همشهری داستان شماره 104
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

همشهری داستان شماره 104

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
+ 1000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

زندگی در داستان

«ما در داستان زندگی می‌کنیم»: این اولین جمله‌ی داستان همشهری شماره نود و سوم در متن سردبیر به قلم حمید اسلامی‌راد است. نه تنها ما در داستان زندگی می‌کنیم بلکه اغلب داستان‌ها در دل زندگی‌مان شکل می‌گیرند. شاید بتوان گفت: «داستان در ما زندگی می‌کند». اینگونه است که تمام متون مجله داستان همشهری گویی تکه‌ای از زندگی همه ماست. لحظه‌های ناب فراموش شده.

داستان همشهری روایتگر لحظاتی از زندگی است که شاید در دل روزمرگی گم شده و می‌کوشد آن را بازنمایی کند تا باشد که این لحظات هماره در کنارمان زندگی کنند و هیچگاه از دست نروند.

لحظه‌ها را بشنویم

آوانامه با همکاری گروه مجلات همشهری برای اولین بار به شکل حرفه‌ای و استاندارد مجله‌ی صوتی داستان همشهری را تولید و منتشر کرد. این چنین است که نه تنها خوانندگان داستان همشهری در دل داستان‌ها زندگی می‌کنند بلکه زین پس شنوندگان هم می‌توانند در یک اثر جذاب و شنیدنی، ذهن و قلب خود را به نسخه‌ی صوتی داستان همشهری بسپارنند.

نسخه‌ی صوتی داستان همشهری می‌کوشد با توجه به داستان‌ها و متون مختلف، روایتگر فضا و احوالات داستان‌ها باشد و لحظات را با بهترین روش‌ها برای صوتی کردن نسخ چاپی از چنگ روزمرگی‌های زندگی در بیاورد و به گوش شنونده عرضه کند. این چنین است که لحظه‌ها را می‌توان شنید.

مشق و جنگ، جنگ و مشق

حمید اسلامی‌راد این شماره  همشهری داستان را پیشکش کرد به همه‌ی دانش‌آموزان سال‌های جنگ که هر کدام به گونه و رنگی کمر به دفاع میهن خود بستند.

جنگ و انسان‌ها در تاریخ ادبیات جهان در هم تنیدگی بسیار یافته‌اند و شاهکارهای فراوانی را رقم زدند. اگر چه جنگ بد است و زمین سوز، ادبیات جهان در تاریخ خود عاریت‌های فراوانی از درون میدان‌های نبرد برای خود جمع کرده و زمینه ساز مکاتب بسیاری در تاریخ آن گشته.

اسلامی‌راد در متن سرآغاز اینگونه می‌نویسد: «توپ جنگ دو روز زودتر از زنگ مدرسه‌ها به صدا در آمد و ما در میان بیم و نگرانی و خبرهایی که از در و دیوار خانه‌ها بالا می‌رفت آماده می‌شدیم به دبستان پیرنیا برویم.» از دل همین متن کوتاه هم می‌توان دریافت که چگونه جنگ بر نویسنده‌ای که کودکی خود را در میان آن دوره‌ها زیسته، خود را نشان می‌دهد.


لحظاتی با روایتگران زندگی

- جنگ جهانی دوم بود و پیامد آن همه گونه امراض در تهران آمده بود. ناخوشی بود. مادربزرگ من تیفوس گرفته بود، مادرم می‌ترسید ما را به مدرسه بفرستد.

- آدم باید خیلی بی کله باشد که این طوری بزند به دل حادثه. من که تا همین امروز هم هیچ وقت جرات نکردم حتی به معاون سازمان حمل و نقل کرمانشاه بگویم: تو.

- دید که صفحه اصلی خود پرداز کنار رفت و از داخلش کابل‌هایی به رنگ سیاه و ضخیم بیرون آمدند.


گروه گویندگان مجله صوتی:

فریاد موسویان، سارا فیض، حمید اسلامی‌راد، امید تقوی،

گروه نویسندگان مجله صوتی:

حمید اسلامی‌راد، رضا احسان‌پور، آرش محمودی، اریش کستنر، حمیدرضا حسینی، منصوره اتحادیه، نیلوفر نیک‌بنیاد، آرش رمضانی، مرتضی شیربگ


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
102 مگابایت
01 ساعت 50 دقیقه
دانش‌آموزان آن سال‌ها که با جنگ مشق نوشتند
9 مگابایت
10 دقیقه
همه کتاب لاتین را برای امتحان حفظ کردم
11 مگابایت
12 دقیقه
کرال پشت بچه آقای احسان‌پور
17 مگابایت
18 دقیقه
پایان باز و بسته
10 مگابایت
10 دقیقه
آل اسماعیل
21 مگابایت
22 دقیقه
آقای ب و رقیب ده‌هزار ساله
6 مگابایت
06 دقیقه
عابر
8 مگابایت
09 دقیقه
تقلب گوستاو
10 مگابایت
11 دقیقه
دبستان صد و بیست ساله‌ای که 20 ساله شد!
12 مگابایت
13 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران