کتاب صوتی مرغ شل
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی مرغ شل

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 4,900 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی مرغ شل روایت‌گر تصویر بهناز ضرابی زاده از یک خانواده سنتی و فقیر است و به هیچ وجه تصویری فانتزی و شعارگونه نیست. داستانی ساده و ملموس و دربردانده‌ی لحنی طنز در روابط همه آدم‌های قصه است.

بچه‌ها به پرت افتاده‌ترین گوشه‌های زندگی سرک می‌کشند؛ همان‌جاهایی که از دید بزرگتر‌ها نادیده و نامکشوف می‌ماند. در قصه «مرغ شل» بچه‌ها با همین ظرافت، شل بودن مرغی را که پدر خانواده برای قربانی کردن جلو ماشین تازه‌اش خریده، کشف و برملا می‌کنند. همین کشف است که وصل می‌شود به دلسوزی مادر خانواده و مرغی که سرنوشتش قربانی شدن بوده، بدل می‌شود به همخانه‌ای دوست داشتنی برای آن‌ها. داستان از آن‌جا آغاز می‌شود که پدر یک خانواده با قرض و وام وانتی می‌خرد تا با آن کار کند، مادر خانواده اصرار دارد که برای ماشین جدید قربانی کنند ولی از آنجا که پدر توان خرید یک گوسفند را ندارد به پیشنهاد بچه‌ها تصمیم می‌گیرد یک خروس بخرد، ولی در ‌‌نهایت با یک مرغ شل به خانه باز می‌گردد.

این کتاب به رابطه میان انسان‌ها و حیوانات نگاهی ویژه دارد و خصوصا علاقه نوجوانان به حیوانات اهلی را با ذهنیتی طنز نشان می‌دهد.

تناسب دیالوگ با شخصیت‌های قصه و استفاده از طنزهای روز اجتماعی شنیدن آن را برای بزرگسالان نیز جذاب می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی مرغ شل می‌شنویم:

پوست خیار را جلوش می‌گیرد و صدایش را نازک می‌کند: «بی... یو... بی یو...» مرغ دو سه قدم جلو می‌آید. پای راستش را نمی‌تواند روی زمین بگذارد. آن را بین زمین و آسمان نگه می‌دارد. مرغ می‌لنگد. نفس حجت بالا نمی‌آید. می‌گوید: «اهو... شل است. می‌لنگد! ببین مرغه چلاق است!» حجت بلند می‌شود و می‌ایستد. انگار کشف بزرگی کرده است. داد می‌زند: «به جان خودم شل است.» می‌پرم و گوشه پیراهنش را می‌چسبم و با صدای خفه‌ای می‌گویم: «چه خبر است؟»


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
135,106 مگابایت
01 ساعت 20 دقیقه
قسمت اول
49,234 مگابایت
26 دقیقه
قسمت دوم
46,147 مگابایت
25 دقیقه
قسمت سوم
53,439 مگابایت
29 دقیقه
قسمت چهارم
617 مگابایت
01 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران