کتاب صوتی پدر آن دیگری
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی پدر آن دیگری

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 18,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

با کتاب صوتی پدر آن دیگری اثر پرینوش صنیعی، تمام مشکلات جامعه را از دریچه دید یک کودک می‌بینید و با داستان زندگی عجیب‌‌اش آشنا می‌شوید. این کتاب درباره‌ی موضوعی روانشناختی در حوزه‌ی کودکان و خانواده است.

پدر آن دیگری، سال‌های اولیه‌ی بعد از انقلاب را شرح می‌دهد و سخت‌گیری‌هایی که آن زمان در مورد رابطه دختران و پسران اعمال می‌شد، در بخش‌هایی از کتاب بازگو و درباره‌شان نقد شده‌ است. بیشتر از دیالوگ‌ها و گفت‌وگوی بین شخصیت‌ها، روایت‌های داستان به چشم می‌خورند. پدر آن دیگری و روایت‌هایش بیشتر از اینکه کلام‌ محور باشند، پر شده‌اند از رنگ‌ها، بوها و مزه‌های مختلف. پر از احساسات گوناگون تلخ و شیرین.

کتاب حاضر روایت‌گر دوران کودکی پسری‌ست که زندگی عادی ندارد و مثل هم سن و سال‌هایش زندگی نمی‌کند. شهاب، راوی داستان، در روز تولد بیست سالگی‌اش با دیدن عکسی خاطرات دوران کودکی‌اش را مرور می‌کند و آن را برای مخاطب شرح می‌دهد. شهاب از تحقیرهای پدرش خسته شده، شهابی که از تبعیض‌های پدرش بین او و برادر بزرگش آرش رنج می‌برد. آرشی که درس‌خوان و با استعداد است و همین ویژگی‌ها باعث جلب تمام توجه پدر خانواده به آرش می‌شود، به طوری که پدر دو پسرش را با هم مقایسه می‌کند و در مقابل آرش باهوش، شهاب خنگ قرار می‌گیرد. در این بین شهاب برای دفاع از خود سکوت می‌کند. عملا اعتراض می‌کند اما اعتراض او بی‌صداست. او به اصطلاح لالی انتخابی و یا سکوت پیشگی گزینشی را برمی‌گزیند و هیچوقت با هیچ‌کسی حتی اطرافیان نزدیک و درجه یکش صحبت نمی‌کند.

پرینوش صنیعی متولد 1328 خورشیدی در محله شاپور تهران و تحصیل کرده‌ی رشته علوم تربیتی با تخصص مشاوره از دانشگاه فیلیپین است. شغل پرینوش صنیعی به عنوان مشاور تربیتی، به رمان‌هایش جلوه‌ی اجتماعی داده است. او در کتاب‌هایش گذری به اجتماع می‌زند و اینکه تلاش می‌کند دردی را بیان کند.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی پدر آن دیگری می‌شنویم:

«مادر امروز برای 20 سالگی‌ام جشن تولد مفصلی گرفته و من به دور از هیاهوی دوستان، بیست سال گذشته را مرور می‌کنم. از روزی که به خنگیم پی بردم، نسبت به این کلمه حساس شدم، وقتی به این اسم صدایم می‌کردند عصبانی می‌شدم یا جیغ می‌کشیدم، چیزی را می‌شکستم یا کسی را می‌زدم و یک خرابکاری درست و حسابی راه می‌انداختم ولی از آن لحظه که واقعیت را پذیرفتم حالت هایم عوض شد، با شنیدن این اسم عصبانی نمیشدم ولی انگار چیزی راه گلویم را می‌بست، در کنجی می‌نشستم زانوهایم را بغل می‌کردم و آرزو می‌کردم از این هم کوچک‌تر شوم آنقدر کوچک که هیچ‌کس نتواند مرا ببیند و این برای بچه چهار ساله رنج بزرگی است.»

«دخترعمویم «فرشته» مرا بخاطر خنگ بودنم خیلی دوست داشت. مرا «خنگول کوچولوی من» صدا می‌کرد و در آغوشم می‌گرفت. چقدر از بویش خوشم می‌آمد. او هم از کارهای من خوشحال می‌شد و می‌خندید، شکلات و بستنی برایم می‌خرید. من شکلات و بستنی خیلی دوست داشتم ولی از اینکه او خوشحال می‌شد، بیشتر خوشم می‌آمد. حاضر بودم هرکاری بکنم تا او بیشتر و بیشتر خوشحال شود. آن‌ها همیشه با خنده به من خنگ می‌گفتند من هم طبیعتاً فکر می‌کردم خنگ حرف خوبیست. نمی‌دانستم، مردم بخاطر چیزهای دیگر جز خوشحالی هم می‌خندند. خوب چه کنم من خنگ بودم دیگر.»

کتابهای بیشتر از گوینده
کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
534,690 مگابایت
07 ساعت 26 دقیقه
بخش اول
24,434 مگابایت
18 دقیقه
بخش دوم
38,379 مگابایت
28 دقیقه
بخش سوم
34,765 مگابایت
25 دقیقه
بخش چهارم
28,864 مگابایت
21 دقیقه
بخش پنجم
24,528 مگابایت
18 دقیقه
بخش ششم
42,079 مگابایت
31 دقیقه
بخش هفتم
27,043 مگابایت
20 دقیقه
بخش هشتم
35,118 مگابایت
25 دقیقه
بخش نهم
40,833 مگابایت
30 دقیقه
بخش دهم
25,752 مگابایت
19 دقیقه
بخش یازدهم
33,942 مگابایت
25 دقیقه
بخش دوازدهم
27,051 مگابایت
20 دقیقه
بخش سیزدهم
27,736 مگابایت
20 دقیقه
بخش چهاردهم
42,465 مگابایت
31 دقیقه
بخش پانزدهم
33,223 مگابایت
24 دقیقه
بخش شانزدهم
31,376 مگابایت
23 دقیقه
بخش هفدهم
35,174 مگابایت
26 دقیقه
بخش هجدهم
20,944 مگابایت
15 دقیقه
بخش نوزدهم
25,343 مگابایت
18 دقیقه
بخش بیستم
15,758 مگابایت
12 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران