کتاب صوتی ریش آبی
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی ریش آبی

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 5,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی ریش آبی، بازگویی‌های بازیگوشانه و ویرانگرانه آنجلا کارتر از افسانه‌های پریان «شارل پرال»، زنان کاردان، تبهکاران سیاه‌دل، حیوانات مکار و دگرگونی‌هایی باورنکردنی را شامل می‌شود.

کتاب ریش آبی (Blue Beard) همچنین برنده جایزه یادواره جیمزتیت بلک سال 1984 و جان لایورین ریس سال 1968 شده است. در این هفت داستان مملو از طنازی‌های بی‌پرده و زمینی و خیال‌پردازی‌های گوتیک، هیچ چیز آن طوری نیست که به نظر می‌رسد.

آنجلا کارتر (Angela Carter) نویسنده و روزنامه‌نگاری است که بیشتر با نگاه فمینیستی و استفاده از سبک رئالیسم جادویی در آثارش شناخته می‌شود. وی که در سال 1992 میلادی درگذشته، در لیست 50 نویسنده برتر بریتانیا در نشریه تایمز از سال 1945 به بعد قرار دارد. از این نویسنده 9 رمان و 6 داستان و دو مجموعه شعر منتشر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی ریش آبی می‌شنویم:

«روزی روزگاری ملکه‌ی یک سرزمین، پسری چنان زشت و بد ترکیب به دنیا آورده بود که حتی خود با دل مادرانه‌اش هم نمی‌توانست اصلا به او اخت بگیرد. اما قابله‌ای که در زایمان به او کمک کرده بود و یک پری بود بهش گفت که او قطعا دوستن داشتن فرزندش را خواهد آموخت، چرا وقتی که او بزرگ شود به فردی بسیار زیرک و جذاب تبدیل می‌گردد و بعد اضافه کرد که وقتی زمانش فرا برسد او خواهد توانست هوش ذاتی‌اش را با کسی که بیشتر از همه دوست دارد تقسیم کند.

این شد که ملکه از به دنیا آوردن چنین چیز بی‌ریختی اندکی تسلی یافت و به محض این که کودک به حرف زدن افتاد، چنان سخنان نغز و حکیمانه‌ای به زبان آورد و رفتاری چنان خردمندانه داشت که همه را مجذوب خود می‌کرد و محبوب همگان شده بود. فراموش کردم به شما بگویم که او با یک منگوله موی کوچک درست بالای سرش به دنیا آمده و لقب ریکی زلف منگوله‌ای را هم از همین جا گرفته بود. ریکی هم که نام خانوادگی‌اش بود.

هفت-هشت سال بعد بود که ملکه‌ی سرزمین همسایه دو دختر دوقلو به دنیا آورد. اولین دختری که به دنیا آمد به زیبایی آفتاب روز بود؛ ملکه آن‌قدر ذوق زده شده بود که پرستار ترسید نکند یک وقت عقلش را از دست بدهد. همان پری قابله‌ای که ریکیِ زلف منگوله‌ای را زایانده بود، برای زایمان این ملکه هم حاضر شده بود و برای فرو نشاندن هیجانات و زیاده‌روی‌های ملکه گفت، افسوس که این پرنسس کوچولوی زیبا از ذره‌ای هوش و خرد برخوردار نیست و در بزرگسالی‌اش همان قدر که زیباست، احمق خواهد بود.»

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
107,578 مگابایت
02 ساعت 02 دقیقه
ریش آبی
17,184 مگابایت
18 دقیقه
شنل قرمزی
6,955 مگابایت
07 دقیقه
گربه‌ی چکمه پوش
14,238 مگابایت
15 دقیقه
زیبای خفته در جنگل
26,860 مگابایت
29 دقیقه
سیندرلا: یا، ماجرای کفش بلورین
20,482 مگابایت
22 دقیقه
ریکیِ زلف منگوله‌ای
19,413 مگابایت
21 دقیقه
سه آرزوی احمقانه
9,527 مگابایت
10 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران