کتاب صوتی خاله بازی
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی خاله بازی

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 18,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

گذار از سنت به مدرنیته

بلقیس سلیمانی در کتاب «خاله بازی» با زبان شیوا گذر یک نسل آشفته از آرمان‌ها و ایدولوژی‌های سنتی به دوران مدرن را به تصویر می‌کشد. در این کتاب مخاطب شاهد روایت زندگی ناهید و مسعود خواهد بود که هر یک دنیا را از زاویه چشمان خویش برای مخاطب روایت می‌کنند. ناهید دختری تحصیل کرده با دیدگاه‌های مدرن است و مسعود بر عکس همسرش دیدگاهی سنتی و مذهبی دارد. هر یک از افراد حاضر در این داستان، به نوعی در موضع‌گیری با سنت و مدرنیته، رفتارهایی را از خود بروز می‌دهند که همگی حاکی از عدم فضای مناسب در شکل‌گیری گفت‌و‌گو میان نسل‌هاست. شکاف عمیق در روابط خانوادگی و بین افراد که تنها می‌توان به عنوان یکی از نشانه‌های این گذار فرهنگی دانست. یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب اشاره به جنسیت زن امروزی و مشکلات متعدد زنان در این زمانه است، که تا حد زیادی فرهنگی و پیرو همان مسائل همیشگی سنت و مدرنیته است.

برشی از کتاب

 «بچه دختر بود، نمی‌دونم کدوم شیر ناپاک خورده‌ای همان جا از دهنش در رفت که این بچه‌ی ماه‌گله. و باز نمی‌دونم کدوم شیر پاک خورده‌ای بود که ماه و روز ماه‌گل دستش بود، چرتکه انداخت و گفت به حساب او ماه‌گل باید همین دیشب فارغ شده باشه. جمعیت رو می‌گی، مثل فشنگ دویدن طرف دهانه‌ی قنات و حلقه‌های چاه. جمعیت تو بیابون می‌دوید و ماه‌گل رو صدا می‌زد، یکی می‌گفت چشم‌هاش رو دیده که تو تاریکی چاه دودو می‌زده، یکی می‌گفت صدای ناله‌هاشو شنیده، یکی می‌گفت آب قنات خون آلود بوده، یکی می‌گفت صدای دهل از ته چاه شنیده، حتم با اجنه محشور شده. نمی‌دونم اگر خدابیامرز کل محرم نگفته بود ممکنه این طفل بچه‌ی حروم‌زاده یکی از همین قرشمال‌ها باشه، اون جمعیت با این قنات چه می‌کرد؟ هر چه بود. جمعیت دو به شک شد. بچه را قرشمال‌ها برداشتند. سال‌ها بعد که دیدمش انگاری جوانمرگ شده ماه‌گل را می‌بینم. سیبی که دو قاچش کردی ...»

نویسنده‌ای با دیدگاه مسائل اجتماعی زنان

بلقیس سلیمانی دانش‌آموخته رشته فلسفه در سال 1342 در کرمان دیده به جهان گشود. وی تا کنون بیش از هشتاد مقاله در مطبوعات نوشته‌است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده‌است؛ همچنین داوری جایزه‌های ادبی (جشنواره بین‌المللی برنامه‌های رادیویی و جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی) را نیز بر عهده داشته‌است. از جمله داستان‌های وی می‌توان به من از گورانی ها می ترسم، پسری که مرا دوست داشت، سگ‌سالی، شب طاهره، بازی آخر بانو و ... اشاره کرد.

صدای زنان میان سنت و مدرنیته

آوانامه با همکاری انتشارات ققنوس کتاب صوتی «خاله بازی» را با صدای زیبای زوج هنری آرمان سلطان‌زاده و مریم پاک‌ذات تولید و منتشر کرده است. همچنین از این نویسنده کتاب‌های دیگری نیز تولید شده است.

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
412,615 مگابایت
07 ساعت 26 دقیقه
فصل اول: ناهید
36,284 مگابایت
39 دقیقه
فصل دوم: مسعود
31,262 مگابایت
33 دقیقه
فصل سوم: ناهید
33,832 مگابایت
36 دقیقه
فصل چهارم: مسعود
8,714 مگابایت
09 دقیقه
فصل پنجم: ناهید - قسمت اول
29,166 مگابایت
31 دقیقه
فصل پنجم: ناهید - قسمت دوم
25,460 مگابایت
27 دقیقه
فصل پنجم: ناهید - قسمت سوم
19,896 مگابایت
21 دقیقه
فصل ششم: مسعود - قسمت اول
34,846 مگابایت
37 دقیقه
فصل ششم: مسعود - قسمت دوم
24,754 مگابایت
26 دقیقه
فصل ششم: مسعود - قسمت سوم
27,008 مگابایت
29 دقیقه
فصل هفتم: ناهید
32,338 مگابایت
34 دقیقه
فصل هشتم: مسعود
16,666 مگابایت
18 دقیقه
فصل نهم: ناهید
30,934 مگابایت
33 دقیقه
فصل دهم: مسعود
14,352 مگابایت
15 دقیقه
فصل یازدهم: ناهید - قسمت اول
20,472 مگابایت
22 دقیقه
فصل یازدهم: ناهید - قسمت دوم
33,082 مگابایت
35 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران