کتاب صوتی انگشت مجسمه
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی انگشت مجسمه

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 7,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی انگشت مجسمه داستان بلندی نوشته فرهاد حسن زاده است که مضمون انقلابی دارد و ماجرای آن به دوران قبل از انقلاب اسلامی مربوط می‌شود.

شخصیت اصلی داستان حاضر پسری به نام جمیل است که بر ضد حکومت پهلوی فعالیت و مبارزه می‌کند؛ پدر او در سال 1342 به شهادت رسیده است. در یکی از شب‌های حکومت نظامی، جمیل برای نخستین بار با دایی خود آشنا می‌شود و پس از جستجوهایش درمی‌یابد که او در دستگیری و شهادت پدرش نقش داشته است. به همین سبب دنبال فرصتی برای انتقام می‌گردد و اتفاقات بعد از آن در همین راستا پیش می‌آید.

گذشته برای جمیل تاریک و مبهم است، اما کشف حقیقت نیز وجودش را روشن نمی‌کند. مردی غریبه به خانه آمده که مادرش او را دایی اشرف معرفی می‌کند و همه چیز از حضور همین غریبه‌ی آشنا آغاز می‌شود که روزگاری سرهنگ سازمان امنیتی رژیم شاه بوده و جمیل، خیلی زود از پس تردیدها، نفرت‌ها و جستجوهایش در می‌یابد که او قاتل پدرش بوده است.

انگشت مجسمه کشمکش‌های درونی جمیل است برای انتقام؛ اما دایی اشرف، فقط قاتل نیست، برادر مادری است سختی کشیده که دلش برای همه حتی قاتل شوهرش می‌سوزد. این دوگانگی، نقطه پرکشش داستان نویسنده است؛ نقطه‌ای که جمیل را با همه‌ی ابعاد شخصیتی و عواطف درونی‌اش تصویر می‌کند. جایی که باید میان دوست و دشمن مرزی بگذارد.

نویسنده خوب می‌داند که این انتخاب چه دو راهی دشواری است؛ وقتی که دشمن، نزدیک‌ترین فرد به تو باشد. آدم‌ها در این کتاب با لهجه‌ی جنوبی حرف می‌زنند و دیالوگ‌هایشان فضای جغرافیایی را صمیمی‌تر و ملموس‌تر می‌کند. این اثر سرگذشت جباریتی است که از آن جز انگشت سیمانی مجسمه‌اش در دست کودکان چیزی نمی‌ماند. انگشتی که در پایان داستان، صورت دایی اشرف را نشانه می‌رود که از سرسپرده‌های صاحب همان انگشت بوده است.

این کتاب دومین رمان نوجوان فرهاد حسن زاده محسوب می‌شود که با نگاهی سینمایی به نگارش درآمده است. گویا ذهنیت نویسنده به روایت و داستان، ذهنیتی تصویری می‌باشد؛ مثل اینکه در جایگاه یک کارگردان دوربین را در جای مناسب قرار داده و با به کارگیری اصطلاحات و به تصویر کشیدن صحنه‌ها و حوادث، عینیت خواننده به واقعیت را تثبیت بخشیده است.

در بخشی از کتاب صوتی انگشت مجسمه می‌شنویم:

دایی مثل پلنگ خیز برداشت که او را بزند. جمیل، سرش را کنار کشید و عینکش افتاد روی زمین. دست سنگین دایی از کنارش رد شد و صفیر کشید؛ اگر می‌خورد، یک طرف صورتش ناقص می‌شد؛ اما نخورد.

مادر دوید وسط. جمیل بلند شد و خود را عقب کشید؛ غافل از بخاری نفتی که پشت سرش بود؛ هار و خان و مان برانداز. اما مادر تیز بخاری را گرفت و نگذاشت بیفتد. از برخورد دست خیس و کف آلودش با تنه داغ بخاری، صدایی از بخاری بلند شد که همه جا خوردند. جمیل اولین چیزی که دم دستش رسید، برداشت که پرتاب کند طرف سرهنگ. دیگر دایی نبود؛ حالا سرهنگ بود؛ یک سرهنگ فراری که مرده و زنده‌اش قیمتی بود.

کتابهای بیشتر از گوینده
کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
210,288 مگابایت
03 ساعت 05 دقیقه
قسمت اول
34,378 مگابایت
29 دقیقه
قسمت دوم
29,278 مگابایت
25 دقیقه
قسمت سوم
32,313 مگابایت
28 دقیقه
قسمت چهارم
28,758 مگابایت
25 دقیقه
قسمت پنجم
32,335 مگابایت
28 دقیقه
قسمت ششم
26,874 مگابایت
23 دقیقه
قسمت هفتم
32,427 مگابایت
28 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران