کتاب صوتی حسادت
آدیولیب در شبکه های اجتماعی

کتاب صوتی حسادت

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید


کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

کتاب حسادت اثر مارسل پروست رمان‌نویس و منتقد فرانسوی که اغلب او را مهم‌ترین نویسنده‌ی قرن بیستم می‌دانند، به روایت عشق بدفرجام بین راوی و معشوق دوران کودکی‌اش، آلبرتین می‌پردازد.

آیا می‌توانید کسی را که واقعا عاشقش هستید بشناسید؟ آیا کتاب مارسل پروست که بی‌پرده درد را به نمایش می‌گذارد مستقیم به چشمان سبز تلاش حسادت‌وار هر عاشقی می‌نگرد؟ او درباره‌ی اینکه چرا کشش به این دارید که مالک یکدیگر شوید و این که چطور حسادت می‌تواند مرگ را پشت سر بگذارد تأمل می‌کند و به این می‌پردازد که آیا می‌توانید آن روزهای بی‌قرار عشق نخست را از نو باز بیابید. مارسل بزرگ‌ترین واقعه‌نگار تیره‌ترین ترس‌ها و شک‌های نابودگر حسادت است.

مارسل پروست (Marcel Proust) در رمان حسادت (Jealousy) که منتخبی است از جلد پنجم کتاب «در جست و جوی زمان از دست رفته»، ترسیم کننده حسادتی است که در آخر شخصیت‌های داستان را از پا در آورده و به شکل دقیق گرفته شده از عشق‌های شکست خورده‌ی خود پروست است. بیشتر وقت‌ها حسادت تنها نیاز اضطراب آلودی است که باید ظالمانه در موضوعات عاشقانه به کار رود.

مارسل پیش از آنکه نوشتن یکی از تأثیرگذارترین و به ‌نام‌ترین پروژه‌ها‌ی ادبیات مدرن، یعنی رمان چند جلدی او به نام در جستجوی زمان از دست رفته، را شروع کند مقالاتی درباره‌ی هنر و نقد ادبی می‌نوشت.

در بخشی از متن کتاب حسادت می‌خوانیم:

بدون شک اینطور به نظر می‌آمد که در اولین روزهای اقامتم در بعلبک، آلبرتین در همان سطحی است که من در آن زندگی می‌کنم، اما او کسی بود که به آن سطح نزدیک شده و بالاخره به آن پیوسته بود، مثل رابطه‌ی من که با او صمیمی‌تر شد، در بعلبک، در پاریس و بعد دوباره در بعلبک. به‌علاوه، بین دو تصویری که از بعلبک بود چه تفاوتی وجود داشت، یعنی در اولین دیدار و دومین دیدارم، تصاویر از خانه‌های ییلاقی یکسانی تشکیل شده بود که همان دخترها از آن بیرون می‌آمدند و دریا هم همان دریا بود! در زمان دومین دیدارم در میان دوستان آلبرتین که خیلی خوب می‌شناختمشان و ویژگی‌های خوب و بدشان در چهره‌شان به خوبی حک شده بود، چطور می‌توانستم آن غریبه‌های مرموز و سرزنده را بازآفرینی کنم، کسانی که نمی‌توانستند درهای کلبه‌هایشان را با قیژقیژ کشیده شدنشان روی شن باز کنند یا بدون لرزاندن قلب من بوته‌های گزنه‌ی لرزان را به کناری جارو بزنند؟

چشم‌های بزرگ ‌آن‌ها از آن موقع در چهره‌شان فرو رفته بود، بدون شک به این دلیل که آن‌ها دیگر بچه نبودند، همچنین به این دلیل که آن غریبه‌های فریبنده، آن بازیگرانِ اولین سال رمانتیک، که من همین‌طور بی‌وقفه درباره‌شان اطلاعات می‌گرفتم، دیگر برایم مرموز نبودند. آن‌ها مطیع هوس‌های من بودند، بیشه‌ای ناب از دختران جوان که من حتی از اینکه گل سرخی عادی را از میانش چیده بودم و از بقیه‌ی دنیا پنهان شده بودم، اندکی هم احساس غرور نمی‌کردم.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
157 مگابایت
02 ساعت 48 دقیقه
قسمت اول
2 مگابایت
02 دقیقه
قسمت دوم
2 مگابایت
02 دقیقه
قسمت سوم
3 مگابایت
04 دقیقه
قسمت چهارم
2 مگابایت
02 دقیقه
قسمت پنجم
17 مگابایت
18 دقیقه
قسمت ششم
18 مگابایت
19 دقیقه
قسمت هفتم
20 مگابایت
21 دقیقه
قسمت هشتم
19 مگابایت
20 دقیقه
قسمت نهم
18 مگابایت
19 دقیقه
قسمت دهم
16 مگابایت
17 دقیقه
قسمت یازدهم
15 مگابایت
15 دقیقه
قسمت دوازدهم
15 مگابایت
16 دقیقه
قسمت سیزدهم
12 مگابایت
13 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران