کتاب صوتی موش ها و آدم ها
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی موش ها و آدم ها

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 16,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

تنهایی و رویا

جرج و لنی برای فرار از تنهایی و کنار آمدن با شرایط سخت زندگیِ کارگری به رویایی مشترک پناه می‌برند. رویای داشتن زمینی برای خود. جورج فردی ریز اندام و چابک و لنی فردی درشت اندام و کند ذهن است. آن‌ها رفاقت خوبی با هم دارند و به همین رفاقت دل‌خوش هستند و جورج همیشه نگران بی‌فکری‌های لنی‌ست. این دو دوست رویای خود را در سر می‌پرورانند و با آن خود را از تنهایی می‌رهانند. در کتاب «موش‌ها و آدم‌ها» موش نماد کارگران بد اقبال دوران رکود است که اشتاین‌بک آن را از شعر معروف رابرت برنز شاعر بزرگ اسکاتلندی برگزید و فلاکت کارگرانی را به تصویر می‌کشد که در سرزمین خود هر کدام دارای زمینی بودند ولی اکنون باید با حقوق ناچیزی بر روی زمین اربابان بی‌رحم کار کنند. اشتاین‌بک در این کتاب به شکلی بسیار ملموس روابط آدم‌ها را به تصویر می‌کشد و با تصویر پردازی خوب شخصیت‌ها درک قابل وصفی از دنیای آدم‌های تنها را به نمایش می‌گذارد.

بخشی از کتاب

لنی گفت: «شاید اگر این توله رو بردارم و یه جای دوری بندازم، جورج اصلا نفهمه که این حیوون مرده. اون وقت من می‌تونم بدون دردسر از خرگوشا مراقبت کنم.»

زن کورلی با خشم گفت: «تو به جز خرگوش به چیز دیگه‌ای هم فکر می‌کنی؟»

لنی صبورانه توضیح داد: «ما قراره یه جای کوچیک داشته باشیم. ما قراره یه خونه و یه باغ و یه جایی برای کاشت یونجه داشته باشیم. یونجه‌ها رو برای خرگوشا می‌خوایم و یه کیسه پر از یونجه برمی‌دارم و اون‌ها رو به خرگوش‌ها می‌دم.»

زن پرسید: «خرگوش چی داره که تو رو این جوری دیوونه خودش کرده؟»

لنی ناچار بود قبل از آن‌که بتواند به نتیجه برسد، فکر کند. با احتیاط خود را به زن نزدیک‌تر کرد، به طوری که درست روبه‌روی او قرار گرفت: «من ناز کردن ی چیز ناز و دوس دارم ...»

برنده جایزه نوبل ادبیات

جان ارنست اشتاین‌بک جونیور نویسنده‌ی پر آوازه‌ی آمریکایی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات در سال 1902 در کالیفرنیا به دنیا آمد. وی بعد از سپری کردن دوران کودکی به تحصیلات عالی در رشته ادبیات انگلیسی پرداخت که آن را به اتمام نرساند. بعد از آن مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه‌چین و ... مشغول به کار شد. شغل‌های این چنین به او فرصت داد تا بتواند بخواند و بنویسد. او اولین اثر خود «جام زرین» را در سال 1929 نگاشت. اشتاین بک با نوشتن دو کتاب پرآوازه خود «موش‌ها و آدم‌ها» و «خوشه‌های خشم» توانست جایزه نوبل ادبیات را به خود اختصاص دهد. وی در هر دو کتاب زندگی طبقه کارگر آمریکا و کارگران مهاجر در دوره رکود بزرگ را بیان می‌کند. البته وی در اواخر عمر همانند جرج اورول از مواضع چپ خود اظهار ندامت کرده و از جنگ آمریکا در ویتنام علیه حکومت کمونیستی آن نیز پشتیبانی کرد. حتی خود به ویتنام رفته و به قول خود از «عملیات قهرمانانه» سربازان آمریکایی گزارش تهیه می‌کرد. وی در سال 1968 در سن 66 سالگی بر اثر بیماری قلبی درگذشت.

مروارید، شرق بهشت، ماه پنهان، چمنزارهای بهشت از دیگر آثار پر آوازه‌ اشتاین‌بک هستند.

رویای بی‌صدا

شرکت آوانامه با همکاری نشر به‌سخن کتاب صوتی «موش‌ها و آدم‌ها» را تولید و منتشر کرده است. علاقه‌مندان به کتاب صوتی می‌توانند این اثر را با صدای کامیار محبی و موسیقی متناسب با فضای کتاب، شنیده و از آن لذت ببرند.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
260,654 مگابایت
04 ساعت 49 دقیقه
فصل اول - بخش اول
28,520 مگابایت
31 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
12,043 مگابایت
13 دقیقه
فصل دوم - بخش اول
25,391 مگابایت
28 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
23,957 مگابایت
26 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
29,215 مگابایت
32 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
36,965 مگابایت
40 دقیقه
فصل چهارم
43,363 مگابایت
47 دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
21,856 مگابایت
24 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
19,151 مگابایت
21 دقیقه
فصل ششم
25,348 مگابایت
28 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران