کتاب صوتی تبعید و سلطنت
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی تبعید و سلطنت

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 18,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

داستان‌های معناگرا

«تبعید و سلطنت» کتابی‌ست نوشته آلبر کامو که از شش داستان کوتاه تشکیل شده است.  کتاب «تبعید و سلطنت» با داستان‌های «هرزه زن»، «مرتد یا ضمیر سرگردان»، «گنگ‌ها»، «میهمان»، «ژونا یا هنرمندی در حین کار»، «نذر یا صخره‌ای که حرکت می‌کند» مخاطب را با فلسفه دینی و اعتقادی پیچیده‌ای روبه‌رو می‌کند که در نهایت راهی جز غور در سطرهای کتاب نمی‌یابد. در این کتاب مخاطب با مردان و زنان و مکان‌هایی به ظاهر متفاوت برخورد می‌کنند ولی با کمی تفکر، بسیاری از آن‌ها را آشنا می‌یابند.

برشی از کتاب

«کمی بعد، آموزگار جلوی پنچره سالن کلاس ایستاده بود و به نور زرد رنگی که از بلندی‌های آسمان به سطح فلات می‌ریخت نگاه می‌کرد. ولی حتی لحظه‌ای هم آن را نمی‌دید. پشت سر او، روی تخته سیاه بین پیچ و خم‌های رودهای فرانسه با دست‌خطی ناشیانه جمله‌ای نوشته شده بود: «تو برادر ما را تحویل پلیس دادی، جزایش را خواهی دید.» دارو به آسمان و به فلات نگاه کرد و از آن‌جا به زمین محوی که ...»

نویسنده‌ای ناکام

آلبر کامو در سال 1913 در دهکده کوچکی در الجزایر به دنیا آمد. پدر او فرانسوی فقیری بود که در الجزایر برزگری را پیشه خود ساخت. یک سال پس از این که کامو پا به این دنیای پرطلاتم گذاشت جنگ جهانی اول آغاز شد و پدرش به جبهه اعزام شد و در همان سال‌ها جان خود را از دست داد. کامو به دلیل تنگدستی بعد از پایان دوره ابتدایی مجبور به ترک مدرسه شد ولی معلمش که به استعداد وی پی برده بود او را برای شرکت در آزمون کمک‌بگیران تحصیلی تشویق کرد. شرکت در این آزمون موفقیت وی را به دنبال داشت و در نتیجه کامو تحصیل خود را در کنار کار برای تأمین معاش خود ادامه داد. در جوانی پیشه خبرنگاری را دنبال کرد که در آن چندان موفق نبود و بعد از آن به فوتبال روی آورد که موفقیت زیادی را برای او در پی داشت و او به عنوان دروازبان اول تیم جوانان دانشگاه ریسینگ الجزیره انتخاب شد. اما روزگار سر ناسازگاری با او را داشت و او به دلیل بیماری سل مجبور شد فوتبال را کنار بگذارد. خود او می‌گوید:

«خیلی زود یادگرفتم که توپ هیچ‌گاه از طرفی که فکر می‌کنید نمی‌آید و این درس، در زندگی‌ام - به خصوص در پاریس که هیچ‌کس با دیگری رو راست نیست - خیلی به دردم خورد.»

کامو در طول جنگ جهانی دوم شاهد اعدام «گابریل پری» بود که حس شورش علیه آلمان‌ و نازیسم را در او برانگیخت. یک سال بعد از آن عضو گروه مقاومت فرانسه شد و شروع به فعالیت روزنامه‌نگاری زیرزمینی کرد. وی در این گروه با ژان پل سارتر آشنا شد. رابطه او با سارتر بعد از خروج او از حزب کمونیست رو به تیرگی نهاد. وی در این سال‌ها کتاب‌های پر‌فروش و فلسفی فرانسه یعنی «طاعون» و «انسان طاغی» را نگاشت. از دیگر آثار معروف او که در طول حیات خود نگاشت می‌توان به «مرگ خوش»، «آدم اول»، «تبعید و حکومت وجدان»، «بیگانه»، «سقوط» و ... اشاره کرد.

کامو در بعد از ظهر چهارم ژانویه ۱۹۶۰ و در سن ۴۷ سالگی بر اثر سانحه‌ی تصادف نزدیک سن، در شهر ویل‌بلویل در گذشت و رمان «آدم اول» وی برای همیشه ناتمام ماند.

روایت جریان سیال زندگی

آوانامه با همکاری انتشارات ققنوس کتاب صوتی «تبعید و سلطنت» را با روایت‌ میلاد میرزائی تولید و منتشر کرده است تا علاقه‌مندان به کتاب‌های صوتی  از شنیدن آن لذت ببرند.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
372 مگابایت
06 ساعت 52 دقیقه
داستان اول: هرزه زن - قسمت اول
23 مگابایت
25 دقیقه
داستان اول: هرزه زن - قسمت دوم
31 مگابایت
33 دقیقه
داستان دوم: مرتد یا «ضمیر سرگردان» - قسمت اول
24 مگابایت
26 دقیقه
داستان دوم: مرتد یا «ضمیر سرگردان» - قسمت دوم
16 مگابایت
17 دقیقه
داستان دوم: مرتد یا «ضمیر سرگردان» - قسمت سوم
18 مگابایت
20 دقیقه
داستان سوم: گنگ‌ها - قسمت اول
25 مگابایت
27 دقیقه
داستان سوم: گنگ‌ها - قسمت دوم
17 مگابایت
18 دقیقه
داستان چهارم: میهمان - قسمت اول
19 مگابایت
21 دقیقه
داستان چهارم: میهمان - قسمت دوم
22 مگابایت
24 دقیقه
داستان پنجم: ژونا یا «هنرمندی در حین کار» - قسمت اول
25 مگابایت
27 دقیقه
داستان پنجم: ژونا یا «هنرمندی در حین کار» - قسمت دوم
30 مگابایت
33 دقیقه
داستان پنجم: ژونا یا «هنرمندی در حین کار» - قسمت سوم
22 مگابایت
24 دقیقه
داستان پنجم: ژونا یا «هنرمندی در حین کار» - قسمت چهارم
16 مگابایت
17 دقیقه
داستان ششم: نذر یا «صخره‌ای که حرکت می‌کند» - قسمت اول
25 مگابایت
27 دقیقه
داستان ششم: نذر یا «صخره‌ای که حرکت می‌کند» - قسمت دوم
23 مگابایت
25 دقیقه
داستان ششم: نذر یا «صخره‌ای که حرکت می‌کند» - قسمت سوم
22 مگابایت
24 دقیقه
داستان ششم: نذر یا «صخره‌ای که حرکت می‌کند» - قسمت چهارم
22 مگابایت
24 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران