کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 12,000 تومان
+ 1500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

زناشویی، فلسفه، داستان

اونوره دو بالزاک در کتاب «فلسفه زندگی زناشویی» با دیدی متفاوت و با درون مایه‌ای طنز به زندگی زناشویی و مسائل و مشکلات آن می‌پردازد. مسائلی که در زندگی روزمره برای زوجین ایجاد دردسر می‌کند ولی با خواندن آن در کتاب لبخندی برلبان مخاطب نقش می‌بندد. بالزاک در این کتاب دو موضوع را بیان می‌کند. نخست، انتقاد از طبقه بورژوا در زمانه خود که آن را به شدت به استهزا می‌گیرد و زیر سوال می‌برد. دومین موضوع که درون مایه طنز کتاب را شکل می‌دهد و از آن اثری کمیک می‌سازد ساده و روان بودن و در عین حال پیچیده نبودن این اثر، به طنز شکل فلسفی می‌بخشد. وی در این کتاب از گزارهای فلسفی زیادی مانند «بدبختی انواع مختلفی داد»، «شرارت، چاپلوسی، فلاکت و عشق تنها مختص زمان حال هستند»، «عشوه‌گری طمع را از بین می‌برد» و ... استفاده می‌کند و آن را ابزاری می‌سازد برای بیان مشکلات زندگی زناشویی در گذر زمان.

بخشی از کتاب

در مورد شوهرهایی که متعلق به طبقه‌ی اجتماعی پایین‌ترند باید گفت که ممکن نیست دیگر بتوان کاری برای آن‌ها کرد: برای این گروه چنگی در کار نیست. آن‌ها به طبقه پر جمعیت تسلیم شدگان می‌پیوندند. به این ترتیب است که آدلف با خود می‌گوید: «زن‌ها مانند بچه‌ها هستند. یک آب‌نبات به آن‌ها بدهید تا آن‌ها را مانند بچه‌های شکمویی که در گروه‌های بازی مشغول پایکوبی‌اند، به رقص دربیاورید...»

بالزاک و مکتب رئالیسم (واقع‌گرایی)

اونوره دو بالزاک در سال 1799 در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. از هشت سالگی تا چهارده سالگی در تور به تحصیل پرداخت و در همین سال به همراه خانواده به پاریس مهاجرت کرد. وی در ابتدای راه نویسندگی مورد استقبال چندانی از سوی مخاطبان قرار نگرفت و با مشکلات مالی فراوانی روبه‌رو شد. بالزاک بعد از انتشار کتاب «چرم ساغری» به شهرت رسید و از آن پس کتاب‌هایش مورد استقبال قرار گرفت.

آثار بالزاک نمایه‌ای کامل از زندگی طبقات اجتماعی عصر اوست. وی در مجموعه آثارش که خود نام «کمدی انسانی» بر آن نهاده بود افراد اجتماع زمان خود، اشراف، فرهیختگان، دهقانان و ... را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد. وی در تکرار حضور شخصیت‌های داستان و گسترش روانشاسی شخصیت‌های منفرد در آثارش بسیار توانا بوده است. وی را به دلیل ویژگی‌های نوشتاری خاص در نوشتار پیشگام و زمینه‌ساز سبک واقع‌گرایی می‌دانند. بالزاک در طول زندگی نسبتاً کوتاهش بیش از صد مقاله، رمان و نمایشنامه به رشته تحریر در آورد که حدود بیست و هشت کتاب آن به فارسی ترجمه شده است که از آن جمله می‌توان به «آرزوهای بربادرفته»، «کشیش دهکده»، «مادام دولاشانتری»، «شوان‌ها»، «مسافرخانه سرخ»، «باباگوریو» و ... اشاره کرد. وی در سال 1850 در سن 51 سالگی دارفانی را وداع گفت.

کتاب بشنوید

کتاب صوتی فلسفه زندگی زناشویی از مجموعه کتاب‌های پانوراما توسط آوانامه با همکاری انتشارات ققنوس با صدای وحید فقیهی برای علاقمندان به کتاب طنز فلسفی تولید و منتشر شده است.

کتابهای بیشتر از گوینده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
124 مگابایت
02 ساعت 18 دقیقه
فصل اول: گرمای پاییزه‌ی زندگی زناشویی
13 مگابایت
14 دقیقه
فصل دوم: کار اجباری
16 مگابایت
17 دقیقه
فصل سوم: لبخندهای زورکی
11 مگابایت
12 دقیقه
فصل چهارم: تحلیل و توصیف مرض ویلا
11 مگابایت
13 دقیقه
فصل پنجم: فلاکت در فلاکت
13 مگابایت
14 دقیقه
فصل ششم: کودتای هجدهم برومر زوجین
14 مگابایت
15 دقیقه
فصل هفتم: هنر قربانی بودن
11 مگابایت
12 دقیقه
فصل هشتم: پایان امپراطوری اول
13 مگابایت
14 دقیقه
فصل نهم: تلنولوژی نعش‌کش
13 مگابایت
14 دقیقه
فصل دهم: جایی که آن را فلیچیتای پایان اپرا و حتی پایان زندگی مشترک می‌نامند
11 مگابایت
13 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران