کتاب صوتی فواید گیاهخواری
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی فواید گیاهخواری

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 12,000 تومان
+ 1500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

هدایت و گیاه‌خواری

صادق هدایت در عنفوان جوانی گیاه‌خواری را در پیش گرفت و در باب فواید گیاه‌خواری کتابی را نگاشت. هدایت در این کتاب از دلایل اخلاقی گیاه‌خواری و فیزیولوژی بدن انسان سخن می‌گوید و همچنین به بررسی صنعت بیرحمانه تولید گوشت و نکات ظریفی از آن می‌پردازد. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که هدایت در این کتاب ریشه تمام خصایص و خوی منفی انسانی را در روی آوردن انسان به گوشت‌خواری و بی‌اعتنایی او نسبت به موجوداتی می ‌داند که بی‌رحمانه آن‌ها را در مراکز کشتار جمعی و سلاخ‌خانه‌ها از بین برده و خون‌شان را در این تاریخ ننگینی که از خود به جا گذاشته تا به ابد روان می‌سازد. او معتقد است که آن‌چه انسان هر روزه درون گودنای پر گند و چرک خود فرو می‌دهد گوشت نیست، بلکه فریاد غم آوای موجوداتی است که تا همین چندی پیش آواز می‌خواندند، شیهه می‌کشیدند، می‌خرامیدند یا که در بستر کنام خود آرام می‌گرفتند.

بزرگ علوی در این باره می‌نویسد: «یک بار دیدم که در کافه لاله‌زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می‌گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم‌هایش سرخ شد، عرق به پیشانی‌اش نشست و داشت قی می‌کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.»

برشی از کتاب

بیدادگری انسان درباره‌ی حیوانات، جنایتی که نسبت به آنان مرتکب می‌شوند و زیر دست‌آزاری، دلیل بر فساد احساسات و پستی اخلاق اوست. در اثر جور و ستمی که نسبت به آنان می‌نماید، باخونسردی بی‌اندازه جلو جانور دوپا می‌گوییم: ای انسان غدار خونخوار! آیا هیچ فکر کرده‌ای که اگر در روی زمین مخلوقی همان قدر باهوش و شریر و ده مرتبه زورمندتر از انسانی وجود داشت، آیا هیچ تصور کرده‌ای که در مقابل این شخص توانا و افسار سرخود که سرنوشت تو به دست او بود، مجبور می‌شدی سر تمکین فروآورده، مانند اسب و الاغ و گوسفند و غیره مزه‌ی اسارت شرمگین بارهای گران، شناعت و درشتی و بالاخره طویله و سلاخ‌خانه را بچشی؟ ...

پیشگام داستان نویسی نوین ایران

صادق هدایت در ۲۷ بهمن ۱۲۸۱ در تهران متولد شد. وی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از رجال معروف عصر ناصری و صاحب کتاب‌هایی چون «مجمع الفصحا» و «اجمل التواریخ» بود. در 6 سالگی در مدرسه علمیه‌ی تهران شروع به تحصیل کرد و بعد از آن دوره دبیرستان را در مدرسه دارالفنون گذراند. در 1295 به دلیل درد چشم از تحصیل باز ماند و مجدداً در سال 1296 با رفتن به مدرسه سن لویی که متعلق به فرانسویان بود به تحصیل پرداخت. وی در جوانی گیاه‌خوار شد و در همین راستا کتاب «فواید گیاه خواری» را نگاشت. او معتقد بود اگر انسان بخواهد دست از جنگ بردارد باید اول دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

وی در سال 1309 تحصیلاتش در پاریس را رها کرد و به تهران بازگشت و در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال با بزرگانی چون بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی آشنا شد و گروه ربعه را تشکیل دادند.

قلم هدایت

هدایت علاوه بر آثار نام برده شده نوشته‌های دیگری هم از خود برجای گذاشت که عبارتند از: زنده به‌گور، بوف کور، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های چون مسخ، کلاغ پیر، گروه محکومین، دیوار و ...

مرگ

سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در آشپزخانه ی محل سکونت خود، پس از پوشاندن درزهای در و پنجره و باز گذاشتن شیر گاز به زندگی خود خاتمه داد. او را می‌توان نخستین نویسنده و ادیب ایرانی دانست که خودکشی کرده است.

صدای انسانیت

آوانامه کتاب صوتی «فواید گیاه‌خواری» را با صدای آرمان سلطان‌زاده برای علاقه‌مندان به کتاب و قلم هدایت تولید و منتشر کرده است.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
151,645 مگابایت
02 ساعت 45 دقیقه
قسمت اول
18,542 مگابایت
20 دقیقه
قسمت دوم
25,382 مگابایت
27 دقیقه
قسمت سوم
25,522 مگابایت
27 دقیقه
قسمت چهارم
19,282 مگابایت
21 دقیقه
قسمت پنجم
20,222 مگابایت
22 دقیقه
قسمت ششم
24,968 مگابایت
27 دقیقه
قسمت هفتم
20,944 مگابایت
22 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران