20 درصد تخفیف کتاب صوتی سه قطره خون
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی سه قطره خون

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 16,000 تومان 12,800 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

داش آکل در سه قطره خون

کتاب «سه قطره خون» نوشته صادق هدایت متشکل از یازده داستان کوتاه با درون مایه اجتماعی‌ست. در این کتاب صادق هدایت شرح حال افرادی با سنین و جنسیت‌های مختلفِ گرفتار در چنگال هنجارها و ناهنجاری‌های اجتماعی را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد. در مقدمه کتاب چنین آمده است:

«سه قطره خون، اولین داستان از مجموعه داستان‌های کتاب حاضر است. هدایت در این داستان با بهره‌گیری از یک افسانه‌ی کهن که شاید به‌صورت اسطوره درآمده یاری جسته تا حرفش را در قالب اسطوره‌ی «مرغ حق» بگوید.»

خلاصه داستان

سه قطره خون: این داستان از زبان احمد که در بیمارستان روانی بستری است روایت می‌شود. احمد آرزوها و تصوراتش را زندگی می‌بخشد و با آن‌ها زندگی می‌کند ولی در پایان ...

گرداب: داستان عشق و خیانت. داستان شک و تردیدی که پایانی نافرجام را به همراه می‌آورد و راه گریزی از آن نیست.

داش آکل: داستان جوانمردی و ناجوانمردی. داش آکل جوانمردی که زندگی خود را وقف مردم دیار خود کرده است در دام تزویر ناجوانمردان گرفتار می‌شود و زندگی و مردمان دیارش روی دیگر خود را به او نشان می‌دهند.

آیینه‌ی شکسته: صادق هدایت در این داستان  خرافات را درون مایه داستان خود می‌کند و عشقی نافرجام را به تصویر می‌کشد.

طلب آمرزش: امید به بخشیده شدن و آمرزش زواری که به پابوس امام حسین (ع) می‌روند در حالی که سرتاپایشان پوشیده از گناه‌ست.

لاله: مردی که به دور از همنوعان خود زندگی می‌کند سرپرستی دختری را می‌پذیرد ولی در گذر زمان مرد متوجه متفاوت بودن علاقه خود به آن دختر می‌شود و ...

 صورتک‌ها: پسری جوان و از خانواده سرشناس به دختری دل می‌بندد که مخالفت خانواده‌اش را در پی دارد ولی او تن به این مخالفت نمی‌دهد تا این که ...

چنگال: داستان مردی که پاسخگوی مسائل شرعی است ولی خود اعتقادی به آن‌ها ندارد و خانواده او درگیر خشونت‌های وی هستند.

مردی که نفسش را کشت: داستان معلمی که با غور و تحقیق در متون عرفانی به دنبال مرشد برای مبارزه با نفس خود و پیمودن هفت وادی عرفان می‌گردد.

محلل: مردی که بازیچه دست دختر بچه‎ای می‌شود و این دختر بچه زندگی او را به تباهی می‌کشاند.

گجسته‌دژ: کیمیاگری برای رسیدن به فرمول درست کردن طلا در دژی ساکن می‌شود که این دژ در نزد اهالی به شوم بودن معروف است و این شومی دامن کیمیاگر را می‌گیرد.

پیشگام داستان نویسی نوین ایران

صادق هدایت در ۲۷ بهمن ۱۲۸۱ در تهران متولد شد. وی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از رجال معروف عصر ناصری و صاحب کتاب‌هایی چون «مجمع الفصحا» و «اجمل التواریخ» بود. در 6 سالگی در مدرسه علمیه‌ی تهران شروع به تحصیل کرد و بعد از آن دوره دبیرستان را در مدرسه دارالفنون گذراند. در 1295 به دلیل درد چشم از تحصیل باز ماند و مجدداً در سال 1296 با رفتن به مدرسه سن لویی که متعلق به فرانسویان بود به تحصیل پرداخت. وی در جوانی گیاه‌خوار شد و در همین راستا کتاب «فواید گیاه خواری» را نگاشت. او معتقد بود اگر انسان بخواهد دست از جنگ بردارد باید اول دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

هدایت در سال 1305 بعد از فارغ‌التحصیلی از مدرسه سن لویی به همراه دانش‌آموزان اعزامی به بلژیک رفت و در آنجا به تحصیل در رشته ریاضیات محض پرداخت. در همین سال‌ها «مرگ» و «جادوگری در ایران» را منتشر کرد. وی از ماندن در بلژیک راضی نبود و پس از تلاش بسیار و تغییر رشته به پاریس عزیمت کرد. دو سال بعد از ورودش به پاریس اقدام به اولین خودکشی کرد که موفقیت‌آمیز نبود. در همان سال نخستین داستان‌های کوتاه را نوشت.

وی در سال 1309 تحصیلاتش در پاریس را رها کرد و به تهران بازگشت و در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال با بزرگانی چون بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی آشنا شد و گروه ربعه را تشکیل دادند.

قلم هدایت

هدایت علاوه بر آثار نام برده شده نوشته‌های دیگری هم از خود برجای گذاشت که عبارتند از: زنده به‌گور، بوف کور، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های چون مسخ، کلاغ پیر، گروه محکومین، دیوار و ...

مرگ

سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در آشپزخانه ی محل سکونت خود، پس از پوشاندن درزهای در و پنجره و باز گذاشتن شیر گاز به زندگی خود خاتمه داد. او را می‌توان نخستین نویسنده و ادیب ایرانی دانست که خودکشی کرده است.

صدایی از دل اجتماع

آوانامه کتاب صوتی «سه قطره خون» را با صدای آرمان سلطان‌زاده برای علاقمندان به آثار هدایت تولید و منتشر کرده است.

کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
246 مگابایت
04 ساعت 35 دقیقه
سه قطره خون
22 مگابایت
24 دقیقه
گرداب
28 مگابایت
31 دقیقه
داش آکل
30 مگابایت
33 دقیقه
آئینه شکسته
12 مگابایت
13 دقیقه
طلب آمرزش
24 مگابایت
26 دقیقه
لاله
18 مگابایت
20 دقیقه
صورتک‌ها
20 مگابایت
22 دقیقه
چنگال
19 مگابایت
21 دقیقه
مردی که نفسش را کشت
31 مگابایت
34 دقیقه
محلل
23 مگابایت
25 دقیقه
گجسته‌دژ
24 مگابایت
26 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران