کتاب صوتی رویاها
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی رویاها

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 16,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

واقعیت در دل رویا

در عصر حاضر که علم روانشانسی و زیر شاخه‌های آن توجه علاقه‌مندان بسیاری به خود جلب کرده است، ناشران و مولفان در صدد برآوردن نیاز مخاطبان خود برآمده‌اند. در این میان آثار روانشناسانی چون یونگ طرفداران بی‌شماری دارد. «رویاها» یکی از محبوب‌ترین آثار یونگ است که می‌توان به آن اشاره کرد. در این اثر یونگ در سه بخش «رویاها و روانکاوی»، «رویاها و نیروی روانی» و «کاربرد عملی تحلیل رویا» به تحلیل رویاهایی که ریشه در ناخودآگاه و پریشانی ذهن افراد بشر دارد، می‌پردازد. یونگ در بخش اول کتاب در تلاش است تا رابطه رویا با روانکاوی را شرح در و در بخش دوم به این موضوع می‌پردازد که تاثیر این رویاها بر نیروی روانی افراد چیست و سرشت‌شان چیست؟ و در بخش پایانی کتاب به این مطلب می‌پردازد که چرا رویاها مهم هستند و چگونه باید تحلیل شوند و تحلیل آن‌ها چه کمکی به انسان‌ها می‌کند. به عبارتی می‌توان گفت یونگ رویاها را لازمه‌ی قطعی فرایند تجزیه و تحلیل روانی می‌داند.

بخشی از کتاب

رویا، غیر از آن که آشفتگی تداعی‌های اتفاقی و بی‌معنی است که معمولا به دان اعتقاد دارند، یا سوای آن که فقط در نتیجه‌ی احساسات جسمانی در طول خواب است چنان که بسیاری از نویسندگان می‌پندارند، محصول خود به خودی و معنی‌دار کنش روانی از یک تحلیل نظام‌مند است و مانند دیگر کارکردهای روانی حساس است. احساسات سازوار که در طول خواب به انسان دست می‌دهد، علت اصلی رویا نیست؛ آن‌ها نقشی ثانوی دارند و تنها عناصر یا موادی را بر روی چیزی که روان کارکرد دارد، رقم می‌زنند. بنا به نظر فروید، رویا مانند هر فراورده‌ی پیچیده‌ی روانی، عبارت است از یک آفرینش یا عملی که انگیزه‌ها و ریشه‌ی تداعی‌های پیشین خویش دارد.

پدر روانشناسی تحلیلی

کارل گوستاو یونگ در سال 1875 در سوییس دیده به جهان گشود. در جوانی شیفته فلسفه شد. مدتی بعد از دانشگاه بازل بورس تحصیلی در رشته پزشکی دریافت کرد و در رشته روان‌پزشکی به تحصیل پرداخت. او به موفقیت‌های چشم‌گیری در این علم دست یافت و بعد از پایان تحصیلات در بیمارستانی در زوریخ مشغول به فعالیت شد. در پی همکاری با مدیر بیمارستان و کمک‌های قابل توجهش به وی به شهرت رسید. در سال ۱۹۰۵ پزشک ارشد بورگهولتزلی و مدرس دانشکده طب در دانشگاه زوریخ گردید. وی در همین سال‌ها با فروید آشنا شد و دوران دوستی دوساله‌ای را با هم پشت سرگذاشتند. در میان سالی رابطه وی با فروید دچار اختلال شد؛ این پیشامد با بحران میان سالی یونگ هم‌زمان بود. یونگ در سال های آخر عمرش در وضعیت روحی و روانی نابسامانی قرار داشت و دوستان و آشنایانش از گردش پراکنده شدند. در این زمان بود که یونگ شیوه خود را «روانشناسی تحلیلی» نامید و مفاهیمی چون سایه، ناخودآگاه جمعی، پرسونا و ... را به علم روانشناسی عرضه کرد. وی در سال 1961 دار فانی را وداع گفت.

صدای رویا و خیال

آوانامه با همکاری نشر قطره کتاب صوتی «رویاها» را با صدای آرمان سلطان‌زاده تولید و منتشر کرده است تا مخاطب بتواند صدای واقعی رویاهای خود را بشنود و در آن غور کند و ریشه آن‌ها را درخود کشف کند.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
295,246 مگابایت
05 ساعت 26 دقیقه
بخش اول: رویاها و روان‌کاوی - فصل اول
30,526 مگابایت
33 دقیقه
بخش اول: رویاها و روان‌کاوی - فصل دوم
22,342 مگابایت
24 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل اول - قسمت اول
29,567 مگابایت
32 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل اول - قسمت دوم
16,817 مگابایت
18 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل اول - قسمت سوم
22,096 مگابایت
24 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل اول - قسمت چهارم
28,330 مگابایت
31 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل اول - قسمت پنجم
16,701 مگابایت
18 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل اول - قسمت ششم
18,600 مگابایت
20 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل دوم - قسمت اول
26,680 مگابایت
29 دقیقه
بخش دوم: رویاها و نیروی روانی - فصل دوم - قسمت دوم
20,098 مگابایت
22 دقیقه
بخش سوم: کاربرد عملی تحلیل رویاها - فصل اول
19,375 مگابایت
21 دقیقه
بخش سوم: کاربرد عملی تحلیل رویاها - فصل دوم
27,795 مگابایت
30 دقیقه
بخش سوم: کاربرد عملی تحلیل رویاها - فصل سوم
22,266 مگابایت
24 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران