کتاب صوتی سرگذشت ندیمه
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی سرگذشت ندیمه

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 23,000 تومان
+ 2500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

ویران شهر اتوود

در سال 1985 کتابی با عنوان «سرگذشت ندیمه» منتشر شد که توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد. این اثر، داستانی را روایت می‌کند که در آن رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا و همه اعضای کنگره به قتل می‌رسند و انقلابی در کشور رخ می‌دهد. انقلابیون قانون اساسی رسمی کشور را لغو و حکومتی تمامیت‌خواه و مسیحی به نام «گیلیاد» را پایه‌گذاری می‌کنند. حاکمان جدید به بستن مرزهای کشور اقدام می‌کنند و راه فراری برای اعضای جامعه باقی نمی‌گذارد. قدرت حاکم بر «گیلیاد» زنان را هدف اصلی ظلم خود قرار می‌دهد و حقوق اولیه نظیر کار در خارج از خانه، مالکیت دارایی‌ها و ارتباط با دیگران را از آن‌ها سلب می‌کند و تنها معیار سنجش زنان را تاهل و باروری می‌داند. در این شرایط خفقان و سرکوب زندگی ندیمه‌ای شرح داده می‌شود که طبق روال معمول یکی از دارایی‌های ارباب خانه محسوب می‌شود. مخاطب از «آفرد»، شخصیت اصلی داستان چیز زیادی نمی‌داند. تنها چیزی که از او می‌داند این است که قبلاً با یک مرد مطلقه ازدواج کرده بود اما ازدواجش توسط حکومت لغو شده است. به همین دلیل کودک وی از او ستانده و به یک خانواده دیگر بخشیده و خود وی نیز دستگیر می‌شود. جریان زندگی «آفرد» بعد از ورود به «گیلیاد» دست‌خوش تغییرات زیادی می شود و ...

برشی از کتاب

«خواب می‌بینم که از بستر بیرون آمده‌ام و در طول اتاق راه می‌روم، نه این اتاق، و از در بیرون می‌روم، نه این در. در خانه‌ام، در یکی از خانه‌هایم، و او دوان دوان به دیدنم می‌آید، با لباس خواب سبز کوچکش که در جلو طرح گل آفتابگردان دارد. پاهایش برهنه‌اند. در آغوشش می‌گیرم و احساس می‌کنم که بازوها و پاهایش دور تنم حلقه می‌شوند و گریه‌ام می‌گیرد، چون می‌فهمم که بیدار نیستم. در همان تخت هستم و سعی می‌کنم بیدار شوم؛ بیدار می‌شوم و بر لبه تخت می‌نشینم و مادرم با یک سینی وارد می‌شود و می‌پرسد بهترم یا نه. در کودکی هر وقت که بیمار می‌شدم، سر کار نمی‌رفت و در خانه می‌ماند. این بار هم بیدار نیستم.»

بنیان‌گذار جایزه شعر گریفین

مارگارت آتوود در سال 1939 در کانادا به دنیا آمد. او دومین فرزند خانواده کارل اتوود حشره‌شناس و مارگارت دوروتی کیلام بود. دوران کودکی او به سبب تحقیق پدرش بر روی حشرات جنگلی، در جنگل‌های دورافتاده کِبِک شمالی و در سفر بین اتاوا، سو سنت مری و تورنتو گذشت. مارگارت در سنین کودکی دست به قلم شد و در سن شش سالگی اولین نمایشنامه خود را نگاشت و بعد از آن به سرودن شعر روی آورد. در سال ۱۹۵۷ تحصیلاتش را در کالج ویکتوریای دانشگاه تورنتو آغاز و  در سال ۱۹۶۱ با مدرک لیسانس در رشته اصلی ادبیات انگلیسی، و  در رشته‌های فلسفه و زبان فرانسوی به عنوان رشته‌های جنبی فارغ‌التحصیل شد.

وی تاکنون بیش از ۴۰ رمان، داستان کوتاه، داستان کودک و کتاب‌های غیرادبی منتشر کرده‌ است. از رمان‌های او که به فارسی منتشر شده‌ است، می‌توان «سرگذشت ندیمه»، «عروس فریبکار»، «گریس دیگر»، «آدمکش کور»، «اوریکس و کریک» و «چشم گربه» اشاره کرد. آثار او ریشه در رئالیسم سنتی دارند و در نوشته‌هایش از زن به‌عنوان شخصیت اصلی استفاده می‌شود. اتوود در داستان‌هایش واقعیت‌های اجتماعی را با تخیل و اسطوره‌شناسی و طنز همراه می‌کند. آثار اتوود توانسته نظر منتقدان بسیاری را به خود جلب کند و جوایزی نظیر  پرنسس آستوریاس، آرتور سی. کلارک و جایزه‌ی بوکر را از آن خود کند.

زنان در سراشیب تکرار تاریخ

با نگاهی کوتاه و گذار به تاریخ با دوران‌های فراوانی روبه‌رو می‌شویم که در آن زنان جامعه هدف حاکمان بوده و ستم‌های بسیاری را بر آنان روا داشته‌اند. آوانامه با همکاری انتشارات ققنوس کتاب صوتی سرگذشت ندیمه را با صدای مینو طوسی تولید و منتشر کرده است تا صدای زنان در بند ظلم و استبداد را به گوش مخاطبان خود برساند.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
758 مگابایت
13 ساعت 59 دقیقه
بخش اول و دوم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش سوم و چهارم
31 مگابایت
34 دقیقه
بخش پنجم و ششم
32 مگابایت
34 دقیقه
بخش هفتم و هشتم
31 مگابایت
34 دقیقه
بخش نهم و دهم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش یازدهم و دوازدهم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش سیزدهم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش چهاردهم
24 مگابایت
26 دقیقه
بخش پانزدهم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش شانزدهم و هفدهم
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش هجدهم
14 مگابایت
15 دقیقه
بخش نوزدهم
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش بیستم
21 مگابایت
23 دقیقه
بخش بیست و یکم
17 مگابایت
18 دقیقه
بخش بیست و دوم
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش بیست و سوم
22 مگابایت
24 دقیقه
بخش بیست و چهارم
14 مگابایت
15 دقیقه
بخش بیست و پنجم
27 مگابایت
29 دقیقه
بخش بیست و ششم و بیست و هفتم
30 مگابایت
33 دقیقه
بخش بیست و هشتم - قسمت اول
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش بیست و هشتم - قسمت دوم
17 مگابایت
19 دقیقه
بخش بیست و نهم
18 مگابایت
20 دقیقه
بخش سی‌ام
16 مگابایت
18 دقیقه
بخش سی و یکم
25 مگابایت
28 دقیقه
بخش سی و دوم
16 مگابایت
18 دقیقه
بخش سی و سوم
17 مگابایت
18 دقیقه
بخش سی و چهارم
17 مگابایت
18 دقیقه
بخش سی و پنجم
17 مگابایت
18 دقیقه
بخش سی و ششم
16 مگابایت
17 دقیقه
بخش سی و هفتم
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش سی و هشتم
25 مگابایت
28 دقیقه
بخش سی و نهم
14 مگابایت
15 دقیقه
بخش چهل‌ام
14 مگابایت
16 دقیقه
بخش چهل و یکم
16 مگابایت
17 دقیقه
بخش چهل و دوم
15 مگابایت
17 دقیقه
بخش چهل و سوم
15 مگابایت
17 دقیقه
بخش چهل و چهارم و چهل و پنجم
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش چهل و ششم
15 مگابایت
16 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران