کتاب صوتی شب ایوب
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی شب ایوب

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 6,900 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی شب ایوب اثر داوود غفارزادگان، به روایت لحظات زندگی یک جانباز نابینا می‌پردازد، مردی که ترکشی در نزدیک شاهرگ گردنش دارد و هیجان برای او سم است اما تصمیم می‌گیرد که به گذشته پرهیجانش برگردد و خاطرات قبل و پس از جنگ را مرور کند.

این رمان درباره‌ی مردی به نام ایوب است که در شهر پدری خود خوش‌خیال و آسوده زندگی می‌کند. آن‌ها در کنار رودخانه شهر، جنگ‌زده‌ها را می‌بینند که اسکان گزیده‌اند و پیرمردی مهربان و خوش‌قلب در میان آن‌هاست که می‌خواهد قایقی بسازد و به آب بیندازد. اما ناگهان هواپیماهای عراقی شهر را بمباران می‌کنند و پیرمرد را به شهادت می‌رسانند.

ایوب و دوستانش انگار ناگهان پوست می‌اندازند و تصمیم می‌گیرند به جبهه بروند اما شرط ورود ایوب به این میدان بزرگ غلبه بر ترسی است که با مرگ مادر در رودخانه شروع شده است. از این رو به رودخانه می‌زند...

ایوب این راوی صبور همه را روایت می‌کند، مرگ مادرش در رودخانه، شهادت دوستش جلیل، سوختن برادرزاده‌اش نگار در بمباران شهرها، مجروحیت در جبهه و از دست دادن چشم‌هایش و... ایوب همه را با چشم خود می‌بیند و روایت می‌کند اما از پای در نمی‌آید. آخر، او ایوب است و صبوری با جانش گره خورده است.

آنچه در اولین مواجهه با رمان «شب ایوب» بیش از همه جلوه‌گری می‌کند، نثر ریزبافت، خوش‌آهنگ و پخته داوود غفارزادگان است. بعد، همین نثر زیبا دلیل و راهنمای مخاطب می‌شود که رمان شب ایوب را با لذت دنبال کند.

شب ایوب داستان انسان‌هایی است که هر مخاطبی با همذات‌پنداری با یکی از آن‌ها، رمان را ادامه می‌دهد. کلمات، اسیر نویسنده است و بدون هیچ مشکلی به نرمی و به سادگی در خدمت کلیت رمان قرار می‌گیرد؛ نویسنده آنقدر ساده و بی‌ریا سخن می‌گوید که مخاطب به اجبار هم که شده پذیرنده جو، فضا و محیط رمان می‌شود و گاه خود را در عرصه داستان می‌بیند و گاه با آن همگام می‌شود و برای شخصیت‌ها غمگین می‌شود.

داوود غفارزادگان متولد 1338 در اردبیل، بیش از دو دهه است که می‌نویسد و او را یکی از موثر‌ترین نویسندگان در عرصه ادبیات کودک و نوجوان می‌دانند. نشان طلایی جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک ونوجوان به عنوان یکی از بهترین داستان‌نویسان دو دهه تنها یکی از جوایز بی‌شمار اوست.

از آثار بزرگسال این نویسنده می‌توان به کتاب‌های راز قتل آقا میر، دختران دلریز، شب ایوب و کتاب بی‌نام اعترافات و در حوزه نوجوان از پرواز درناها، سنگ اندازان غار کبود و آواز نیمه شب و کتاب‌های دیگر نام برد. رمان جنگی فال خون این نویسنده در آمریکا ترجمه شده و مجموعه داستان ما سه نفر هستیم از کتاب‌های برگزیده بیست سال ادبیات داستانی است.

در قسمتی از کتاب صوتی شب ایوب می‌شنویم:

«آمده بودیم به شهر شما تهران. هنوز می‌دیدم. اصلا کسی نگفته بود که کار به اینجا می‌کشد. 9 ماه طول می‌کشد تا تاریکی مطلق. از درد دیگری آمده بودیم آنجا. کدام بیمارستان حواسم نیست. دکتر نرمی انگشتش را گذاشته بود روی شاهرگ گردنم و می‌گشت... وقتی ایستاد، گفت: همین جاست! چیزی زیر پوستم دل دل می‌زد. گفت به چه درشتی!...»

«دیدم بار الها، جز تاریکی هیچ نیست و هیچ صدایی دیگر نیست که گویی همه بیش از این اوهام بوده و گفتم این است آن روز پنجاه هزار سال ماندن در این ظلمات و تنهایی که ناگاه آواز پرنده‌ای شنیدم که در آن برهوت انگار یک لحظه از بالای سرم پریده و گریخته بود.»

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
196 مگابایت
03 ساعت 39 دقیقه
قسمت اول
24 مگابایت
27 دقیقه
قسمت دوم
16 مگابایت
17 دقیقه
قسمت سوم
21 مگابایت
23 دقیقه
قسمت چهارم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت پنجم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت ششم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت هفتم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت هشتم
24 مگابایت
26 دقیقه
قسمت نهم
24 مگابایت
26 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران