کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی ما همه باید فمینیست باشیم

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
+ 1000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

فمینیست چیست؟

«مری ولستون کرافت» در سال 1792 بیانیه‌ای  با هدف انتقاد از نقش محدود زنان منتشر کرده بود که پایه و اساس جنبش فمینیستی امروزی شد.

تعریف فمینیسم

تعریف واحدی برای فمینیسم نمی‌توان بیان کرد و تعریف‌هایی بر اساس ایدئولوژی یا طبقه‌ی اجتماعی شکل گرفته است. در ذیل به چند تعریف از فمینیست اشاره شده است.

- فمینیسم مارکسیستی:  جنبش فمینیستی باید بر زنان کارگر متمرکز باشد و مبارزه اصلی خود را مبارزه طبقاتی بداند. حوزه عمل فمینیست‌های مارکسیست، عرصه عمومی است، و بیشتر بر طبقات فرودست جامعه تمرکز دارد. فمینیست‌های مارکسیست تلاش دارند تا زنانِ کارگر را به جمع نیروهای خواهان انقلاب سوسیالیستی ملحق کنند.

- فمینیسم رادیکال: بر این عقیده‌ اند که به جای مسئله «کار و تولید»، بر احساسات جنسی و جامعه‌پذیری زنان باید تأکید کرد و اعلام می‌دارند که هر زنی، فارغ از طبقه، نژاد، گروه سنی و… منافع مشترکی با دیگر زنان دارد. توالی منطقی چنین تفکری، تلقی مردان به عنوان یک گروه دشمن و جدایی طلبی جنسیتی است؛ رادیکال‌ها اگرچه سلطه‌طلبی مردانه را نه امری ذاتی، بلکه ساختاری اجتماعی تلقی می‌کنند، اما از آن جا که ستم جنسی را عمیقاً تثبیت شده می‌دانند، از مدلی انقلابی برای تغییر اجتماعی دفاع می‌کنند.

پرفروش‌ترین کتاب آمازون

چیما ماندا انگوزی آدیشی در کتاب «ما همه باید فمینیست باشیم» با زبانی ساده و روان به بیان تفاوت‌های کلیشه‌ای که فرهنگ و آیین و سنن در برابر زنان رسم می‌کنند، می‌پردازد. وی در این کتاب تلاش دارد تا هدف اصلی فمینیست‌ها را بیان کند و در نهایت سادگی و در قالب مثال‌هایی از زندگی خود در کشور نیجریه به مخالفت با این دیدگاه که زنان در جایگاه پایین‌تری نسبت به مردان قرار دارند، می‌پردازد.

برشی از کتاب

«ما خیانت بزرگی در حق پسرانمان می‌کنیم. ما انسانیت را در پسرها سرکوب می‌کنیم. ما مردسالاری را به روش‌‌هایی خیلی کوته‌فکرانه برایشان معنا می‌کنیم. مردسالاری یک قفس محکم و کوچک است و ما پسرها را در این قفس نگه می‌داریم. ما به پسرها یاد می‌دهیم که از ترس، از ضعف و از آسیب‌پذیری هراسان و گریزان باشند. به آن‌ها یاد می‌دهیم که بر چهره‌ی حقیقی خودشان نقاب بزنند چرا که می‌باید -به گفته نیجریه‌ای‌ها- مردان خشن و سفت و سختی باشند.»

کتاب بشنوید

آوانامه با همکاری نشر کوله‌پشتی کتاب صوتی «ما همه باید فمینیست باشیم» را با صدای شیما درخشش برای علاقمندان به کتاب‌های اجتماعی و حوزه زنان تولید و منتشر کرده است.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
50 مگابایت
01 ساعت 00 دقیقه
مقدمه
4 مگابایت
04 دقیقه
بخش اول
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش دوم
25 مگابایت
28 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران