کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی مانیفست یک فمینیست

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
+ 1000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

فمینیست چیست؟

در سال 1792 «مری ولستون کرافت» بیانیه‌ای نوشت که در آن از نقش محدود زنان انتقاد می‌کند. این بیانیه و جنبش‌های بعد از آن که به موج اول فمینیسم شهرت دارد بنیان فمینیست امروزی را بنا نهادند.

تعریف فمینیسم

تعریف واحدی برای فمینیسم نمی‌توان بیان کرد و تعریف‌هایی بر اساس ایدئولوژی یا طبقه‌ی اجتماعی شکل گرفته است. در ذیل به چند تعریف از فمینیست اشاره شده است.

- فمینیسم سوسیالیستی: بر این عقیده‌ اند که برای تغییر وضعیت موجود در جهت رسیدن به جامعه برابر باید مبارزه‌ای «همزمان» با نظام مردسالاری و سرمایه‌داری صورت پذیرد. بدین ترتیب، فضای عمل و حوزه مبارزه از نظر فمینیست‌های سوسیالیست محدود به کارخانه‌ها نیست، بلکه مجموعه حوزه‌های عمومی و خصوصی که زنان در آن‌ها مورد تبعیض قرار دارند، مکانی برای مبارزه است. در واقع، شیوه عمل فمینیست‌های سوسیالیست، شیوه چند جانبه است.

- فمینیسم رادیکال: بر این عقیده‌ اند که به جای مسئله «کار و تولید»، بر احساسات جنسی و جامعه‌پذیری زنان باید تأکید کرد و اعلام می‌دارند که هر زنی، فارغ از طبقه، نژاد، گروه سنی و… منافع مشترکی با دیگر زنان دارد. توالی منطقی چنین تفکری، تلقی مردان به عنوان یک گروه دشمن و جدایی طلبی جنسیتی است؛ رادیکال‌ها اگرچه سلطه‌طلبی مردانه را نه امری ذاتی، بلکه ساختاری اجتماعی تلقی می‌کنند، اما از آن جا که ستم جنسی را عمیقاً تثبیت شده می‌دانند، از مدلی انقلابی برای تغییر اجتماعی دفاع می‌کنند.

چگونه یک فمینیست تربیت کنیم

چیما ماندا انگوزی آدیشی در کتاب «مانیفست یک فمینیست» در پانزده پیشنهاد در پی کمک به مادران نواندیش برای تربیت فرزندانی به دور از کلیشه‌های جنسیتی و قومی و فرهنگی است. نویسنده در مقدمه کتاب چنین می نویسد:
«وقتی چند سال پیش یکی از دوستان دوران کودکی‌ام که حالا بانویی زیبا و قوی شده بود از من پرسید که چطور باید دختر کوچولویش را یک فمینیست بار بیاورد، اولین چیزی که به ذهنم رسید، این بود که خودم هم نمی‌دانم.»

 برشی از کتاب

«به دخترت بیاموز که چیزهایی به نام نقش‌های جنسیتی مزخرفاتی بیش نیستند. هرگز به او نگو که باید این کار را انجام دهد یا آن کار را انجام ندهد، چون او دختر است. عبارت «چون تو دختر هستی» هرگز دلیلی برای هیچ چیزی نیست؛ هیچ چیزی!»

نویسنده‌ نیجریه‌ای

چیما ماندا انگوزی آدیشی نویسنده زن نیجریه‌ای متولد سال 1977 است. وی با رمان «نیمه یک خورشید زرد» به شهرت رسید و جایزه اورنج 2007 را نصیب خود کرد. وی پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده‌ای روشنفکر است. مادر  او به عنوان اولین زن کارمند در دانشگاه اسم خود را در تاریخ ثبت کرد.

هم صدا با برابری

آوانامه با همکاری نشر کوله‌پشتی کتاب صوتی «مانیفست یک فمینیست» را با صدای شیما درخشش برای علاقمندان به کتاب‌های اجتماعی و حوزه زنان تولید و منتشر کرده است.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
74 مگابایت
01 ساعت 22 دقیقه
مقدمه
3 مگابایت
04 دقیقه
قسمت اول
26 مگابایت
28 دقیقه
قسمت دوم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت سوم
23 مگابایت
26 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران