کتاب صوتی خشم و هیاهو
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی خشم و هیاهو

(2 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 23,000 تومان
+ 2500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

ذهن پر هیاهو

«زندگی، داستانی است لبریز از خشم و هیاهو که از زبان ابلهی حکایت می شود و معنای آن هیچ است.»

عبارت معروف نمایشنامه‌ی «مکبث» الهام بخش فاکنر برای نام‌گذاری اثر ارزشمندی شد که بعدها توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد. «خشم و هیاهو» داستان فروپاشی خانواده‌ی کامپسون است که از زبان چهار عضو این خانواده  در چهار فصل روایت می‌شود.

فصل اول این کتاب از زبان بنجامین یا بنجی است، فردی که در کودکی رشد مغزی‌اش متوقف شده و اکنون مخاطب، با کودکی بزرگسال مواجه است که بدون هیچ پیچیدگی داستان را روایت می‌کند، در فصل دوم مخاطب با فرزند اول این خانواده (کوئنتین) آشنا می‌شود، فردی تحصیل کرده و محبوب خانواده که به شدت تحت تاثیر نظرات پدر است. فصل سوم کتاب از زبان پسر کوچک خانواده کامپسون روایت می‌شود پسری که برخلاف بقیه اعضای خانواده‌اش برونگراست و چشم به آینده دارد و در فصل پایانی کتاب دلسی کلفت خانواده، که با زاویه‌ دید متفاوت داستان را روایت می‌کند.

نکته درخور توجه در کتاب «خشم و هیاهو» این است که زبان روایت در هر فصل به فراخور شخصیت‌های رمان کاملا متفاوت با هر فصل دیگر است. از سبک مینیمالیستی تا جریان سیال ذهن، از  فرم کلاسیک تا دیالوگ نویسی‌های ماهرانه که توانایی بالای فاکنر در خلق آثار فاخر را به رخ می‌کشد.

بخشی از کتاب

«فقط وقتی آن را شنیدم کدی دیگر داشت می‌دوید. پیش از آن که بدانم چه خبر شده داشت توی آیینه می‌دوید. آنقدر تند، دنباله لباسش را روی بازویش گرفته بود مثل یک تکه ابزار آیینه بیرون دوید تور صورتش با برق‌های دراز چرخ می‌خورد پاشنه‌هایش ترد و تند با دست دیگر لباسش را در روی شانه‌اش در چنگ گرفته بود، از آیینه بیرون می‌دوید بوها گل‌های سرخ گل‌های سرخ صدای که برفراز عدن می‌دمید. بعد آن طرف ایوان بود صدای پاشنه‌هایش را می‌شنیدم آن وقت زیر مهتاب مثل یک تکه ابر بود. سایه مواج صورتش روی چمن می‌دوید، به‌سوی عربده. از لباسش بیرون دوید، مال عروسیش را در چنگ گرفته بود، میان عربده کشیدن دوید آن‌جا که تی‌پی در شبنم، وویی ساسپر یلوه بنجی زیر جعبه عربده می‌کشید. پدر یک زره نقره به شکل V روی سینه دوانش داشت.»

نویسنده‌ای محبوب منتقدان

 ویلیام کاتبرت فاکنر، رمان‌نویس پرآوازه‌ی آمریکایی در سال 1897 در ایالت میسیسیپی به دنیا آمد. وی 13 رمان و تعداد زیادی داستان کوتاه به رشته تحریر در آورد که رمان‌هایش از آوازه بیشتری برخوردارند. فاکنر با ارنست همینگوی که بیشتر از شیوه مینیمالیستی در نوشته‌هایش استفاده می‌کرد هم عصر بود، ولی بر خلاف او در نوشته‌هایش به صورت مکرر از تکنیک سیال ذهن بهره می‌برد. بیشتر داستان‌های فاکنر عمیقاً عاطفی، ظریف، پیچیده و در برگیرنده شخصیت‌های گوناگون شامل برده‌های آزادشده، سفیدپوستان تهیدست، جنوبی‌های طبقه کارگر یا اعیان می‌باشد. فاکنر در سال ۱۹۴۹ به‌خاطر مجموعه کارهایش جایزه نوبل را به خود اختصاص داد و در سال ۱۹۹۸ مؤسسه کتابخانه نوین، کتاب «خشم و هیاهو»  او را ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن بیستم قرار داد، همچنین رمان آخر او «چپاولگران» برنده جایزه پولیتزر داستان شد. در سال 1962 سه هفته بعد از سقوط از اسب بر اثر سکته قلبی در سن 65 سالگی درگذشت.

وی آثار زیادی از خود برجای گذاشت که تعداد زیادی از آن‌ها به فارسی ترجمه شده است. از کتاب‌های ترجمه شده وی می‌توان به: «گور به گور»، «یک گل سرخ برای امیلی»، «روشنایی ماه اوت»، «اسب ها و آدم ها» و ... اشاره کرد.

خانواده کامپسون

آوانامه با همکاری انتشارات نگاه با تولید و انتشار کتاب صوتی «خشم و هیاهو» این امکان را فراهم کرده است تا در هیاهوی زندگی ماشینی این عصر شنیدن هیاهوی زندگی دیگران با صدای آرمان سلطان‌زاده امکان پذیر باشد.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
667 مگابایت
12 ساعت 56 دقیقه
فصل اول - قسمت اول
32 مگابایت
34 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
23 مگابایت
25 دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
26 مگابایت
29 دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
26 مگابایت
29 دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم
31 مگابایت
34 دقیقه
فصل اول - قسمت ششم
17 مگابایت
18 دقیقه
فصل دوم - بخش اول
30 مگابایت
32 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
34 مگابایت
37 دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
34 مگابایت
37 دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
32 مگابایت
35 دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
22 مگابایت
24 دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
25 مگابایت
28 دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
21 مگابایت
23 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
26 مگابایت
29 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
27 مگابایت
29 دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
29 مگابایت
32 دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
25 مگابایت
28 دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
33 مگابایت
36 دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
36 مگابایت
39 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
32 مگابایت
35 دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
35 مگابایت
38 دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
17 مگابایت
18 دقیقه
پیوست - بخش اول
19 مگابایت
21 دقیقه
پیوست - بخش دوم
29 مگابایت
32 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران