کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 15,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد اثر دیوید جرولد، سفر در زمان را از نگاهی فلسفی و جهان‌بینی مورد بررسی قرار می‌دهد.

داستان رمان مردی که خودش را تا کرد (The man who folded himself)، درباره‌ی فردی به نام دنیل است که از عمویش جعبه‌ای به او به ارث رسیده. در درون جعبه کمربندی پیدا می‌کند که خاصیت سفر به زمان را دارد. دنیل در سفر به زمان‌های گذشته شرط‌بندی‌های زیادی انجام می‌دهد و مرد ثروتمندی می‌شود. او برای هر اشتباهی که مرتکب می‌شود به گذشته سفر می‌کند و آن را به درستی انجام می‌دهد. غافل از این که با هر بار سفر به آینده یا گذشته او یک جهان موازی و نسخه‌ای دیگر از خودش می‌سازد. آن‌قدر به این سفرها ادامه می‌دهد که کار به جایی می‌رسد که دنیل خودش را در زمان گم می‌کند.

تمام رمان در قالب دوم شخص روایت می‌شود، بدون آنکه مخاطب بطور مستقیم در جریان موضوع قرار بگیرد. مردی که خودش را تا کرد، قهرمان یا نقش اول ندارد. مخاطب از همان آغاز دچار تناقضاتی می‌شود و بطور ناخودآگاه مجبور می‌شود جای خالی موجود در شیوه‌ی روایی داستان را پر کند.

تمامی آثار ادبیات آمریکا با موضوع سفر در زمان به صورت تخیلی و هالیوودی هستند، اما این اثر از دیدگاهی جهان‌بینی و فلسفی مورد کاوش قرار می‌گیرد. شنیدن این کتاب، دریچه‌ای جدید به مفهوم و امکان‌پذیریِ سفر در زمان به روی مخاطب باز می‌کند و در نهایت تصویر ذهنیِ مخاطب را از مفهوم انسان زیر و رو می‌کند.

دیوید جرولد (David Gerrold) نویسنده‌ آمریکایی، در سن 22 سالگی فعالیت نویسندگی‌اش را با نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های Star Trek، آغاز کرد، با این فیلمنامه مشهور شد و پس از آن فیلمنامه‌های متعددی نوشت. جرولد علاوه بر فعالیتش در زمینه‌ فیلمنامه‌نویسی، تا به حال ده عنوان رمان نیز نوشته و منتشر کرده که به‌ واسطه‌ آن‌ها نامزد دریافت جایزه‌ بهترین رمان در Hugo Award و Nebula Award، شده است. وی در سال 1972 یکی از اولین کسانی بود که پدیده‌ای موسوم به ویروس کامپیوتری را با نوشتن رمان «وقتی هارلی یکی بود» مورد بحث و بررسی قرار داد.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد می‌شنویم:

«می‌خوای درسو بذاری کنار؟» شانه بالا انداختم: «بدون اونم می‌تونم زندگی کنم.» به قصد اعلام موافقت گفت: «درسته، بدون اونم می‌تونی.» از قراین پیدا بود که حرف دیگری برای گفتن دارد، اما منصرف شد و به جای آن گفت: «من نمی‌خوام درباره‌ی ارزش آموزش واسه‌ت سخنرانی کنم. به ‌مرور زمان خودت ارزششو می‌فهمی. گذشته از اون، راه‌های دیگه‌ای هم واسه یادگیری وجود داره.» سرفه‌ای کرد و سینه‌اش به خس‌خس افتاد. بدجور لاغر شده بود.

«می‌دونی الان دقیقاً چقدر پول داری؟» «نه، چقدر؟» متفکرانه‌ لب‌هایش را به‌هم فشرد و پوست صورتش چروک برداشت و از هم باز شد و گفت: «صد و چهل‌ و سه میلیون دلار.» من سوتی کشیدم: «شوخی‌تون گرفته؟!» «نه، شوخی نیس‌.» «این ‌که خیلی پوله!» «ترتیب همه‌ی کارا داده شده.» صد و چهل‌ و سه میلیون دلار! پرسیدم: «خب‌ الان کجاس‌؟» و چه سؤال‌ ابلهانه‌ای بود. «تو سهام، اوراق قرضه، مستغلات، و از این قبیل چیزا.» «پس من نمی‌تونم بهش دست‌ بزنم، درسته؟» عمو جیم نگاهی تحویلم داد و لبش به خنده باز شد: «دنی، من همه‌ش یادم می‌ره که تو چقدر عجول بودی... یعنی هستی.»

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
328,317 مگابایت
05 ساعت 52 دقیقه
قسمت اول
27,643 مگابایت
29 دقیقه
قسمت دوم
18,669 مگابایت
20 دقیقه
قسمت سوم
25,464 مگابایت
27 دقیقه
قسمت چهارم
19,176 مگابایت
20 دقیقه
قسمت پنجم
24,914 مگابایت
27 دقیقه
قسمت ششم
26,674 مگابایت
28 دقیقه
قسمت هفتم
24,494 مگابایت
26 دقیقه
قسمت هشتم
19,014 مگابایت
20 دقیقه
قسمت نهم
24,103 مگابایت
26 دقیقه
قسمت دهم
23,146 مگابایت
25 دقیقه
قسمت یازدهم
59,115 مگابایت
25 دقیقه
قسمت دوازدهم
22,663 مگابایت
24 دقیقه
قسمت سیزدهم
23,931 مگابایت
26 دقیقه
قسمت چهاردهم
26,281 مگابایت
28 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران