کتاب صوتی برنامه ریزی بازاریابی استراتژیک
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی برنامه ریزی بازاریابی استراتژیک

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 15,900 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک برای کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط اثر دیوید دبلیو اندرسون، یک ابزار مناسب و کاربردی برای توسعه تجارت‌هاست و به تمامی مدیران صنایع ‌کوچک تا متوسط یک روند تجربی ارائه می‌دهد.

در وضعیت کنونی که جهان شاهد تحولات و تغییرات شگرفی در حوزه‌های مختلف و شیوه‌های کسب‌و‌کار است، حضور در بازارهای ملی و بین‌المللی نیاز به یک مدیریت علمی بر پایه تفکر همه‌جانبه دارد؛ از این رو، در سال‌های اخیر تقاضای مدیران مؤسسه‌های ارائه دهنده خدمات و صاحبان صنایع به ویژه کسب‌و‌کارهای کوچک تا متوسط، برای مشاوره و پژوهش‌های بازاریابی، گسترش یافته و دغدغه‌های مدیران در شناخت بهتر بازار و توقعات مشتریان فراگیر شده است.

بنگاه‌های کوچک و متوسط در کشور، در حال حاضر با مشکلات فراوان در توسعه فعالیت خود در داخل و خارج روبه‌رو هستند. نقش و اهمیت این بنگاه‌ها در اقتصاد ایران تردیدناپذیر است. این صنایع با سرمایه‌گذاری نسبتاً اندک، اشتغال قابل ملاحظه‌ای را به وجود آورده و به علت انعطاف‌پذیری در ارائه تولید یا خدمات، فعالیت‌های صنعتی را آسان می‌سازند. ضمن اینکه می‌توانند به صورت صنایع جانبی در خدمت صنایع بزرگ‌تر باشند. برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک برای کسب‌و‌کارهای کوچک تا متوسط (Strategic Marketing Planning for the Small to Medium Sized Business) می‌تواند توانمندی اینگونه تجارت‌ها را در رویارویی با مشکلات و تهدیدات افزایش داده و حضور پایداری را در عرصه اقتصادی برای آن‌ها فراهم کند.

هر تصمیم و حرکتی در چهارچوب فعالیت‌های بازاریابی، تحت تأثیر عوامل محیطی است. مهم‌ترین ویژگی محیط، دگرگونی و تغییر است. صنایع کوچک و متوسط نیز تحت تأثیر عوامل محیطی قرار دارند. آن‌ها باید به منظور موفقیت در بازار، عوامل محیطی را شناسایی کرده و خود را با تغییرات و دگرگونی‌های محیطی هماهنگ کنند. روش برخورد با تغییرات محیطی بکارگیری فرآیند مدیریت استراتژیک و نیز استراتژی‌های بازاریابی است. استفاده از استراتژی‌های بازاریابی این امکان را به مؤسسه می‌دهد تا مجموعه‌ای از روابط را میان بنگاه اقتصادی و محیط برقرار کند تا نخست منطبق بر توانمندی‌های سازمان باشد و دوم در قبال تغییرات و دگرگونی‌های محیط، پاسخ‌گو باشد.

برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک، می‌تواند در موفقیت کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط نقش به سزایی داشته باشد. در صنایع و تجارت‌های بزرگ، استفاده از برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک نتایج موفقی را در برداشته است؛ ولی استفاده از آن در کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط، به علت شرایط خاص کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به افزایش کمّیت و اهمیت کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط در فعالیت‌های اقتصادی دنیا و نیاز آن‌ها به بهره‌مندی از برنامه‌ریزی استراتژیک، برای موفقیت در دنیای رقابتی، کتاب صوتی برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک برای کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط تلاش می‌کند تا به سازمان‌ها با ارائه یک برنامه عملی و کاربردی، در رسیدن به این امر مهم کمک کند.

دیوید دبلیو اندرسون (David W Anderson) در این کتاب یکی از بهترین برنامه‌های گام‌به‌گام بازاریابی را ارائه می‌کند و این کتاب را برای تمامی مدیران صنایع ‌کوچک تا متوسط و همچنین دانشجویان، علاقه‌مندان، مشاوران و دانش‌پژوهان مسائل مدیریت بازاریابی، بازرگانی، کسب‌وکار و کارآفرینی به نگارش درآورده است.

کتاب حاضر با گرایشی مدیریتی و به صورت کاربردی نگارش یافته و تلاش دارد در برنامه‌های تجاری، نیروی محرکه‌ای باشد که با خلق یک بیانیه رسالت، برنامه‌ریزی برای عملیات اجرایی، تمرکز بر روی مشتریان بالقوه، ظرفیت‌سنجی بازار، شناسایی نقاط ضعف رقیب‌ها و شناسایی روندهایی که در کسب‌وکار مؤثر است، هدف‌های گسترده‌ای را برای برنامه بازاریابی طرح کند و با یکپارچه‌سازی استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها و فرآیند‌های قابل سنجش، آن ‌را به بخشی از فرهنگ سازمانی تبدیل کند.

محتوای این کتاب در مقایسه با سایر کتاب‌های حوزه بازاریابی منحصربه‌فرد است؛ چراکه کمتر کتابی به مؤلفه‌های کاربردی قابل اجرا، در این حوزه، به ویژه در سطح تجارت‌های کوچک و متوسط پرداخته است. این کتاب حاصل سی سال تجربه مؤلف در بازاریابی محصولات و خدمات در سطح بین‌المللی است. در این اثر سعی شده با استفاده از مطالعات و بررسی ساختارهای مختلف بازاریابی، الگویی سودمند برای یک برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک و به صورت کاملاً کاربردی ارائه شود. امید است کتاب حاضر بتواند به صاحبان تجارت و همه علاقه‌مندانی که قصد دارند با برنامه‌ریزی بازاریابی استراتژیک، موجبات توسعه بهینه کسب‌و‌کاری را فراهم کنند، یاری رساند.

متأسفانه، 80 درصد از کسب‌وکارهای با اندازه کوچک تا متوسط در طول 2 سال ابتدای کارشان با شکست روبه‌رو می‌شوند و 90 درصد از تجارت‌ها، بعد از 10 سال ابتدای کارشان کاملاً از بین رفته‌اند. اگرچه ممکن است دلایل بسیاری وجود داشته باشد، ولی علت اساسی در بیشتر موارد، عدم وجود یک برنامه بازاریابی استراتژیک، کاربردی و قابل سنجش است.

کتاب‌های زیادی در مورد تئوری‌های بازاریابی وجود دارند، اما تعداد کمی از آن‌ها مؤلفه‌های کاربردی قابل اجرایی دارند. هدف این کتاب راهنما، هدایت شما در طول یک مسیر از برنامه‌های بازاریابی است. با استفاده از این کتاب، شما قادر خواهید بود تا یک برنامه،‌ مخصوص به نیازهای تجارت‌تان را توسعه دهید.

ابتدا، شما پژوهش‌های ضروری خود را بر روی مسائلی که تصمیم‌های منطقی و مهم تجارت شما به شمار می‌روند، انجام خواهید داد؛ دوم، یک اساسنامه مأموریتی برای تجارت خود ایجاد خواهید کرد که به عنوان یک چراغ راهنما در طول مسیر بازاریابی، شما را هدایت خواهد کرد؛ سوم، هدف‌ها، استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها و بودجه‌هایی که زیرساخت برنامه بازاریابی شما را ایجاد می‌کنند، توسعه خواهید داد؛ چهارم، برنامه را در کارهای روزانه خود جای داده، به صورتی که قسمتی از تجارت شما می‌شود؛ نهایتاً، میزان موفقیت تلاش‌های خود را سنجیده و به منظور ادامه حرکت در مسیر تعالی، به محض نیاز برنامه را اصلاح می‌کنید.

در طی سال‌ها، بازاریابان انواع مختلفی از ساختارهای بازاریابی را تجربه کرده‌اند. این سیستم توسعه برنامه، تنها سیستمی است که جواب می‌دهد. اگرچه این کتاب یک چهارچوب عالی برای طراحی یک برنامه بازاریابی ارائه می‌دهد، اما رسیدن به نتیجه و کسب موفقیت به طور کامل، بستگی به تلاش‌های شما خواهد داشت. به یاد داشته باشید که برنامه به‌خودی‌خود به وجود نیامده و به نتیجه نمی‌رسد.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
430,296 مگابایت
04 ساعت 03 دقیقه
مقدمه
16,862 مگابایت
07 دقیقه
فصل اول: نظریه بازاریابی - زندگی واقعی
63,939 مگابایت
28 دقیقه
فصل اول - بخش دوم - ماتریس SWOT
53,790 مگابایت
24 دقیقه
فصل اول - بخش سوم - تاکتیک‌های اجرای برنامه
49,964 مگابایت
22 دقیقه
فصل دوم: تکالیف خود را انجام دهید
60,424 مگابایت
26 دقیقه
فصل سوم: رقابت مؤثر
25,157 مگابایت
11 دقیقه
فصل چهارم: شناسایی روندهای بازار
21,276 مگابایت
09 دقیقه
فصل پنجم: طرح بازاریابی
32,410 مگابایت
14 دقیقه
فصل ششم: روش‌های رایج برای ارسال پیام به بازار
52,932 مگابایت
23 دقیقه
فصل ششم - بخش دوم - تبلیغات تجاری
48,676 مگابایت
21 دقیقه
فصل ششم - بخش سوم - تبلیغات درون فروشگاه
43,540 مگابایت
19 دقیقه
فصل ششم - بخش چهارم - اقدامات پس از انجام مکاتبه مستقیم
49,189 مگابایت
22 دقیقه
فصل هفتم: یک مدل کاری
17,622 مگابایت
08 دقیقه
فصل هشتم: یکپارچه‌سازی کل برنامه‌ها
20,456 مگابایت
09 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران