کتاب صوتی ایگو دشمن من است
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی ایگو دشمن من است

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,500 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب صوتی ایگو دشمن من است نوشته‌ی رایان هالیدی، به شما کمک می‌کند تا بزرگ‌ترین رقیب و دشمن درون خودتان را بشناسید، آن را مدیریت کنید و راه‌های غلبه بر آن را بیابید.

برخلاف همه‌ی تلاش‌هایی که برای غلبه بر مشکلات در دنیای بیرون می‌کنیم اما متاسفانه ریشه بسیاری از این مشکلات در درون خودمان است. شاید کمتر به این موضوع فکر کرده باشید اما به هر حال این موضوع را می‌توان ایگو نامید. کتاب ایگو دشمن من است (Ego Is the Enemy) به بررسی ایگو، این مشکل بزرگ انسان می‌پردازد و از زوایای مختلف آن را تحلیل کرده است. رایان هالیدی در این کتاب با ارائه‌ی نمونه‌هایی از ادبیات، فلسفه و تاریخ و... نشان می‌دهد که چطور می‌توان در بلند پروازی‌ها متواضع، در موفقیت‌ها بخشنده و در شکست‌ها مقاوم بود و نه به ایگو، که به واقعیت خود اتکا کرد.

رایان هالیدی (Ryan Holiday) نویسنده، بازاریاب و کارآفرین آمریکایی که در حوزه استراتژی رسانه‌ای فعالیت می‌کند، مدیر سابق بازاریابی امریکن اپرل بوده است. وی در این کتاب رفتار افرادی مانند جکی رابینسون، ویلیام تیکومسا شرمن، بیل والش، آنگلا مرکل، کارین گراهام، الئنور روزولت، بنجامین فرانکلین، بلیسا ریوس و جورج. سی. مارشال را بررسی می‌کند. با مطالعه زندگی این افراد می‌فهمیم که این افراد استوار، مال‌اندیش و به طرز شگفت‌انگیزی واقعی بوده‌اند. البته کاملا عاری از ایگو نبودند بلکه در مواقع لزوم، آن را مهار می‌کردند و به اختیار خودشان درمی‌آوردند. همچنین آن‌ها در عین بزرگی، متواضع بودند.

اگر به دنبال حل مشکلات ریز و درشتی زندگی نباشیم به دست آوردن موفقیت بسیار سخت و طاقت فرسا می‌شود. رسیدن به خواسته‌های کوچک و بزرگ زندگی نیازمند انرژی، مطالعه و دقت در زندگی روزمره و عادی ماست چرا که برای نیل به خواسته‌ها باید به قدری سبک و آزاد باشیم که با تمرکز زیاد به سمت هدف قدم برداریم. این کتاب بر پایه حدسیات خوش‌بینانه نگاشته شده است: ایگو لزوما نیرویی خارجی نیست که هر لحظه به زور شما را انجام خواسته‌هایش مجبور کند. او دشمن همه است؛ دشمن بلندپروازی، موفقیت و مقاومت. دشمنی درونی که همه فلاسفه، در همه فرهنگ‌ها و عصرها، ما را از آن برحذر داشته‌اند. اما ایگو را می‌شود هدایت و مدیریت کرد. پای ایگو که به میدان آمد باید آن‌قدر با آن مبارزه کرد تا بر آن غالب شد، پیش از آن که او ما را به نابودی بکشاند.

گروهی از افراد تواضع را برمی‌گزینند، برخی دیگر ایگو را. برخی برای فراز و نشیب‌های زندگی آماده می‌شوند و برخی دیگر این طور نیستند. شما کدام راه را انتخاب می‌کنید؟ شما از کدام گروه هستید؟ برای شناخت بهتر خودتان باید این کتاب را بخوانید!

در بخشی از کتاب صوتی ایگو دشمن من است می‌شنویم:

در علم و هنر رومی، مفهومی وجود دارد که آن‌چه ما داریم تنها به بخشی از آن شبیه است. بازرگانان موفق، سیاستمداران یا جوانان ثروتمند عیاش، مخارج تعدادی از نویسندگان، متفکران، هنرمندان و نوازندگان را می‌پردازند. این هنرمندان، فراتر از گرفتن دستمزد برای تولید هنر، در ازای پشتیبانی، خورد و خوراک و هدایایی که دریافت می‌کردند، نقش‌هایی را به عهده می‌گرفتند. یکی از این نقش‌ها، نقش طلایه‌دار یا پیشرو بود؛ یعنی کسی که مسیر را هموار می‌کند. در روم به هر کجا که سفر می‌رفتند، یک طلایه‌دار همواره جلوی ولی نعمتش حرکت می‌کرد؛ راه را باز می‌کرد، پیام‌ها را می‌رساند و به طور کلی زندگی او را آسان‌تر می‌کرد.

مارشال، هزل‌گوی مشهور رومی، سال‌ها این نقش را بر عهده داشت و مدتی را تحت فرمان مِه‌لا، بازرگانی متمول و برادر سنکا، مشاور سیاسی و فیلسوف رواقی بود. مارشال، که در خانواده‌ای متمول به دنیا نیامده بود، تحت فرمان بازرگان دیگری بنام پتیلیوس هم کار می‌کرد. او که نویسنده‌ای جوان بود، بیشتر روزهایش را در سفر می‌گذراند، از خانه‌ی ولی‌نعمتی به ولی نعمتی دیگر می‌رفت و خدمتی می‌رساند، ادای احترام می‌کرد و در ازای آن دستمزد و الطاف ناچیزی دریافت می‌کرد.

مشکل این‌جاست: مارشال هم مثل بسیاری از ما که در دوره‌های آموزشی و مراحل ورودی هستیم (یا ناشر و رئیس و موکلی داریم) از لحظه‌ لحظه‌ی آن بیزار بود. به نظر می‌رسید معتقد است که این نظام به نوعی او را برده‌ی خود کرده است. او هم مانند ولی‌نعمت‌هایی که در خدمتشان بود، آرزو داشت مثل یک عالی‌مقام شهر، پول و یک ملک متعلق به خودش داشته باشد. فکر می‌کرد بالاخره در آن‌جا می‌تواند هنرش را در آرامش و استقلال خلق کند. در نتیجه، نوشته‌های او اغلب از قشر طراز اول روم با نفرت و تلخی یاد می‌کند، همان قشری که به اعتقاد او، بی‌رحمانه از آن کنار زده شده بود.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
209 مگابایت
07 ساعت 22 دقیقه
قسمت اول
1 مگابایت
01 دقیقه
قسمت دوم
1 مگابایت
02 دقیقه
قسمت سوم
1 مگابایت
01 دقیقه
قسمت چهارم
8 مگابایت
16 دقیقه
قسمت پنجم
10 مگابایت
21 دقیقه
قسمت ششم
9 مگابایت
18 دقیقه
قسمت هفتم
7 مگابایت
14 دقیقه
قسمت هشتم
7 مگابایت
15 دقیقه
قسمت نهم
8 مگابایت
17 دقیقه
قسمت دهم
8 مگابایت
16 دقیقه
قسمت یازدهم
8 مگابایت
17 دقیقه
قسمت دوازدهم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت سیزدهم
7 مگابایت
14 دقیقه
قسمت چهاردهم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت پانزدهم
6 مگابایت
12 دقیقه
قسمت شانزدهم
3 مگابایت
06 دقیقه
قسمت هفدهم
8 مگابایت
17 دقیقه
قسمت هجدهم
6 مگابایت
12 دقیقه
قسمت نوزدهم
7 مگابایت
15 دقیقه
قسمت بیستم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت بیست و یکم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت بیست و دوم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت بیست و سوم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
6 مگابایت
12 دقیقه
قسمت بیست و پنجم
5 مگابایت
11 دقیقه
قسمت بیست و ششم
4 مگابایت
08 دقیقه
قسمت بیست و هفتم
8 مگابایت
17 دقیقه
قسمت بیست و هشتم
3 مگابایت
07 دقیقه
قسمت بیست و نهم
5 مگابایت
11 دقیقه
قسمت سی ام
7 مگابایت
14 دقیقه
قسمت سی و یکم
7 مگابایت
14 دقیقه
قسمت سی و دوم
7 مگابایت
14 دقیقه
قسمت سی و سوم
8 مگابایت
17 دقیقه
قسمت سی و چهارم
2 مگابایت
04 دقیقه
قسمت سی و پنجم
6 مگابایت
13 دقیقه
قسمت سی و ششم
5 مگابایت
10 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران