کتاب صوتی چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 15,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟ نوشته مهدی رضایی، در قالب نمایشنامه و از زبان معلم جوانی به نام آرمان پاکروان روایت می‌شود که ادبیات درس می‌دهد.

آرمان همیشه ظاهری آراسته و مرتب دارد و معتقد است در جامعه‌ای که ناهنجاری از در و دیوارش فرو می‌ریزد نمی‌توان نسبت به وقایع بی‌تفاوت ماند و از کنار رویدادها به سادگی گذشت. همسرش نیز در یک مجله خانوادگی مشغول به کار است و در آپارتمانی زندگی می‌کنند که یک پیرمرد وبلاگ‌نویس هم در همسایگی آن‌هاست. همسایه‌ای که گاه راوی یا همان معلم جوان را وادار می‌کند تا مطالب وبلاگ یا ایمیل‌های فورواردی را برایش بخواند. راوی از همان ابتدای داستان خودش را دیوانه خطاب می‌کند و در ذهن خود با موجودی خیالی به نام نسترن زندگی می‌کند.

رضایی در مورد کتاب چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد می‌گوید:

رویکرد این کتاب انتقادی و اعتراض گونه است. راوی نسبت به هر موردی از کوچک و جزئی تا بزرگ و مهم که در جامعه می‌بیند حساسیت نشان می‌دهد اما مردم نسبت به آن حقایق واکنشی ندارند. راوی یک معلم است که در موقعیت‌های مختلفی چون خانه، مدرسه و نزد دوستش قرار می‌گیرد. دوست راوی از او مسن‌تر است که مجبور است به خاطر ناهنجاری‌ها خود را از جامعه دور نگاه دارد.

در قسمتی از کتاب صوتی چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد می‌شنویم:

«خودم را سرزنش می‌کنم که چرا باید یک موجود خیالی را آن قدر در ذهنم نگه دارم که که از کنترلم خارج شود و این همه مدت آزارم بدهد؟ نسترن را خودم به ذهنم آوردم و حالا هم خودم از ذهنم بیرون می‌کنم. می‌نشینم روی صندلی، سرم را به عقب تکیه می‌دهم و چشم‌هایم را می‌بندم تمام روزهایی را که با نسترن واقعی و خیالی بوده‌ام از ذهن می‌گذرانم و با خودم می‌گویم یعنی او رفت؟ برای همیشه؟ شاید دلم برایش تنگ شود. اما نه دیگر دلم برایش تنگ نمی‌شود. چطور دلم برای کسی تنگ می‌شود که با مرد دیگری رفته؟ من جدای ذهن زیبایش خودش را هم می‌خواستم که امروز در آغوش مرد دیگری است. پس همه‌چیز تمام شد. هم نسترن واقعی، هم نسترن خیالی.»

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
244,095 مگابایت
03 ساعت 58 دقیقه
بخش اول
80,741 مگابایت
35 دقیقه
بخش دوم
42,822 مگابایت
46 دقیقه
بخش سوم
48,244 مگابایت
52 دقیقه
بخش چهارم
25,650 مگابایت
28 دقیقه
بخش پنجم
40,671 مگابایت
44 دقیقه
بخش ششم
30,578 مگابایت
33 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران