کتاب صوتی از تهی سرشار
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی از تهی سرشار

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 7,500 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی از تهی سرشار، اثری‌ست از علی حدادی اصل با مضمونی اجتماعی که بحران‌های زندگی در دنیای مدرن و انسان‌هایش را روایت می‌کند.

از تهی سرشار روایتگر توهمات یک بیمار روانی است که با زندگی و آثار مهدی اخوان ثالث درگیر می‌شود. شخصیت اصلی داستان «از تهی سرشار» جوانی بیست و چند ساله به نام «رها» است که می‌خواهد پایان‌نامه خود را پیرامون شخصیت و آثار اخوان ثالث بنویسد. او که در ابتدا از انتخاب چنین موضوعی برای تحقیق سر باز می‌زده، رفته رفته به این شاعر معاصر علاقه‌مند می‌شود و با او زندگی می‌کند. به گونه‌ای که «رها» در دل داستان، اخوان ثالث را می‌بیند و هر یک از اشعار او، داستانی را برای رها به تصویر می‌کشد. در واقع «رها» به یک بیماری دچار شده که در آن مرز واقعیت و خیال برداشته شده و او با توهماتی که تفاوت چندانی با واقعیت ندارند زندگی می‌کند.

«از تهی سرشار» هفت بخش دارد که هر کدام از این بخش‌ها تحت تأثیر یکی از شعرهای اخوان ثالث نام‌گذاری و نوشته شده، به طوری که داستان در هر بخش خود در حال و هوای همان شعر سپری می‌شود. «آواز چگور»، «سگ‌ها و گرگ‌ها»، «میراث»، «قاصدک»، «ناگه غروب کدامین ستاره»، «زمستان» و «چون سبوی تشنه» عناوین بخش‌های مختلف کتاب «از تهی سرشار» هستند.

حدادی اصل تأکید دارد که اثر داستانی‌اش «از تهی سرشار» داستانی از زندگی و شخصیت مهدی اخوان ثالث نیست و اساسا به این نیت هم نوشته نشده است؛ بلکه این داستان بیشتر درباره تاثیر ادبیاتی آثار اخوان بر یک جوان روان‌پریش است؛ در این اثر، تا جایی صحبت از اخوان می‌شود که به ماجرا و قصه رمان صدمه‌ای وارد نشود؛ از این نظر زندگی اخوان همپای بیماری «رها» جلو می‌رود.

در قسمتی از کتاب صوتی از تهی سرشار می‌شنویم:

یکباره تنه‌ام به تنه مردی خورد و با او شانه به شانه شدم. برگه‌ها از دستم رها شد و روی زمین پخش شد. همانطور که سرم پایین بود از او معذرت‌خواهی کردم. خم شدم و شروع کردم به جمع کردن کاغذها. او هم به قصد کمک به من همین کار را کرد. سرم را بلند کردم تا تشکر کنم. پیرمردی شصت و چند ساله بود با موهایی سفید و بلند و سبیلی که از بناگوش گذشته بود. نمی‌توانستم نگاهم را از چهره پیرمرد بردارم. گویی خود اخوان بود.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
228 مگابایت
03 ساعت 41 دقیقه
بخش اول
40 مگابایت
22 دقیقه
بخش دوم
18 مگابایت
19 دقیقه
بخش سوم
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش چهارم
17 مگابایت
19 دقیقه
بخش پنجم
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش ششم
21 مگابایت
23 دقیقه
بخش هفتم
20 مگابایت
21 دقیقه
بخش هشتم
15 مگابایت
17 دقیقه
بخش نهم
43 مگابایت
24 دقیقه
بخش دهم
26 مگابایت
28 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران