کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 12,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع نوشته‌ی مایکل تیپر، راهبرد‌ها و راهکارهای قدرتمندی به شما می‌آموزد تا به کمک آن حافظه خود را تقویت کنید.

با مهارت یافتن در تکنیک‌های بنیادین و یادگیری کل طیف میان‌برهای حافظه، استاد حافظه شوید و حافظه‌تان را به اوج برسانید. دیگر هرگز شماره تلفن، شماره رمز یا سالروز مناسبتی را فراموش نکنید. در واقعیت‌ها و اعداد استاد شوید، مسائل جاری را پهلو به پهلو دنبال کنید و مجموعه رشک‌‌برانگیزی از داستان‌ها و لطیفه‌ها تهیه کنید. حافظه شما هم بی‌نهایت فراگیر است. چهره‌ها را به خاطر بسپارید و آن‌ها را با اسامی جور کنید: هنر فراخوانی آنی. سن‌تان هر چه باشد. مغزتان را فعال و جوان نگه‌ دارید.

خیلی‌ها فکر می‌کنند حافظه‌ی بدی دارند و اگر کتاب 101 روش برای به یاد آوردن سریع (Memory power - up: 101 ways to instant recall) را انتخاب کرده‌اید، شما هم در زمره‌ی همین افراد هستید. اگر در به یاد آوردن اسم افرادی که خیلی وقت است ندیده‌اید مشکل دارید، اگر اغلب فراموش می‌کنید کلید، کیف و عینک‌تان را کجا گذاشته‌اید، اگر به فراموش کردن تاریخ مناسبت‌ها و تولد دوستان و اقوام معروف هستید. با شنیدن و دنبال کردن تکنیک‌های ساده‌ی این کتاب، شما می‌توانید با قدرتمندی پروسه‌ی به یاد آوردن را بهبود بخشید.

در حقیقت، مایکل تیپر (Michael Tipper) چیزی بیش از یک استاد است چرا که هم زمان با به دست آوردن مدال نقره در قهرمانی جهانی حافظه، عنوان حسرت‌برانگیز «استاد اعظم حافظه» هم به او اعطا شد.

در بخشی از کتاب 101 روش برای به یاد آوردن سریع می‌خوانیم:

دلیل اینکه نمی‌دانید وسایل‌تان را کجا گذاشته‌اید (که البته تقصیرش را متوجه حافظه‌تان می‌دانید) بسیار ساده است. شما خودآگاهانه وقتی آن‌ها را زمین می‌گذارید به آن‌ها فکر نمی‌کنید چرا که خود به خود این کار را انجام می‌دهید. در واقع، در کاری که می‌کنید تمرکز ندارید. به این معنا که شما هرگز در آن لحظه آن‌جا نبوده‌اید و به همین دلیل نمی‌توانید آگاهانه به یاد آورید که کلیدهایتان را کجا گذاشته‌اید. ضمیر ناخودآگاه‌تان جای کلید‌ها را می‌داند. به هر حال، چون با دنیا توسط ضمیر خودآگاه‌مان در تعامل هستیم، این‌طور به نظر می‌رسد که کلیدهایمان را گم کرده‌ایم.

با بالا رفتن سنمان، رخ دادن بیشتر این موضوع اجتناب‌ناپذیر است؛ نه فقط به این خاطر که حافظه‌مان بدتر می‌شود، بدین سبب که حجم خاطره‌ها و تداعی‌های حافظه هم بیشتر شده است. در نتیجه، ضمیر خودآگاه‌تان گاهی دچار عدم کارایی می‌شود و سخت‌تر بر آنچه انجام می‌دهید مخصوصاً در کارهای پیش پا افتاده‌ی روزمره تمرکز می‌کند.

برای به یاد آوردن چیزهایی که نمی‌دانید کجا گذاشته‌اید، مانند اتومبیل‌تان، کیف یا کلیدتان، باید بتوانید محل دقیق آن‌ها را به ضمیر خودآگاه‌تان بیاورید. آسان‌ترین روش برای این کار این است که با صدای بلند بگویید چه وسیله‌ای را کجا می‌گذارید. مثلاً کلیدهایم را روی ماکروفر می‌گذارم. یا اتومبیلم را در طبقه‌ی 7 و شماره‌ی A پارک کرده‌ام. شما می‌توانید این چیزها را وقتی هنوز پیاده نشده‌اید بگویید تا سبب تعجب دیگر راننده‌ها نشوید! تمرین کنید که برای خودتان با صدای بلند توضیح دهید وسایل‌تان را کجا گذاشته‌اید. بیرون خانه، نزدیک خانه یا هر جای دیگری، تا زمانی که برایتان به صورت عادت درآید.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
244,129 مگابایت
04 ساعت 25 دقیقه
شناسنامه
1,680 مگابایت
02 دقیقه
متن پشت جلد
1,414 مگابایت
01 دقیقه
نقل قول
711 مگابایت
01 دقیقه
پیش‌گفتار
2,579 مگابایت
03 دقیقه
مقدمه
6,614 مگابایت
07 دقیقه
فصل یک - دست گرمی
18,783 مگابایت
20 دقیقه
تصور، تداعی و به یاد آوردن
19,357 مگابایت
21 دقیقه
فصل دوم - کش آمدن ملایم
12,567 مگابایت
14 دقیقه
نرمش دهندگان حافظه
15,031 مگابایت
16 دقیقه
فصل سوم - فنون مهم
19,708 مگابایت
21 دقیقه
به یاد آوردن املای کلمات
15,850 مگابایت
17 دقیقه
به یاد آوردن پیغام‌ها و فهرست‌های ساده
15,725 مگابایت
17 دقیقه
به خرید رفتن با الفبا
21,142 مگابایت
23 دقیقه
فصل چهارم - تمرین‌هایی برای برنده شدن
18,213 مگابایت
20 دقیقه
فن سفر
15,649 مگابایت
17 دقیقه
یادگیری یک مهارت جدید
20,364 مگابایت
22 دقیقه
هنر به خاطر آوردن لطیفه‌ها
15,039 مگابایت
16 دقیقه
فصل پنجم - نکته‌های قهرمانی - بخش اول
11,499 مگابایت
12 دقیقه
فصل پنجم - نکته‌های قهرمانی - بخش دوم
13,776 مگابایت
15 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران