آلمانی کشور رومانی در زمان حکومت دیکتاتوری چائوشسکو است.

سرزمین آلوچه‌های نارس (the land of green plums) داستان گروهی از جوانان را روایت می‌کند که به امید یافتن وضعیت و ارتباطی بهتر، ولایت فقرزده خود را به مقصد شهر ترک می‌کنند. اما خیلی زود امیدشان درهم می‌شکند، چرا که شهر هم، درست مثل مناطق روستایی، ردپای ظلم و ستم حکومت دیکتاتوری کاملا هویداست. تمامی دوستان راوی به او خیانت کرده و یا خود را به نابودی می‌کشانند. 

با از هم پاشیدگی این اتحاد، می‌توان دید که چگونه یک حکومت مستبد و دیکتاتور به جزئی‌ترین حوزه‌های زندگی انسان‌ها سرک کشیده و چگونه همه‌ی افراد، حتی قوی‌ترین آن‌ها مجبور می‌شوند یا با ستمگران سازش کرده و یا در برابرشان مقاومت کرده و از بین بروند. بوی فقر، رنج، فساد و مرگ در جای جای داستان به مشام می‌رسد و حق انتخاب و آزادی مردم به حداقل رسیده. هرتا مولر، در این روایت زندگی جند جوان را به تصویر می‌کشد که از آزادی و وطن تهی شده‌اند.

سرزمین آلوچه های نارس رمانی از هرتا مولر رمان نویس آلمانی رومانیایی برنده نوبل 2009 است. این رمان نخستین بار در 1993 چاپ و منتشر شد. در پی اعلام اهدای جایزه نوبل ادبیات به هرتا مولر این رمان در فهرست پرفروش‌های سایت آمازون قرار گرفت.

هرتا مولر (Herta MUller) شاعر، نویسنده و مقاله‌نویس مشهور و منتقد برجسته‌ای است که در بیشتر آثارش، اثرات خشونت، ظلم و ترس را، به خصوص در کشور رومانی، با حاکمیت کمونیست‌ها، نشان می‌دهد. مولر که به دلیل خودداری از همکاری با سرویس امنیتی رژیم کمونیستی رومانی تهدید به مرگ شده بود در سال 1987 به آلمان مهاجرت کرد. مولر، تاکنون برنده جوایز معتبر ادبی ازجمله جایزه فرانتنس کافکا و نوبل شده است. رمان‌های «هرتا مولر» در لیست پرفروش‌های دنیا قرار دارند.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس می‌شنویم:

«آلوسق‌زن‌ها دهقانانی بودند که دیدن آلوچه آن‌ها را از خود بی‌خود می‌کرد. بر خلاف مقررات شروع به خوردن می‌کردند. به دوران کودکی بازگشته بودند، آن زمان که از درختان ده آلوچه می‌کندند و فرار می‌کردند. می‌خوردند نه از آن‌رو که گرسنه بودند، که مشتاق طعم ترش فقری بودند که بر زندگی کودکی‌شان سایه افکنده بود، به یاد پدر سختگیری که در برابرش سرها خمیده می‌شد و چشم‌ها به زیر می‌افتاد.»

«همه‌ی کلمات محکم به ذهنم بسته شده بود و هرگز هم باز نمی‌شد. می‌باید کلی با خودم کلنجار می‌رفتم تا کلامی‌ از دهانم خارج شود. دوست داشتم از لولا حرف بزنم اما دختران اتاقک مکعبی‌شکل می‌خواستند که ساکت شوم. دخترها دریافته بودند که بدون لولا ذهنشان آسوده‌تر است. در اتاقک مکعبی‌شکل، تخت لولا جای خود را به یک میز و صندلی داده بود. روی میز گلدانی کوچک قرار داشت با چند شاخه‌ی بلند از غنچه‌های کوتاه رز و برگ‌های ظریف و نوک‌تیز که از پارک آشفته چیده شده بود. ریشه‌ی سفید شاخه‌ها در آب بود. در اتاقک مکعبی‌شکل دخترها راه می‌رفتند و می‌خوردند و می‌خوابیدند و از این‌که در مقابل برگ‌های لولا آواز بخوانند هیچ واهمه‌ای نداشتند.»


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
433 مگابایت
07 ساعت 58 دقیقه
قسمت اول
20 مگابایت
22 دقیقه
قسمت دوم
39 مگابایت
41 دقیقه
قسمت سوم
20 مگابایت
21 دقیقه
قسمت چهارم
19 مگابایت
20 دقیقه
قسمت پنجم
18 مگابایت
19 دقیقه
قسمت ششم
19 مگابایت
20 دقیقه
قسمت هفتم
19 مگابایت
20 دقیقه
قسمت هشتم
20 مگابایت
21 دقیقه
قسمت نهم
21 مگابایت
22 دقیقه
قسمت دهم
20 مگابایت
21 دقیقه
قسمت یازدهم
23 مگابایت
24 دقیقه
قسمت دوازدهم
19 مگابایت
20 دقیقه
قسمت سیزدهم
21 مگابایت
22 دقیقه
قسمت چهاردهم
20 مگابایت
21 دقیقه
قسمت پانزدهم
21 مگابایت
22 دقیقه
قسمت شانزدهم
21 مگابایت
22 دقیقه
قسمت هفدهم
24 مگابایت
25 دقیقه
قسمت هجدهم
20 مگابایت
21 دقیقه
قسمت نوزدهم
39 مگابایت
41 دقیقه
قسمت بیستم
30 مگابایت
32 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران