کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 9,900 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود نوشته منیژه آرمین، شرح زندگانی پر فراز و نشیب زنی به نام گللر است که آن را در آسایشگاه روایت می‌کند و یک بار دیگر با خاطراتش زندگی می‌کند و حالا آماده است که آسوده بمیرد.

ای کاش گل سرخ نبود یک رمان واقع‌گرای اجتماعی-سیاسی است که به مسائل سال‌های اقتدار رضاخان و سپس محمدرضا پهلوی اشاره می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این رمان استفاده از زمان‌بندی است؛ یعنی زمان حال روایت که با فعل زمان حال بیان شده در خانه سالمندان است، اما اصل رمان بازگشت به گذشته‌هایی است که ماجراهای اصلی رمان را بیان می‌کند.

کتاب ای کاش گل سرخ نبود مشتمل بر هفت فصل است و زنی به نام گللر شخص اول این رمان است، وی دختر یکی از روحانیان مشهد است و به پسر همسایه (مهدی) دل می‌بندد، در حالیکه پدر روحانیش مخالف این ازدواج است، اما در نهایت تسلیم می‌شود. مهدی افسر ارتش است با همسرش گللر در ماجرای کشف حجاب و جشن‌های مختلف از پیشگامان این طرح می‌شوند و گللر خواننده و نوازنده متجددین افراطی می‌گردد و نام این زوج بر سر زبان‌ها می‌افتد، اما با خودکشی مهدی ناامید و دل شکسته به خواهر کوچکترش گلرخ پناه می‌برد. گللر پسری سه چهار ساله بنام سپهر دارد.

گللر که حکومت رضاشاه را در مرگ شوهرش مقصر می‌داند، توسط برادرش عبدالله آخوندزاده که اسم خود را به داریوش مانی تغییر داده و جزو فعالان سیاسی مخالف دولت است وارد گروه‌های کمونیستی، که در راس آن‌ها مردی به نام رفیق اسرافیل قرار دارد، می‌شود.

ولی با مرگ سپهر بعلت سقوط از پشت بام، سرخورده شده و دچار حالت‌های روانی می‌شود. او که انتظار می‌رفت با رفیق اسرافیل ازدواج کند، گوشه‌نشین می‌شود. برادرش مانی به گروه پشت می‌کند و بوسیله رفیق اسرافیل با ماشین زیر گرفته می‌شود و می‌میرد. حالت‌های روانی گللر شدیدتر می‌شود و به توصیه شوهر خواهرش با مردی ساده روستایی که کارگر نخ ریسی است ازدواج می‌کند. گللر در زندگی جدید همچنان به دنبال گمشده‌های خود است او که صاحب دو پسر و دو قلوی دختر می‌شود. با زحمت زیاد آن‌ها را بزرگ می‌کند و خانه‌ای در جنوبی‌ترین منطقه تهران خریداری می‌کند، پسر‌ها به آمریکا می‌روند و دخترها ازدواج می‌کنند.

گللر آرزو دارد دخترهایش او را به خانه ببرند تا در آن جا بمیرد. ولی دخترها هر روز بهانه‌ای می‌آورند، تا اینکه در خانه سالمندان می‌میرد. داستان وارد فضایی خیالی می‌شود گللر می‌میرد. روح گللر بدنبال تابوت و جمعیت می‌رود. ولی کسی حرف او را نمی‌شنود.

در بخشی از کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود می‌شنویم:

«گللر به عکس پدرش که غمگین به نظر می‌رسید، نگاه کرد. قصه را از آن شب برفی که پدری دخترش را نفرین کرده بود شروع کرد.
سه جفت چشم، یک جفت سیاه و دو جفت عسلی، به قصه‌ای که آمیزه‌ای از واقعیت و خیال بود، گوش دادند. کم‌کم چشم‌هایشان گرم شد و خوابیدند، ولی بقیه قصه همچنان در ذهن گللر و اشرف‌السادات ادامه یافت. بچه‌ها، در میان خواب و بیداری و در رویایی که تازه شروع شده بود، صدای در را شنیدند».

کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
560 مگابایت
08 ساعت 43 دقیقه
قسمت اول
29 مگابایت
25 دقیقه
قسمت دوم
25 مگابایت
22 دقیقه
قسمت سوم
26 مگابایت
23 دقیقه
قسمت چهارم
25 مگابایت
22 دقیقه
قسمت پنجم
26 مگابایت
23 دقیقه
قسمت ششم
26 مگابایت
23 دقیقه
قسمت هفتم
29 مگابایت
25 دقیقه
قسمت هشتم
29 مگابایت
26 دقیقه
قسمت نهم
29 مگابایت
25 دقیقه
قسمت دهم
27 مگابایت
23 دقیقه
قسمت یازدهم
28 مگابایت
25 دقیقه
قسمت دوازدهم
26 مگابایت
23 دقیقه
قسمت سیزدهم
30 مگابایت
26 دقیقه
قسمت چهاردهم
33 مگابایت
29 دقیقه
قسمت پانزدهم
34 مگابایت
29 دقیقه
قسمت شانزدهم
32 مگابایت
28 دقیقه
قسمت هفدهم
32 مگابایت
28 دقیقه
قسمت هجدهم
30 مگابایت
26 دقیقه
قسمت نوزدهم
28 مگابایت
24 دقیقه
قسمت بیستم
30 مگابایت
26 دقیقه
قسمت بیست و یکم
27 مگابایت
23 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران