کتاب صوتی هوو
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی هوو

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 5,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

ویلیام ترور در کتاب صوتی هوو، تنهایی انسان‌ها و ناتوانی‌شان را در مواجهه شدن با آن، روایت می‌کند و درک علت آن را به زیباترین شکل ممکن به تصویر می‌کشد؛ درک تنهایی‌ای که غالباً برای دیگران سخت و یا غیرممکن است.

کتاب هوو (The Mark) برنده جایزه‌ی وایت‌برد در سال‌های 1983-1994 و همچنین برنده‌ی جایزه‌ی اُ. هنری در سال‌های 2007، 2008 و 2010 شده است. هوو، وقتی از سال و کلاهبرداری در کاناستا از داستان‌های موجود دراین کتاب هستند.

ویلیام ترور (William Trevor) در ایرلند در خانواده‌ای پروتستان به دنیا آمد. نخستین کتاب‌اش رمان «معیار رفتار» نام داشت که در سال 1958 منتشر شد. این رمان، آغازی بود برای او تا به عنوان یکی از نویسندگان پرکار و بزرگ ایرلند شناخته شود. چنانکه بسیاری او را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان داستان‌های کوتاه انگلیسی‌زبان می‌دانند. سه‌ بار برنده شدن سه باره‌ی جایزه‌ی ادبی وایت‌برد (Whitbread prize) و پنج‌بار نامزد جایزه‌ی ادبی من بوکر بودن از جمله افتخارات اوست.

ترور، در داستان‌های کوتاه‌اش بیش‌تر متاثر از چخوف است. او به شیوه‌ای استادانه تفاوت‌های جزئی و دقیق شخصیت‌هایی را که سرنوشت برایشان نوعی مصیبت رقم زده به تصویر می‌کشد. شخصیت‌های داستان‌های او اکثرا افراد به‌ حاشیه‌ رانده‌ شده‌ی جامعه‌ هستند. کودکان، افراد مسن، مردان یا زنان میان‌سال تنها یا زوج‌هایی که زندگی ناموفقی را تجربه می‌کنند؛ کسانی که نمی‌توانند واقعیت‌های زندگی خود را قبول کنند و به همین دلیل به کنج عزلت پناه می‌برند. در داستان‌های ترور، فضای انگلیسی و ایرلندی به خوبی قابل مشاهده است.

در بخشی از کتاب صوتی هوو می‌شنویم:

آنا مکینتاش که به تنهایی در مهمانی لوهرها حضور دارد، به همسرش ادوارد می‌اندیشید و به همین دلیل او را به وضوح در ذهن خود مجسم کرد. همسرش مردی چهل‌و‌یک‌ ساله بود. لاغر اندام با موهایی بور که اغلب پریشان بود. در طی هفده‌ سالی که باهم ازدواج کرده بودند خیلی کم تغییر کرده بود. هنوز هم هنگام مواجهه با مردم عصبی و هنگام لبخند زدن دست‌پاچه می‌شد و هنوز حالت چهره‌اش پسرانه بود. آنا هنوز هم اعتقاد داشت که نباید در کنار هم بمانند؛ چرا که ادوارد بچه می‌خواست و او نمی‌توانست بچه‌دار شود. این زن در تمام این سال‌ها به‌ خاطر این واقعیت، شرایط عصبی سختی را سپری کرده بود و در همین اواخر به درخواست ادوارد پیشِ روان‌پزشکی به نام دکتر ابات می‌رفت.

در سالن پذیرایی لوهرها که سقف و دیوارهایش از رنگ طلایی می‌درخشید، آنا به موسیقی شادی که از ضبط صوت برمی‌خواست گوش می‌داد و هم‌چنان به همسرش می‌اندیشید. در چنین لحظه‌ای او هم می‌بایست در مهمانی حضور می‌داشت؛ چرا که آن‌ها با هم در این‌جا قرار گذاشته بودند، اما اکنون سه ربع از زمانیکه ادوارد تعیین کرده بود، می‌گذشت. لوهرها خانواده‌ای بودند که ادوارد از طریق مسائل کاری با آن‌ها آشنا شده بود و بعدا گفته بود که بهتر است او و آنا با آن‌ها معاشرت بیش‌تری داشته باشند. آنا هرگز قبلا آن‌ها را ندیده بود و همین مساله او را معذب می‌کرد؛ چرا که کسی را در این جمع نمی‌شناخت و می‌بایست تنها به انتظار می‌نشست. وقتی به این موضوع فکر می‌کرد احساس بدی به او دست می‌داد؛ چرا که ادوارد با او مهربان بود و البته تاکنون همیشه همین‌طور بوده و امکان نداشت که تا این حد نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشد. ادوارد می‌دانست که قرار گرفتن در موقعیتی عصبی باعث ترس و ایجاد دردی در شکم آنا می‌شد. زن به ساعت‌اش نگاه کرد و آهی کشید.

کتابهای بیشتر از گوینده
کتابهای بیشتر از نویسنده

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
109 مگابایت
02 ساعت 03 دقیقه
هوو
52 مگابایت
57 دقیقه
وقتی از سال
24 مگابایت
26 دقیقه
کلاه‌برداری در کاناستا
39 مگابایت
42 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران