کتاب صوتی مزخرفات فارسی
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی مزخرفات فارسی

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 14,000 تومان
+ 1500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

معاینات فارسی

مزخرفات فارسی، کتابی‌ست که سعی دارد با شوخ‌طبعی و زبان طنز، غلط‌ها و ایرادهای نوشتاری و گفتاری ما را مورد نقد و بررسی قرار دهد. این اشتباهات فاحش گاهی تا حدی در زبان معیار ما زیاد، همه‌گیر و مصطلح می‌شود. جالب توجه اینجاست که هیچ کسی از این اشتباهات در امان نبوده و ممکن است به ضرس قاطع از آن‌ها استفاده کند، بی آن که بداند، دستور زبان یا کلمات اشتباهی را به کار می‌برد. رضا شکراللهی نویسنده‌ی با تجربه و با سابقه‌ی ژورنالیستی این کتاب، انتخاب‌های مناسبی را در بیان این معضلات زبانی مطرح می‌کند. همراه شدن نقد با طنز نیز، بر شیرینی قلم نویسنده افزوده و متن را دلنشین‌تر کرده است. ناگفته نماند، روایت نویسنده از اتفاقاتی که برای او افتاده است، مصداق‌های جالب و مناسبی برای موارد بی‌کران اشتباهات پرکاربرد در فارسی معیار است.

برشی از کتاب

خبرنگار ایسنا از من پرسید: «برای "انتقام گرفتن" بگوییم تصفیه حساب یا تسویه حساب؟» گفتم: «این از آن بحث‌هایی است که غور در آن آدم را به دردسر می‌اندازد.» و خودم را انداختم به دردسر. معنای لغوی تصفیه و تسویه روشن است و بحثی در آن‌ها نیست. تصفیه یعنی پاک کردن، صاف کردن، پالایش و عناصر بیگانه را از چیزی بیرون کردن و در معنای دقیق عربی، خالص کردن. همچنان که مثلا خون را تصفیه می کنیم نه تسویه. تسویه هم یعنی مساوی کردن، هموار و هم‌سطح کردن یا، به تعبیر دهخدا، راست کردگی و برابری. همچنان که در حسابداری‌ها، وقتی بستانکاری را با بدهکاری برابر می‌کنند، به آن می‌گویند تسویه نه تصفیه.

شکراللهی و ویراستاری

رضا شکراللهی ویراستار، نویسنده و روزنامه‌نگار در سال 1351 در نجف‌آباد به دنیا آمد. وی در دانشکده‌ی صدا و سیما در رشته‌ی کارگردانی فیلم تحصیل کرده و ویراستاری متن‌های ادبی رادیو فرهنگ را بر عهده داشته است. شکراللهی در روزنامه‌ی «سلام» و با در اختیار داشتن دو ستون «شیرینی زبان» و «مزخرفات فارسی» فعالیت داشته است. تخصص اصلی و مهم‌ترین دل مشغولی وی ویراستاری کتاب‌های داستانی به‌خصوص رمان است. از میان نشرهایی که او با آن‌ها در این زمینه کار کرده‌است می‌توان به انتشارات ققنوس، چشمه و افق اشاره کرد.

صدای زبان

آوانامه با همکاری انتشارات ققنوس کتاب صوتی «مزخرفات فارسی» را با صدای آرمان سلطان‌زاده تولید و منتشر کرده است. امید است با شنیدن این کتاب به اشتباهات دستوری و کلماتی مصطلح در زبان فارسی بیشتر آشنا شویم و از پتانسیل‌های مغفول زبان فارسی بیشتر استفاده کنیم.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
205,914 مگابایت
03 ساعت 43 دقیقه
قسمت اول
19,454 مگابایت
21 دقیقه
قسمت دوم
28,398 مگابایت
30 دقیقه
قسمت سوم
22,242 مگابایت
24 دقیقه
قسمت چهارم
25,518 مگابایت
27 دقیقه
قسمت پنجم
25,260 مگابایت
27 دقیقه
قسمت ششم
25,454 مگابایت
27 دقیقه
قسمت هفتم
26,386 مگابایت
28 دقیقه
قسمت هشتم
19,180 مگابایت
20 دقیقه
قسمت نهم
18,190 مگابایت
19 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران