کتاب صوتی لبخند مسیح
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی لبخند مسیح

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,900 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی لبخند مسیح اثر سارا عرفانی، داستانی درباره‌ی تغییر اندیشه‌هاست و سعی در نمایش دادن روندهای تغییر عقیدتی در میان اشخاص مختلف را دارد.

داستان درباره‌ی دختر امروزی و مستقلی به نام نگار است که مقاله‌ای خارجی در مورد سینما می‌خواند و سوال‌های زیادی در ذهنش شکل می‌گیرد، به همین دلیل برای پیدا کردن پاسخ سوال‌هایش به نویسنده این مقاله ایمیل می‌زند و با شخصی به نام نیکلاس که ساکن یکی از کشورهای غربی است آشنا می‌شود. در ارتباطات نوشتاری بین آن دو جاذبه‌های دین اسلام از طریق افکار و عقاید نگار به ذهن جستجوگر و حقیقت یاب نیکلاس رخنه می‌کند. پس از مدتی متوجه می‌شود که این مرد قصد مسلمان شدن دارد و از نگار دست یاری می‌طلبد.

نگار که خود، دین را در زندگی بی‌اهمیت می‌شمارد و گرفتار زندگی شلوغ خود بوده است، بدون اینکه بخواهد، کمک‌رسان فرد دیگری می‌شود و به یک مسیحی که مسیحیت نتوانسته است به پرسش‌هایش پاسخ بدهد، یاری می‌رساند تا به آن چیزی که می‌خواهد برسد. روزها می‌گذرد و نیکلاس برای آشنایی بیشتر با دستورات و ویژگی‌های دین اسلام شیفته‌تر می‌شود. سرانجام نیکلاس با استقبال از یک پیشنهاد کاری به ایران سفر می‌کند و نگار ناخودآگاه نردبان صعود یک مرد مسیحی به سوی اسلام می‌شود.

اساس و پایه‌ی اصلی این اثر دغدغه‌های نسل جوان است، نسلی که همیشه و همواره در پی حقیقت و جستجوی راستی و درستی‌ست. گرچه پرداختن به داستان‌های اندیشه محور، مشکل است. اما سارا عرفانی در این کتاب توانسته با استفاده از شگردها و زبان ساده داستانی، مخاطب را با خود همراه کند. او در این رمان، دغدغه نوشتن از باورهای دینی این سرزمین را دارد.

در بخشی از کتاب صوتی لبخند مسیح می‌شنویم:

صدایش را بالا برد: «گوش کن خانوم، اینجا تو نیستی که تصمیم می‌گیری…» پریدم وسط حرفش: «حتماً تو تصمیم می‌گیری!»

بلند شدم. کیفم را روی شانه‌ام انداختم و گفتم: «می‌دونی چیه؟! این آموزشگاه به درد نخور، لیاقت نداره پیشرفت کنه. توی عوضی‌ام بهتره تور ماهی‌‌گیری تو یه جای دیگه پهن کنی، من مثل اون دخترایی که دور و برت هستن خر نمی‌شم.» در را باز کردم و با سرعت بیرون رفتم.

دوید دنبالم و تو راهرو داد زد: «غلط کردی کثافت. هزار سال!» از صدایش معلوم بود که دارد به طرفم می‌آید. شروع کردم به دویدن. در یکی از کلاس‌ها باز شد. استاد که من را دید به طرف او رفت و گفت: «چی شده آقای …»
داد زد: «ولم کنید آقا! دختره نفهم هر چی از دهنش دراومد بارم کرد. عقده‌ای!»
خواستم جوابش را بدهم، ولی ترجیح دادم زودتر بروم. دو سه تا از شاگردهایم دنبالم آمدند و گفتند: «خانوم تو رو خدا نرین.»
حوصله‌ی آن‌ها را نداشتم. یکی‌شان آمد جلویم و گفت: «هر جوری می‌خواین درس بدین ولی بمونین خانوم»
با دست زدمش کنار و خواستم از در اصلی بروم بیرون که داد زد: «گورتو گم کن! بالاخره یه روز میای تسویه حساب کنی دیگه!»

برگشتم. زل زدم تو چشم‌هایش و گفتم: «پول کثیفت بخوره تو سرت. نگه دار لازمت می‌شه.» و زدم بیرون. خواست بیاید دنبالم که استاد جلویش را گرفت. صدایش می‌آمد که داشت فحش می‌داد.

هوا خیلی سرد بود. باد که لای شاخه‌های درختها زوزه می‌کشید، می‌لرزیدم.
ماشینی بوق زد و کمی جلوتر ترمز کرد. بدون معطلی در را باز کردم و سوار شدم. تازه فهمیدم که قلبم چقدر تند می‌زند. دستم را روی پیشانی‌ام گذاشتم و چند تا نفس عمیق کشیدم. لیاقت نداشتند پیشرفت کنند. نمی‌توانستند ببینند یک نفر از جان و دل مایه می‌گذارد. عادت کرده بودند با کتاب بزنی تو سرشان. اگر می‌خواستی اصولی کار کنی، پرتت می‌کردند بیرون.
حالت بده!
دستم را از روی پیشانی‌ام برداشتم و نگاهش کردم. لبخند زده بود و سرش را کج نگه داشته بود. گفت: «سلام خانومی، حالت خوب نیست؟»
به زنجیر نازکی که تو گردنش انداخته بود نگاه کردم و گفتم: «خوبم».
هوای تو ماشین گرم بود. روی صندلی لم دادم و جلو را نگاه کردم. گفتم: «نمی‌خوای بری؟» دنده را عوض کرد و گفت: «منتظر دستور شما بودم.» گاز داد و ماشین راه افتاد. صدای رادیو پخش را زیاد کرد و پرسید: «همیشه این‌قدر راحتی؟»
چشم‌هایم را بستم.
گفت: «حالا کجا می‌ری؟»
آرام گفتم: «هر جا خواستی پیاده می‌شم.»
نه بابا، تعارفم بلدی؟!

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
246 مگابایت
03 ساعت 43 دقیقه
بخش اول
32 مگابایت
28 دقیقه
بخش دوم
32 مگابایت
28 دقیقه
بخش سوم
29 مگابایت
26 دقیقه
بخش چهارم
32 مگابایت
28 دقیقه
بخش پنجم
29 مگابایت
26 دقیقه
بخش ششم
30 مگابایت
26 دقیقه
بخش هفتم
34 مگابایت
29 دقیقه
بخش هشتم
36 مگابایت
32 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران