20 درصد تخفیف کتاب صوتی پینوکیو - ماه آوا
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی پینوکیو - ماه آوا

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان 8,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی پینوکیو اثر کارلو کلودی، داستان پرماجرای عروسکی چوبی است که توسط پیرمردی نجار به نام ژپتو ساخته می‌شود، قدم به زندگی انسان‌ها می‌گذارد و حوادث عجیب و عبرت‌انگیزی را پشت سر‌می‌گذارد. داستانی کلاسیک و جذاب که می‌توان با شیفتگی بارها آن را شنید.

پینوکیو (Pinocchio) عروسکی چوبی است که آرزویی بزرگ در سر دارد؛ پینوکیو دوست دارد یک پسر واقعی باشد و در این راه تلاش زیادی می‌کند. این داستان جذاب و معروف حاوی درس‌های اخلاقی مهمی برای کودکان است.

پینوکیو، داستان پیرمردی است که در یک دهکده کوچک زندگی می‌کرد که همه او را پدر ژپتو صدا می‌کردند. پیرمرد نجاری می‌کرد و بچه‌ای نداشت و بسیار تنها بود. پدر ژپتو به‌ همراه یک گربه و دارکوب زندگی و با درست کردن اشیا چوبی امرار معاش می‌کند. او با درست کردن عروسکی چوبی به اسم پینوکیو باور می‌کند که کودکی دارد. فرشته‌ای مهربان وقتی متوجه آرزوی قلبی پیرمرد می‌شود، با زنده کردن عروسک آرزوی پیرمرد را برآورده می‌کند.

مدتی می‌گذرد، پدر ژپتو، پینوکیو را مثل تمام کودکان به مدرسه می‌فرستد. پینوکیو در راه مدرسه از روی سادگی و خوش‌قلبی گول روباه مکار و گربه نره را می‌خورد و به تماشای نمایش خیمه‌شب‌ بازی می‌رود. در آنجا روباه مکار او را به صاحب خیمه‌شب‌ بازی می‌فروشد. پینوکیو با جوجه اردک همراهش جینا به‌ ناچار در آنجا می‌ماند و به همراه آن‌ها از شهری به شهر دیگر می‌رود و ستاره‌ی نمایش خیمه‌شب‌بازی می‌شود؛ تا این‌ که تصمیم به بازگشت به خانه را می‌گیرد و در راه باز فریب روباه مکار را می‌خورد و سکه‌هایی را که از صاحب خیمه‌شب‌ بازی گرفته بود از دست می‌دهد.

در جنگل با پری مهربان آشنا می‌شود. پری که از پدر ژپتو اجازه گرفته بود مدتی از پینوکیو مراقبت می‌کند و به او درس حساب می‌دهد. یک بار به‌ دلیل بازی‌گوشی به شهر احمق‌ها رفته و پشیمان برمی‌گردد؛ هنگام برگشت به خانه باز به دام روباه مکار و گربه نره می‌افتد و ماجراهای بسیاری رخ می‌دهد و با این‌ که بارها گول آن‌ها را می‌خورد ولی باز هر بار با سادگی و خوش‌قلبی با آن‌ها دوست می‌شود؛ تا این‌ که سرانجام برای یافتن پدر ژپتو به دریا می‌رود و او را در شکم نهنگ پیدا می‌کند؛ و پس از نجات یافتن و پایان یافتن سفرها در آخر توسط پری مهربان به انسان تبدیل می‌شود.

این داستان ایتالیایی در قرن نوزدهم چنان مورد استقبال قرار گرفت که تدریس بخش‌هایی از آن جزو برنامه مدارس ایتالیا قرار گرفته‌ است. کتاب ماجراهای پینوکیو، براساس مطالعات موسسه ondazione Nazionale Carlo Collodi و یافته‌های یونسکو، مورد اقتباس 240 زبان دنیا قرار گرفته است و به همین دلیل، این کتاب را در فهرست پر ترجمه‌ترین کتاب‌های جهان قرار داده‌اند که اهمیت اثر را نشان می‌دهد.

نویسنده این کتاب، کارلو کلودی (Carlo Collodi) در در شهر فلورانس، ایتالیا به دنیا آمد. پدرش، دومینگو لورنزینی، آشپز و مادرش، آنجلا اورزالی، خدمتکار بود. از آثار و نوشته‌های مشهور کلودی می‌توان به پینوکیو اشاره کرد. او در سنین جوانی وارد مدرسه علوم دینی شد و با این‌ که به سیاست علاقهٔ بیشتری داشت، تا سن 17 سالگی در آنجا ماند. او در ابتدا بیشتر به عنوان روزنامه نگار، منتقد و نویسنده کتاب‌‌های آموزشی شناخته می‌‌شد، اما موفقیت کتابی که او به قصد سرگرم ساختن نوشت - یعنی ماجرای پینوکیو - به حدی بود که وی هم اکنون جزو بزرگترین نویسندگان آثار ادبی کودکان محسوب می‌‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی پینوکیو می‌شنویم:

درست در همان لحظه، کسی در زد. نجار که نای ایستادن نداشت گفت: «بیا تو.»
بی‌‌درنگ پیرمردی سرحال و قبراق وارد دکان شد. اسم او ژِپِتو بود، اما وقتی بچه‌های محل می‌‌خواستند عصبانی‌اش کنند پودینگ صدایش می‌زدند، چون کلاه‌ گیس زردی که به سر می‌گذاشت آدم را یاد پودینگی می‌‌انداخت که با ذرت درست شده باشد. ژپتو خیلی زود‌جوش بود و وای اگر کسی‌ پودینگ صدایش می‌زد! زود برآشفته می‌شد و دیگر کسی نمی‌توانست جلودارش باشد.
ژپتو گفت: «صبح به‌ خیر استاد آنتونیو، کف زمین چی‌کار می‌کنی؟»
«دارم به مورچه‌ها الفبا یاد می‌دم.»
«چه خوب، با کار و باری که داری بد هم نیست.»
«حالا چی تو رو کشونده اینجا، ژپتو؟»
«پاهام. اما راستش استاد آنتونیو، اومدم یه لطفی در حق من بکنی.»
نجار روی زانوهایش بلند شد و در پاسخ گفت: «بفرما، من در خدمتم.»
«امروز صبح یه فکری به سرم زد.»
«بگو بشنویم.»
«فکر کردم یه عروسک چوبی خوشگل بسازم، یکی که بتونه برقصه، شمشیربازی بکنه، و مثل یه بندباز بالا و پایین بپره. اون‌ وقت من هم با این عروسک دور دنیا می‌گردم و یه لقمه نون و یه لیوان نوشیدنی گیر می‌آرم. نظرت چیه؟»
همان صدای آهسته از جایی که معلوم نبود کجاست گفت: «آفرین، پودینگ!»


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
303 مگابایت
05 ساعت 19 دقیقه
بخش اول
21 مگابایت
20 دقیقه
بخش دوم
21 مگابایت
21 دقیقه
بخش سوم
24 مگابایت
23 دقیقه
بخش چهارم
20 مگابایت
19 دقیقه
بخش پنجم
20 مگابایت
19 دقیقه
بخش ششم
21 مگابایت
20 دقیقه
بخش هفتم
24 مگابایت
24 دقیقه
بخش هشتم
23 مگابایت
23 دقیقه
بخش نهم
24 مگابایت
23 دقیقه
بخش دهم
27 مگابایت
27 دقیقه
بخش یازدهم
21 مگابایت
20 دقیقه
بخش دوازدهم
29 مگابایت
29 دقیقه
بخش سیزدهم
25 مگابایت
25 دقیقه
بخش چهاردهم
26 مگابایت
26 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران