کتاب صوتی ورق پاره‌های زندان
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی ورق پاره‌های زندان

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 16,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

زندان، زندان و هماره زندان

«بزرگ علوی» در مقدمه‌ی کتاب ورق پاره‌های زندان می‌نویسد: «در واقع اغلب داستان‌های ورق پاره‌های زندان روی ورق پاره، روی کاغذ قند، کاغذ سیگار اشنو و یا پاکت‌هایی که در آن برای ما میوه و شیرینی می‌آوردند، نوشته شده است و این کار بی مخاطره نبوده است.»

بزرگ علوی در این کتاب داستان‌هایش را در بستر زندان و زندانیانش می نویسد، گویی جهانِ زیست فکری نویسنده و معنی زندگی این چنین نیست و رهایی آنگونه که باید بی معناست. به زعم نگارنده این متن علوی به شکل شخصی و از دریچه ذهن و مغز سیاسی و ادبی خویش داستانی بیرون آورده که هم نمود زیبایی‌شناسی ادبی آن قابل تقدیر است و هم دغدغه‌های سیاسی آن.

علوی در این کتاب خشمگینانه می‌نویسد و صدای زندان را به صورت آن چه که از نگاه خویش می‌بیند می‌نگارد. آیا جهان اینگونه است؟

پاره ای از ورق پاره ی زندان

-همه ماها وقتی زیر یوغ شکنجه زندگی افتادیم، مجبور هستیم دست و پا بزنیم، فریاد کنیم و همین وسیله بروز احساسات ماست، همین لخته‌های خونی است که از جگر ما ریخته می‌شود، همین پاره‌هائی از روح ماست که به این شکل تجلی می‌کند. موضوع این است که دردها و شادمانی‌های خودمان را به هر راهی که هست بیان کنیم. اما درد کشیده بهتر پی به درد دیگران می‌برد.

- زندان؟ که می‌فهمد یعنی چه؟ برای بیشتر مردم این کلمه مفهومی گنگ دارد. ولی یک مرتبه باید از پشت میله‌های آهنی لب‌های خشک و ترکیده ، دماغ تیرکشیده و گونه‌های استخوانی ایرج را تماشا می کرد و آن وقت حدس زد، سعی کرد حدس زد، که این کلمه یعنی چه؟

بزرگ علوی

  آقا بزرگ علوی  در 13 بهمن ماه سال 1282 خورشیدی در محله‌ی چاله میدان تهران  به دنیا آمد.

وی،  در سال 1309 خورشیدی با  صادق هدایت  آشنا شد و در همین سال این دو به فکر افتادند تا درباره‌ی هجوم‌های تاریخی که به ایران شده داستان بنویسند  و این چنین نهایتا گروه اربعه را شکل دادند.

علوی پس از آشنایی با دکتر تقی ارانی و مطالعه کتاب‌ها، مقالات و تفکرات مارکسیستی فعالیت‌های سیاسی خویش را آغاز کرد که در نهایت به دستگیری او،  همراه با گروه  موسوم به ”  53 نفر  ” در سال 1316 خورشیدی منجر شد. «ورق پاره‌های زندان» شاید بخش کوچکی از تاملات، خاطرات و افکار علوی درون زندان و یا پس از آن باشد. علوی به خاطر نگارش کتاب‌هایی همچون گیله مرد، چشم هایش، سالاری‌ها، چمدان، میرزا، ورق پاره‌های زندان و ..... معروف است.

صدایی از دل زندان

آوانامه با همکاری انتشارات نگاه کتاب صوتی «ورق پاره‌های زندان» را با صدای آرمان سلطان‌زاده تولید و منتشر کرده است. سلطان‌زاده همچون کتاب‌های پیشینش از بزرگ علوی چون سالاری‌ها، میرزا و چشم‌هایش برای چهارمین تجربه‌اش با متن بزرگ علوی نشان می‌دهد که می‌تواند از پس اکثر موضوعات و دغدغه‌های علوی به خوبی برآید و صدای دردهایی باشد که بزرگ علوی در اجتماع زمان خود دیده و به نگارش آن پرداخته است.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
380,817 مگابایت
04 ساعت 40 دقیقه
پادنگ
44,270 مگابایت
32 دقیقه
ستاره‌ی دنباله‌دار
45,736 مگابایت
33 دقیقه
انتظار
51,570 مگابایت
38 دقیقه
عفو عمومی - قسمت اول
31,637 مگابایت
23 دقیقه
عفو عمومی - قسمت دوم
31,764 مگابایت
23 دقیقه
عفو عمومی - قسمت سوم
30,465 مگابایت
22 دقیقه
عفو عمومی - قسمت چهارم
27,688 مگابایت
20 دقیقه
رقص مرگ - قسمت اول
37,301 مگابایت
27 دقیقه
رقص مرگ - قسمت دوم
35,590 مگابایت
26 دقیقه
رقص مرگ - قسمت سوم
36,656 مگابایت
27 دقیقه
رقص مرگ - قسمت چهارم
12,840 مگابایت
09 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران