کتاب صوتی سرزمین گوجه های سبز
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی سرزمین گوجه های سبز

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 21,000 تومان
+ 2500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

داستان استبداد

در سال‌های 1970 تا 1990 رومانی تحت سیطره نیکولای چائوشسکو با حکومتی خودکامه، تک حزبی و کمونیستی بود. مردمان آن دیار به دنبال راهی برای فرار از این خفقان بودند و چاره کار را در خودکشی یا مهاجرت می‌دیدند. در این بین چند جوان گروهی را تشکیل دادند تا بتوانند بار سنگین موجود بر فضای حاکم را راحت‌تر تحمل کنند. تحت تاثیر فضای سیاسی موجود اعضای این گروه از سوی نسبت به هم بی‌اعتماد و از سوی دیگر از جانب مقامات امنیتی تحت تعقیب و بازجویی بودند. جوانان این گروه به مانند دیگر مردمان کشور امیدی به آینده خود نداشتند و ناچار اقدام به مهاجرت کردند.

نفوذ دیکتاتوری کمونیست در اذهان مردم آن روزگار به قدری چشم‌گیر و وسیع بود که ارزش‌های بالای انسانی را زیر سوال برد به‌طوری که مردم بر علیه هموطنان خود با سرویس‌های امنیتی نظام دیکتاتوری همکاری می‌کردند. در این کتاب مخاطب با رمانی پست مدرن با رویه غیر خطی و پیچیده و درعین حال بسیار جذاب روبه‌روست.

برشی از کتاب

بچله‌ی سروان پرسید: «چه کسی این را نوشته؟» من گفتم: «هیچ کس. این یک آواز عامیانه است.» بچله‌ی سروان گفت: «در این صورت مال مردم است و هر کسی می‌تواند هر وقت دلش بخواهد آهنگ بسازد و شعر بگوید.» من گفتم: «بله.» بچله‌ی سروان گفت: «خب خودت یک شعر بگو ببینم.» گفتم: «من نمی‌توانم.» بچله‌ی سروان گفت: «اما من می‌توانم. من شعری می‌گویم و تو هم می‌نویسی؛ به این ترتیب هر دو از آن لذت می‌بریم ...»

نویسنده سیاسی

هرتا مولر در سال 1953 در یکی از روستاهای آلمانی زبان رومانی به دنیا آمد. کودکی و جوانی او در دوران حکومت پر تنش نیکولای چائوشسکو سپری شد. وی بارها به دلیل عدم همکاری با سرویس‌های امنیتی رومانی تهدید به مرگ و از کار خود اخراج شد. وی برای رهایی از فشارهای سرویس‌های امنیتی به آلمان مهاجرت کرد. مولر برای بیان رسای مشکلات مردم تحت سلطه‌ی جامعه‌اش، جایزه نوبل ادبیات را به خود اختصاص داد.

او بعد از دریافت این جایزه طی سخنانی اذعان داشت که هنگام نوشتن اولین کتاب‌های خود مجبور بوده است با ویراستار آلمانی‌اش در جنگل‌های دورافتاده دیدار کند تا کسی نتواند گفتگوی آن‌ها را بشنود.

مولر همچنین گفته بود «یکی از شیوه‌های سرکوب و ارعاب پلیس امنیتی رومانی این بود که مرا مجبور کنند تا مدرکی را امضا کنم که نشان می‌داد خبرچین و همکار دستگاه امنیتی کشور هستم.»

مرگ زندگی

در سال‌های اخیر جریان سریع زندگی فرصت انجام کارهایی که به زمان آزاد نیاز دارد را از انسان سلب کرده است. کتاب‌های صوتی در این دنیای پر سرعت در کنار کتاب‌های کاغذی قرار گرفته تا مطالعه در هر زمان و مکانی امکان پذیر شود. آوانامه در این راستا کتاب صوتی «سرزمین گوجه‌های سبز» را با صدای آنالی طاهریان و با همکاری انتشارات مازیار تولید و منتشر کرده است.  


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
586 مگابایت
10 ساعت 36 دقیقه
قسمت اول
25 مگابایت
26 دقیقه
قسمت دوم
26 مگابایت
28 دقیقه
قسمت سوم
28 مگابایت
30 دقیقه
قسمت چهارم
26 مگابایت
28 دقیقه
قسمت پنجم
25 مگابایت
27 دقیقه
قسمت ششم
25 مگابایت
27 دقیقه
قسمت هفتم
26 مگابایت
28 دقیقه
قسمت هشتم
21 مگابایت
23 دقیقه
قسمت نهم
24 مگابایت
25 دقیقه
قسمت دهم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت یازدهم
23 مگابایت
25 دقیقه
قسمت دوازدهم
32 مگابایت
34 دقیقه
قسمت سیزدهم
26 مگابایت
28 دقیقه
قسمت چهاردهم
18 مگابایت
19 دقیقه
قسمت پانزدهم
25 مگابایت
27 دقیقه
قسمت شانزدهم
30 مگابایت
32 دقیقه
قسمت هفدهم
25 مگابایت
26 دقیقه
قسمت هجدهم
25 مگابایت
26 دقیقه
قسمت نوزدهم
26 مگابایت
28 دقیقه
قسمت بیستم
28 مگابایت
30 دقیقه
قسمت بیست و یکم
24 مگابایت
26 دقیقه
قسمت بیست و دوم
30 مگابایت
32 دقیقه
قسمت بیست و سوم
17 مگابایت
18 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
17 مگابایت
18 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران