کتاب صوتی آخرین انار دنیا
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی آخرین انار دنیا

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی آخرین انار دنیا اثر بختیار علی، روایت مردی است که 21 سال در زندان انفرادی محبوس بوده و تنها همنشین‌اش بیابان پشت پنجره سلولش است.

او پس از این سال‌های اسارت از سوی فرمانده سابقش آزاد و متوجه می‎شود که حزب مطبوعش پیروز شده اما کشورش درگیر جنگ داخلی است. حال، همرزمان سابقش که به قدرت رسیده‎اند فاسد شده‎اند و او با همه چیز بیگانه است. فرمانده‎اش او را به قصری می‌برد که در آن‌جا راحت زندگی کند اما او می‎خواهد فرزندش سریاس را پیدا کند.

مظفر صبحگاهی، شخصیت اصلی رمان، ما را با خود به کشف جهانی تازه می‌برد. زایش رنج و دردهای بشری. «خواهران سپید» از مهم‌ترین کاراکترهای رُمان‌اند. دخترانی که بر پایه‌ی پیمانی پوچ، زایش را بر خود حرام کرده‌اند و با بکارتی ابدی، به یکی از مهم‌ترین انشعابات داستان چندبُعدی بختیار علی بدل می‌شوند. رمان پر است از قصه و حکایت‎های جالب که از دل هم داستان‎های تازه‎ای بیرون می‎کشند. کتاب حاضر در سال 2002 در سلیمانیه منتشر شد و در سال 2003 برندهٔ جایزهٔ بهترین رمان از جشنوارهٔ ادبی گلاویژ شد.

کتاب صوتی آخرین انار دنیا (The Last Pomegranate of the World)، شاهکار ادبیات کرد و رمانی جهانیست. هر چه در دست‌تان هست را بگذارید کنار و به این رمان گوش فرا دهید. شاهکاری غیر منتظره، ظریف، معصومانه، عمیق با تخیلی شگفت‌انگیز و باور نکردنی. فرم اصلی رمان رئالیسم است اما گاه به گاه به رئالیسم جادویی پیوند می‌خورد و ما را یاد «صد سال تنهایی» مارکز می‎اندازد.

آخرین انار دنیا رمانی عظیم، با زیرساخت‌های سایکولوژیک که جابه‌جا بر ساحت انسان و غلتیدن آن در وادی قدرت و پایمالی عاطفه تأکید دارد. بختیار علی (Bachtyar Ali) در این کتاب به تمام مسائل بنیادی زندگی بشر از مرگ و تنهایی و خدا و زیبایی گرفته تا خیانت و تکثیر متشابه انسان‌ها در یکدیگر نیز پرداخته است.

توجه به تصاویر پس‌‌زمینه، تأکید بر زلالی جان‌های رنج‌ برده از جنگ و فوکوس بر تبعات آن، هم‌نهشتی خودآگاه و ناخودآگاه حاکمان و نگاه واپس‌گرایشان به انسان‌های پس از قیام، کم‌رنگ بودن هستار مرکزی انسانیت در مواجهه‌ی با قدرت، و بسیاری اِلِمان‌های دیگر از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در رمان آخرین انار دنیا است. 

آخرین انار دنیا رمانی جهانی است چرا که تاکنون به زبان‌های آلمانی، روسی، انگلیسی، عربی، یونانی، ترکی و اخیراً هم اسپانیایی برگردان شده و هنوز هم در نشریات ادبی دنیا نقدهایی می‌خورد و اگر از پرگویی‌های گاه زائد بختیار علی و تناقض‌های کوچکی که کم‌وبیش در بعضی از شخصیت‌های قصه‌اش مثل «اکرام کوه‌نشین» وجود دارد، بگذریم با رمان فوق‌العاده قوی و تکنیکی روبه‌رو هستیم.

بختیار علی در کتاب آخرین انار دنیا، هرچند جنگ و تبعات آن را دست‌مایه‌ی اصلی داستانش کرده اما به تمام مسائل بنیادی زندگی بشر از مرگ و تنهایی و خدا و زیبایی گرفته تا خیانت و تکثیر متشابه انسان‌ها در یکدیگر نیز پرداخته و شگفتا که در انتهای داستان هم، هیچ انسانی را محکوم و مجرم یا عاری از خطا نمی‌داند. قالب داستان بر رئالیسم جادویی استوار است. 

بختیار علی در هر ژانری که به فعالیت پرداخته، تحسین منتقدان را برانگیخته است. فعالیت‌های بختیار علی، خط بطلانی است بر این ادعا که نویسنده را تنها به وجه کاری خودش محدود می‌کند و هرگونه شاخه‌پری دیگر را مساوی با هدر رفتن انرژی و انحراف از معیار اصلی می‌خواند. بختیار در سال‌های فعالیتش همواره تئوری‌پردازی بزرگ و مقاله‌نویسی برجسته بوده است. در فعالیت‌های سیاسی‌اش همچون یک مصلح اجتماعی عمل کرده است. اشعارش به‌ شدت مورد توجه بوده و به‌ لحاظ ساختار و داشتن پس‌زمینه‌های فلسفی، جریان‌ساز بوده است و در کعب آخر کاراکتر چند وجهی‌اش، داستان‌نویسی (رمان‌نویسی) خلاق و جهانی است. رمان‌نویسی که درازگویی را با رمان، اشتباه نمی‌گیرد و همچون یک ناظر بی‌طرف، تنها به مختصات انسان در جغرافیایی بی‌مرز و تکثیر شده می‌پردازد. بختیار علی، رئالیسم جادویی را برای رمانش برگزیده است.

«آخرین انار دنیا» رمان عامه پسندی نیست ولی جذابیت‎ آن به حدی است که به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است.
برخی منتقدان، بختیار علی را حرفه‌ای‌ترین داستان‌نویس کرد زبان می‎دانند. این رمان تحسین بسیاری از کارگردان‌ها و نویسندگان مطرح دنیا همچون دیوید لینچ را برانگیخته است.

در قسمتی از کتاب صوتی آخرین انار دنیا می‌شنویم:

مظفر صبحگاهی پس از 21 سال اسارت در وسط بیابان، به دنبال پسرش سریاس صبحگاهی آمده‌ است. در این فاصله حزب وی به قدرت رسیده و در حالی‌ که جنگ داخلی کشور را دربر گرفته‌ است، از حزبی انقلابی به جریانی فاسد تبدیل شده‌ است. وی با سه سریاس صبحگاهی مواجه می‌شود سریاس اول در میدان گاری‌چی‌ها به قتل می‌رسد. سریاس دوم سرباز است و پس از سال‌ها جنگ اسیر می‌شود. سریاس سوم در کودکی در آتش یک بمب دچار سوختگی شده‌ است.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
849 مگابایت
16 ساعت 17 دقیقه
قسمت اول
32 مگابایت
33 دقیقه
قسمت دوم
18 مگابایت
18 دقیقه
قسمت سوم
36 مگابایت
37 دقیقه
قسمت چهارم
31 مگابایت
31 دقیقه
قسمت پنجم
25 مگابایت
25 دقیقه
قسمت ششم
33 مگابایت
34 دقیقه
قسمت هفتم
23 مگابایت
24 دقیقه
قسمت هشتم
24 مگابایت
24 دقیقه
قسمت نهم
32 مگابایت
33 دقیقه
قسمت دهم
19 مگابایت
19 دقیقه
قسمت یازدهم
21 مگابایت
21 دقیقه
قسمت دوازدهم
27 مگابایت
28 دقیقه
قسمت سیزدهم
36 مگابایت
37 دقیقه
قسمت چهاردهم
26 مگابایت
26 دقیقه
قسمت پانزدهم
33 مگابایت
34 دقیقه
قسمت شانزدهم
32 مگابایت
33 دقیقه
قسمت هفدهم
23 مگابایت
23 دقیقه
قسمت هجدهم
19 مگابایت
19 دقیقه
قسمت نوزدهم
21 مگابایت
21 دقیقه
قسمت بیستم
27 مگابایت
28 دقیقه
قسمت بیست و یکم
29 مگابایت
29 دقیقه
قسمت بیست و دوم
36 مگابایت
37 دقیقه
قسمت بیست و سوم
43 مگابایت
45 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
33 مگابایت
34 دقیقه
قسمت بیست و پنجم
37 مگابایت
38 دقیقه
قسمت بیست و ششم
26 مگابایت
26 دقیقه
قسمت بیست و هفتم
27 مگابایت
27 دقیقه
قسمت بیست و هشتم
32 مگابایت
33 دقیقه
قسمت بیست و نهم
33 مگابایت
34 دقیقه
قسمت سی ام
27 مگابایت
27 دقیقه
قسمت سی و یکم
29 مگابایت
30 دقیقه
قسمت سی و دوم
33 مگابایت
34 دقیقه
قسمت سی و سوم
34 مگابایت
35 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران