کتاب صوتی دیوار
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی دیوار

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 14,000 تومان
+ 1500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

زندگی پشت دیوار

کتاب دیوار متشکل از هفت داستان کوتاه از نویسندگان بزرگ دنیا است که صادق هدایت آن‌ها را در یک مجموعه جمع کرده و نام اولین داستان (دیوار) را بر آن گذاشته است.

در داستان اول کتاب با نام دیوار اثر ژان پل سارتر به شرح زندگی زندانی می‌پردازد که منتظر اعدام است و این انتظار جهان بینی او را تغییر می‌دهد و پایانی که مفاهیم اگزیستانسیالیستی ژان پل سارتر را در بر می گیرد.

داستان دوم جلو قانون اثر فرانتس کافکا نویسنده بزرگ چک است. کافکا در این داستان قوانین وضع شده را زیر سوال می‌برد و آن‌ها را به تمسخر می‌گیرد. داستان سوم نیز اثر دیگر از کافکا است به نام شغال و عرب. در این داستان کافکا با کمک سمبل‌ها زندگی ملتی را که سال‌هاست زیر سلطه حاکمان خود هستند را شرح می‌دهد. داستان چهارم اثر نویسنده معروف نروژی الکساندر لانژکیلاند است که درآن به رکود ناشی از پیری در زندگی می‌پردازد.

داستان پنجمی که صادق هدایت برای این کتاب انتخاب می‌کند، تمشک تیغ‌دار اثر نویسنده بزرگ روس آنتوان چخوف است که به قبل از انقلاب روسیه مربوط می‌شود. داستان ششم از نویسنده فرانسوی گاستون شرو با نام مرداب حبشه انتخاب شده است و آخرین داستان کور و برادش اثر آرتور شنیتلر است که به زندگی دو برادر می‌پردازد، برادری که زندگی خود را وقف برادر دیگر می‌کند.

هدایت در ترجمه این اثر می‌کوشد که نثر خویش را در کار به یادگار بگذارد و آثار را همانگونه که از دریچه‌ی ذهن خودِش می‌گذرد ترجمه کند. گرچه هدایت به متن اصلی وفادار بود اما گویی کسی داستانی را خوانده و دارد با زبان خود آن را برایمان بازگو می‌کند.

برشی‌هایی از کتاب

- او دائما با نگاه سختی به من می‌نگریست. ناگهان ملتفت شدم. دستم را به صورتم مالیدم، دیدم غرق عرق شده‌ام؛ در این سردابه، چله‌ی زمستان، در میان جریان هوا، عرق می‌ریختم. دستم را در موی سرم که از عرق به هم چسبیده بود، فرو بردم. همچنین ملتفت شدم که پیرهنم تر و به تنم چسبیده است. اقلا یک ساعت بود که عرق می‌ریختم و هیچ حس نمی‌کردم؛ اما از نظر این خوک بلژیکی مخفی نبود. روی گونه‌هایم چکه‌های عرق را دیده بود و فکر می‌کرد که این بروز حالت وحشت، تقریبا یک‌جور حالت مرضی است و خودش را سالم حس می‌کرد و به خود می‌بالید که سردش است.

- حس کرد که نه‌تنها کور، کس دیگری جز او نداشت؛ بلکه خود او هم نمی‌توانست از برادر دست بکشد و مهربانی که از او در دل داشت، سبب قوت قلب او در زندگانی شده بود؛ ولی برای اولین بار پی برد که فقط اطمینان و مهربانی از هر دو جانب و پوزش خواستن کور برای او ناگزیر بود تا بتواند بدبختی‌های خود را با این همه بردباری تحمل بکند. او نمی‌توانست به این زودی از این امید چشم بپوشد و احتیاج به برادر داشت؛ همان‌طور که برادرش محتاج او بود.

پیشگام داستان نویسی نوین ایران

صادق هدایت در ۲۷ بهمن ۱۲۸۱ در تهران متولد شد. وی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از رجال معروف عصر ناصری و صاحب کتاب‌هایی چون «مجمع الفصحا» و «اجمل التواریخ» بود. در 6 سالگی در مدرسه علمیه‌ی تهران شروع به تحصیل کرد و بعد از آن دوره دبیرستان را در مدرسه دارالفنون گذراند. در 1295 به دلیل درد چشم از تحصیل باز ماند و مجدداً در سال 1296 با رفتن به مدرسه سن لویی که متعلق به فرانسویان بود به تحصیل پرداخت. وی در جوانی گیاه‌خوار شد و در همین راستا کتاب «فواید گیاه خواری» را نگاشت. او معتقد بود اگر انسان بخواهد دست از جنگ بردارد باید اول دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

وی در سال 1309 تحصیلاتش در پاریس را رها کرد و به تهران بازگشت و در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال با بزرگانی چون بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی آشنا شد و گروه ربعه را تشکیل دادند.

قلم هدایت

هدایت علاوه بر آثار نام برده شده نوشته‌های دیگری هم از خود برجای گذاشت که عبارتند از: زنده به‌گور، بوف کور، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های چون مسخ، کلاغ پیر، گروه محکومین، فواید گیاه‌خواری و ...

مرگ

سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در آشپزخانه‌ی محل سکونت خود، پس از پوشاندن درزهای در و پنجره و باز گذاشتن شیر گاز به زندگی خود خاتمه داد. او را می‌توان نخستین نویسنده و ادیب ایرانی دانست که خودکشی کرده است.

صدای دنیا

آوانامه کتاب صوتی «دیوار» را با صدای فریاد موسویان برای علاقه‌مندان به کتاب و قلم هدایت تولید و منتشر کرده است.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
196,432 مگابایت
03 ساعت 34 دقیقه
دیوار - قسمت اول
22,842 مگابایت
24 دقیقه
دیوار - قسمت دوم
34,544 مگابایت
37 دقیقه
جلو قانون
6,482 مگابایت
07 دقیقه
شغال و عرب
13,812 مگابایت
15 دقیقه
کلاغ پیر
11,996 مگابایت
13 دقیقه
تمشک تیغ‌دار
31,228 مگابایت
33 دقیقه
مرداب حبشه
9,830 مگابایت
10 دقیقه
کور و برادرش - قسمت اول
34,310 مگابایت
36 دقیقه
کور و برادرش - قسمت دوم
36,620 مگابایت
39 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران