کتاب صوتی دو قرن سکوت
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی دو قرن سکوت

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 23,000 تومان
+ 2500 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

آشوب و غوغا در سکوت

«تاریخ را فاتحان می‌نویسند» هرگاه با این دیدگاه به مطالعه‌ی اثری تاریخی بپردازیم با اشتیاق در آن غور می‌کنیم و این اشتیاق دو چندان می‌شود اگر مغلوبان آن را نگاشته باشند. در سال 1330 اثر فاخر و جاودانه‌ی دو قرن سکوت توسط دکتر عبدالحسین زرین‌کوب نگاشته شد. در مدت کوتاهی پس از انتشار، تمام نسخه‌های این اثر فاخر به فروش رفت و کمیاب شد. زرین‌کوب اجازه نشر مجدد آن را نداد تا به ویرایش و رفع عیوب کتاب بپردازد و این امر پنج سال به‌طول انجامید. بعد از آن انتشارات سخن این اثر بی‌بدیل را منتشر کرد.

وی در این کتاب به بیان تاثیر حمله‌ی اعراب بر زندگی ایرانیان در قرن دوم هجری می‌پردازد و جایگاه والای ایرانیان در علم و دانش و سخنوری را قبل از حمله‌ی اعراب و از دست رفتن عز و شرف ایرانیان بعد از حمله‌ی اعراب را به‌تصویر می‌کشد. نام کتاب برگرفته از سکوت سنگین و خفقان حاکم بر جامعه‌ی آن روزگار به مدت دویست سال متمادی می‌باشد.

برشی از کتاب

یزدگرد آخرین بازمانده‌ی تاجداری بود که از تخمه‌ی ساسانیان مانده بود. اما او نیز کاری از پیش نبرد و گرفتار سرنوشت شوم بدفرجامی شد که دولت و ملک ساسانیان را یکسره از میان برد. بدین‌گونه سپاهیان یاغی و روحانیان فاسد را پروای مملکت‌داری نبود و جز سودجویی و کامرانی خویش اندیشه‌ای دیگر نداشتند. پیشه‌وران و کشاورزان، نیز که بار سنگین مخارج آنان را بر دوش داشتند در حفظ این اوضاع، سودی گمان نمی‌بردند، بنابراین مملکت بر لب بحر فنا رسیده بود و یک ضربت کافی بود که آن را به کام طوفان حوادث بیفکند. این ضربتی بود، که عرب وارد آورد و مدت دو قرن دراز کشوری آباد و آراسته را عرضه‌ی دردناک‌ترین طوفان حوادث کرد.

گرانبها چون زر

عبدالحسین زرین‌کوب متولد 27 اسفند 1301 در بروجرد دیده به جهان گشود. وی در حوزه‌های متنوعی از جمله حقوق، الهیات، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، تاریخ، از خود کتاب‌های ارزنده‌ی بسیاری به یادگار گذاشته است که تعدادی از آن‌ها جزء منابع درسی و پژوهشی محسوب می‌شوند.

وی به عنوان ادیب، نویسنده، مترجم، تاریخ‌نگار برای اهالی ادب و فرهنگ چهره‌ای آشنا و برجسته می‌باشد. زرین‌کوب چهار دهه در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان از جمله دانشگاه تهران، آکسفورد، سوربن و ... مشغول به تدریس بود. نام وی را می‌توان کنار بزرگانی همچون بدیع‌الزمان فروزان‌فر، پرویز ناتل خانلری، غلام‌حسین صدیقی، عباس زریاب خویی، محمد معین و ... قرار داد.

از کتاب‌ها و آثار او می‌توان در حوزه‌ی ادبیات به «با کاروان حله»، «شعر بی‌دروغ شعر بی‌نقاب»، «از کوچه رندان»، «پله پله تا ملاقات خدا»، «بحر در کوزه»، «فلسفه‌ی شعر»، «نقد ادبی» و ... و در حوزه‌ی تاریخ به «تاریخ ایران بعد از اسلام»، «تاریخ مردم ایران»، «روزگاران»، «بامداد اسلام»، «کارنامه‌ی اسلام» و ... نام برد. همچنین زرین‌کوب کتاب‌های ارزنده‌­ای در پژوهش و بررسی و نیز ترجمه دارد که می‌توان به «ارزش میراث صوفیه»، «فرار از مدرسه»، «جست‌وجو در تصوف در قلمرو وجدان»، «شعله‌ی طور»، «بنیاد شعر فارسی»، «ادبیات فرانسه در قرون وسطی»، «ادبیات فرانسه در دوره‌ی رنسانس» و ... اشاره نمود. وی علاوه بر کتاب‌های ارزشمندش، مقاله‌های بسیاری نیز از خود به جای گذاشته‌است. این نویسنده و محقق بزرگ در 24 شهریور 1378 در تهران درگذشت.

صدای سکوت

کتاب «دو قرن سکوت» با همکاری انتشارات سخن و با صدای اکرم پریمون توسط آوانامه تولید و منتشر شده است. این کتاب به قلم عبدالحسین زرین‌کوب به بررسی برشی از تاریخ ایران (حمله اعراب و دو قرن حضورشان در ایران) می‌پردازد. تاریخ، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد تنها کافی‌ست که ما و نسل‌های آینده گوشی شنوا داشته باشیم!


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
672 مگابایت
12 ساعت 10 دقیقه
فصل اول: فرمانروایان صحرا - بخش اول
29 مگابایت
31 دقیقه
فصل اول: فرمانروایان صحرا - بخش دوم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل اول: فرمانروایان صحرا - بخش سوم
24 مگابایت
25 دقیقه
فصل دوم: طوفان و ریگ - بخش اول
26 مگابایت
28 دقیقه
فصل دوم: طوفان و ریگ - بخش دوم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل سوم: آتش خاموش - بخش اول
22 مگابایت
24 دقیقه
فصل سوم: آتش خاموش - بخش دوم
28 مگابایت
29 دقیقه
فصل سوم: آتش خاموش - بخش سوم
24 مگابایت
26 دقیقه
فصل چهارم: زبان گمشده
32 مگابایت
34 دقیقه
فصل پنجم: درفش سیاه - بخش اول
28 مگابایت
30 دقیقه
فصل پنجم: درفش سیاه - بخش دوم
31 مگابایت
33 دقیقه
فصل پنجم: درفش سیاه - بخش سوم
15 مگابایت
16 دقیقه
فصل ششم: در آن سوی جیحون
35 مگابایت
37 دقیقه
فصل هفتم: شهر هزار و یک شب - بخش اول
27 مگابایت
29 دقیقه
فصل هفتم: شهر هزار و یک شب - بخش دوم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل هفتم: شهر هزار و یک شب - بخش سوم
22 مگابایت
23 دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش اول
28 مگابایت
30 دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش دوم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش سوم
29 مگابایت
31 دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش چهارم
28 مگابایت
30 دقیقه
فصل هشتم: بانگ رستاخیز - بخش پنجم
29 مگابایت
31 دقیقه
فصل نهم: جنگ عقاید - بخش اول
28 مگابایت
30 دقیقه
فصل نهم: جنگ عقاید - بخش دوم
28 مگابایت
29 دقیقه
فصل نهم: جنگ عقاید - بخش سوم
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل دهم: پایان یک شب - بخش اول
25 مگابایت
27 دقیقه
فصل دهم: پایان یک شب - بخش دوم
22 مگابایت
24 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران