کتاب صوتی سیاه چمن
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی سیاه چمن

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 9,900 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی سیاه چمن اثر امیرحسین فردی، ماجرای روستایی به نام سیاه چمن است که مردم آن مورد ظلم خان و ارباب ستمگر و زورگو قرار گرفته‌اند و برای نجات خود و در جریان انقلاب دست به کارهایی می‌زنند که داستان را جذاب و شنیدنی می‌کند.

سیاه چمن اولین رمانی است که درباره تاثیر انقلاب اسلامی بر زندگی مردمان یکی از محروم‌ترین نقاط ایران نوشته شد. چیزی که در سیاه چمن روایت می‌شود، تصویر غریب و بیگانه‌ای نیست. این رمان روزگارانی را روایت می‌کند که بساط ظلم خان‌ها و ارباب‌ها پهن بوده و انقلاب آن را شکست داد و به داستان‌ها سپرد. امیرحسین فردی داستانش را با لحنی روان و ساده روایت می‌کند. داستان با فراز و فرودهای واقعی و ماجراهای به یادماندنی‌اش، مخاطب را با خود همراه می‌کند. زمان وقوع حوادث در داستان امیرحسین فردی به بهار سال 1358 برمی‌گردد.

داستان رمان سیاه چمن در یکی از روستاهای جنوب کهنوج رخ می‌دهد؛ سیف الله خان، ارباب روستا دستور می‌دهد که بردن گله‌ها به سیاه چمن ممنوع است، گوسفندان خانواده خیرمحمد به این خاطر یکی یکی تلف می‌شوند. این ماجرا باعث درگیری‌هایی شدیدی میان پسران سیف الله خان و خیرمحمد می‌شود.

نویسنده در روایت داستان سیاه چمن، به جزئیات زندگی این روستاییان بی‌اهمیت نیست و پرداختن به موضوعی حساس و انقلابی، او را از توصیف طبیعت و جلوه‌های زیبای آن دور نمی‌کند. اما سیاه چمن فقط انقلاب آدم‌ها نیست، انقلاب دره‌ها و کوه‌هایی است که صدای پای گله‌های مردمان روستا را انتظار می‌کشیدند و سیستم ناعادلانه و ستمگرانه ارباب و رعیتی، هوای پاکشان را آلوده و کثیف کرده بود.

سیاه چمن روایت‌گر مبارزات سیاسی مردم در زمان سقوط پهلوی است. کتاب دربردانده‌ی چندین بخش است که به مخاطب کمک می‌کند تا با داستان همراه شود و او را به سمت و سوی راوی داستان می‌کشاند. در شروع داستان شرح کامل و جامعی از خفقان آن دوران و شرایط حاکم بر فضای سیاسی و اجتماعی در ایران به مخاطب داده می‌شود. امیرحسین فردی با قرار دادن مخاطب در بطن مشکلات و مصائبی که در آن دوران گریبان گیر مردم بود آغاز می‌کند و سعی می‌کند تا اتفاقات حاضر در رمان را به وقایع عظیم آن زمان و وقوع انقلاب در ایران گره بزند.

در واقع جامعه‌ای که امیرحسین فردی در رمان سیاه چمن روایت می‌کند نمونه‌ای از تلاش مردم ایران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در ابعاد کوچک‌تر است. او از ناآگاهی در شخصیت‌ها شروع می‌کند و در پایان به کمال و رشد جامعه می‌رسد، کمالی که باعث بروز حس عدالت‌ورزی و عدالت‌خواهی در میان جوامع می‌شود. به بیان دیگر به وجود آمدن این رشد در هاله‌ای از آگاهی‌ها در این داستان شرح داده می‌شود. محتوی داستان شامل مجموعه‌ای از اتفاقاتی است که در بیشتر آثار نوشته شده در زمان انقلاب وجود دارد، داستان ساده اما دربردانده‌ی محتوی غنی از فضایل اخلاقی است.

امیرحسین فردی به مدت 24 سال سردبیر و مدیر مسئول «کیهان بچه‌ها» بود و تاکنون داوری جشنواره‌های مختلفی را برعهده داشته است. او از سال 1358 مشغول نوشتن در حوزه کودک و نوجوان است و تاکنون جوایز مختلفی هم به دست آورده است.

در قسمتی از کتاب صوتی سیاه چمن می‌شنویم:

خیرمحمد در حالی که هنوز چوب دستی بر فراز سرش بود، از جا کنده شد و در میان دود، انگار پری که باد او را می‌برد، به عقب پرتاب شد و به دیواره کپر برخورد و درمیان صداهایی همچون درهم شکستن اشیا بر زمین افتاد. صدای شیون و فریاد بچه‌ها برخاست. بی‌بی و امان داد به طرف او دویدند. بی‌بی سریع از جا جست. با دو دوست محکم روی کاسه زانوهای لاغر و استخوانی‌اش کوبید و از حال رفت.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
301 مگابایت
05 ساعت 38 دقیقه
بخش اول
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش دوم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش سوم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش چهارم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش پنجم
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش ششم
24 مگابایت
26 دقیقه
بخش هفتم
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش هشتم
21 مگابایت
23 دقیقه
بخش نهم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش دهم
21 مگابایت
23 دقیقه
بخش یازدهم
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش دوازدهم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش سیزدهم
24 مگابایت
26 دقیقه
بخش چهاردهم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش پانزدهم
16 مگابایت
18 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران