کتاب صوتی کودکی یک رئیس
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی کودکی یک رئیس

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
+ 1000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

ضرورت موجود

ژان پل سارتر در رمان کوتاه «کودکی یک رئیس» تلاش می‌کند تا جست‌وجوی هویت یک انسان را از دوران کودکی تا جوانی‌اش به تصویر بکشد. در این کتاب که به نوعی به دنبال رمان تهوع نگاشته شده، نویسنده به بیان این مسئله می‌پردازد که آن‌چه دیگران می‌خواهند از ما بسازند و آن‌چه خود می‌خواهیم از خودمان بسازیم؛ سرگردانی آدمی را برای کسب هویت واقعی خویش به دنبال دارد. سارتر در این کتاب زندگی کودکی را به تصویر می‌کشد که در خانواده‌ای معروف و ثروتمند به دنیا آمده و تمام زندگی او تحت‌الشعاع همین مسئله قرار می‌گیرد تا این که کودک بزرگ شده و خود به درکی از زندگی می‌رسد و ...

برشی از کتاب

مدت‌ها خیال کرده بود وجودش اتفاقی است و باری به هر جهت، ولی دلیلش فکر نکردن به اندازه کافی بود. مدت‌ها پیش از این که به دنیا بیاید جایش زیر آفتاب فرول مشخص شده بود. آن موقع- خیلی قبل، حتی پیش از ازدواج پدرش- چشم به راهش بودند. اگر او به دنیا آمد برای پر کردن این جای خالی بود. فکر کرد: «من وجود دارم، چون حق وجود داشتن دارم» و شاید برای نخستین بار تصویری تابناک و باشکوه از سرنوشتش دید.

واقع‌گرا یا ایدئال‌گرا

ژان پل شارل ایمار سارتر با نام هنری ژان پل سارتر فیلسوف، اگزیستانسیالیست، رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و منتقد در سال 1905 در فرانسه دیده به جهان گشود. سارتر از کودکی در پی کسب شهرت بود. به همین دلیل به نویسندگی روی آورد. با این همه مدت‌های مدیدی نوشته‌هایش یکی پس از دیگری از سوی ناشران بازگشت داده می‌شدند و او بدین خاطر نتوانست به آرزوی دیرینه‌اش جامه عمل بپوشاند. اما در ۱۹۳۸ و با نگارش نخستین رمان فلسفی‌اش با نام «تهوع» به شهرتی فراگیر دست یافت. پس از آن، نگارش مجموعه‌ای از داستان‌ها با نام «دیوار» (۱۹۳۹) را آغاز کرد که به دلیل شروع جنگ جهانی دوم ناتمام ماند. سارتر در دوره‌ای از زندگی خود به مصرف روان گردانی بنام مسکالین روی آورده و با دگرگونی‌های روانی حاصل از آن به تمرکز بر تجربه‌های شخصی‌اش می‌پرداخت. ژان پل سارتر در سال ۱۹۸۰ در سن ۷۵ سالگی بر اثر خیز ریوی از دنیا رفت.

نکته قابل تامل در مورد سارتر این است که برخی فیلسوفان معتقدند که وی در کارهایش مفاهیم متناقضی را در کنار هم قرار داده‌است. برای مثال هربرت مارکوزه معتقد بود که افکار سارتر متناقض و بیش از حد ایدئال‌گراست و این ایدئال‌گرایی خلاف ادعای سارتر در مورد واقع گرایی است.

از وی آثاز زیادی بر جای مانده که می‌توان به دیوار، مگس‌ها، کلمات، اگزیستانسیالیسم و اصالت بشر و ... اشاره کرد.

در پی کودکی

آوانامه با همکاری انتشارات ققنوس کتاب صوتی «کودکی یک رئیس» از مجموعه کتاب‌های پانوراما را با صدای بهادر ابراهیمی تولید و منتشر کرده است.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
212,520 مگابایت
03 ساعت 51 دقیقه
قسمت اول
29,494 مگابایت
31 دقیقه
قسمت دوم
20,102 مگابایت
21 دقیقه
قسمت سوم
29,906 مگابایت
32 دقیقه
قسمت چهارم
26,528 مگابایت
28 دقیقه
قسمت پنجم
25,800 مگابایت
27 دقیقه
قسمت ششم
30,824 مگابایت
33 دقیقه
قسمت هفتم
31,904 مگابایت
34 دقیقه
قسمت هشتم
22,646 مگابایت
24 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران