همشهری داستان شماره 102
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

همشهری داستان شماره 102

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
+ 1000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

زندگی در داستان

«ما در داستان زندگی می‌کنیم»: این اولین جمله‌ی داستان همشهری شماره نود و سوم در متن سردبیر به قلم حمید اسلامی‌راد است. نه تنها ما در داستان زندگی می‌کنیم بلکه اغلب داستان‌ها در دل زندگی‌مان شکل می‌گیرند. شاید بتوان گفت: «داستان در ما زندگی می‌کند». اینگونه است که تمام متون مجله داستان همشهری گویی تکه‌ای از زندگی همه ماست. لحظه‌های ناب فراموش شده.

داستان همشهری روایتگر لحظاتی از زندگی است که شاید در دل روزمرگی گم شده و می‌کوشد آن را بازنمایی کند تا باشد که این لحظات هماره در کنارمان زندگی کنند و هیچگاه از دست نروند.

لحظه‌ها را بشنویم

آوانامه با همکاری گروه مجلات همشهری برای اولین بار به شکل حرفه‌ای و استاندارد مجله‌ی صوتی داستان همشهری را تولید و منتشر کرد. این چنین است که نه تنها خوانندگان داستان همشهری در دل داستان‌ها زندگی می‌کنند بلکه زین پس شنوندگان هم می‌توانند در یک اثر جذاب و شنیدنی، ذهن و قلب خود را به نسخه‌ی صوتی داستان همشهری بسپارنند.

نسخه‌ی صوتی داستان همشهری می‌کوشد با توجه به داستان‌ها و متون مختلف، روایتگر فضا و احوالات داستان‌ها باشد و لحظات را با بهترین روش‌ها برای صوتی کردن نسخ چاپی از چنگ روزمرگی‌های زندگی در بیاورد و به گوش شنونده عرضه کند. این چنین است که لحظه‌ها را می‌توان شنید.

"یاد آن‌ها که کلمه‌ها را انداختند توی سرمان"

 این شماره‌ی داستان ما را می‌برد به خاطراتی از آدم‌های درگیر ادبیات، آن‌جا که اولین جرقه‌های نوشتن و خواندن در سرشان زده شد. خاطراتی که برآمده از جانشان است گویی ادبیات همچون خون در رگ‌هایشان جاری شده است و این اولین خون در رگ‌های آن‌هاست.

خاطرات می‌پیچند و می‌پیچند در ذهن و رگ‌های نویسندگان و ریشه‌های تمام متون حال و گذشته را در بر می‌گیرند. این شماره داستان خاطره بازیست با یادها و کلمات.

اسلامی‌راد در متن سرآغاز می‌نویسد: «تیرماه به رفتن غلامحسین امامی رنگ اندوه گرفت، مدیر کتاب اسفند و نشر شیوا که آثار ارزشمندی را در دسترس دوستداران کتاب و ادبیات گذاشت». وی همچنین می‌افزاید: « رفتن او بهانه شد یادی بکنیم از آدم‌هایی که کلمه‌ها را اندتختند توی سرمان و دست‌مان را به نوشتن باز کردند».

تیتر این بند بر گرفته از متن سرآغاز حمید اسلامی‌راد سردبیر داستان همشهری‌ست.


لحظاتی با روایتگران زندگی

- ما جویندگان کتاب از مجری آتش‌فشان‌ها بودیم. کتاب نبود در سبزوار و اگر بود مگر ما چقدر پول برای این زیاده خرجی‌ها داشتیم.

-بغض گلویم را می‌فشرد نگاه ملتمسمانه پروین که با نگاهش می‌خواست آرامم سازد و نیازی که روحا به زیارت امام رضا مرا ساکت نگاه داشت.

- منیرو روانی‌پور داستان «دل پولاد» را در طبقه بالای کتاب‌فروشی اسفند نوشت امامی تعریف می‌کرد که منیرو ظهرها غذاهایی نمی‌خورد که دو دستش گیر باشند.


گروه گویندگان مجله صوتی:


سامان قلیچ‌خانی، فریاد موسویان، مریم پاک‌ذات، حامد حشمتی، امید تقوی، حمید اسلامی‌راد

گروه نویسندگان مجله صوتی:

حمید اسلامی‌راد، ایرج ضیایی، مظاهر شهامت، سعید برآبادی، جمال میرصادقی، مجتبی ویسی، مسعود فروتن، عابدین زمانی، شهناز حقیقی، مجتبی فیلی، صابر محمدی، حمیدرضا گشمردی، محمد مفتاحی، آرزو اسلامی


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
174,156 مگابایت
03 ساعت 08 دقیقه
سخن سردبیر
7,766 مگابایت
08 دقیقه
پرنده‌ها از متن کاشی‌ها گریخته‌اند
24,046 مگابایت
26 دقیقه
نیم رخ‌های زمان در تاریکی
14,456 مگابایت
15 دقیقه
تازه چی خوندی؟
14,830 مگابایت
16 دقیقه
تلاقی
7,892 مگابایت
08 دقیقه
اسه آبی
11,534 مگابایت
12 دقیقه
زیارت
18,824 مگابایت
20 دقیقه
عصر پنج‌شنبه
8,994 مگابایت
10 دقیقه
زیر گذر بازارچه
15,946 مگابایت
17 دقیقه
ما دو، سه رند عشرتی جمع شدیم این طرف
14,358 مگابایت
15 دقیقه
آزاد: جغرافیای اسارت در قلب تهران
9,278 مگابایت
10 دقیقه
گاهی گریه هم کردیم
5,750 مگابایت
06 دقیقه
در آن زمانه بی‌کتاب
12,424 مگابایت
13 دقیقه
انگار آن روزها را خواب بوده‌ام
11,686 مگابایت
12 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران